Jak determinacja pomogła mi zrealizować swoje marzenia? Gdzie będziesz za kilka lat? Dowiedz się, jak osiągnąć w życiu to, o czym marzysz!

Determinacja – jedyna cecha, której potrzebujesz!

Jak determinacja pomogła mi zrealizować swoje marzenia? Gdzie będziesz za kilka lat? Dowiedz się, jak osiągnąć w życiu to, o czym marzysz!

Trudno mi uwierzyć, ale bloguję od 9 lat! Nie ukrywam, że zebrało mi się na wspomnienia, ale przede wszystkim coś sobie uświadomiłem. Nie dałbym rady bez Twojego wsparcia i przede wszystkim pomocy kilkunastu osób, które nie opuszczają mnie praktycznie od początku! W dalszej części wpisu, opowiem o tym, z jakimi dylematami musiałem sobie poradzić. Wymienię też sporą grupę osób, dzięki którym zwyczajnie nie osiągnąłbym tego, co mam. Zapraszam Cię na kilka wspominek, które nie miałyby miejsca bez Twojego udziału. Przy okazji, to pewien smaczek dla tych, co znają mnie jeszcze z treści o blogowaniu i social-mediach.

Zaczynając Dniem Blogów

Premiera ,,Przygotuj się na Start” odbyła się w Dzień Blogów (31 sierpnia). Tak się składa, że zacząłem blogować 9 lat temu i właśnie 1 września obchodzę blogowe urodziny! Dzień Blogów to nie jest jakieś wielkie święto ale dla Blogerów ważne, ponieważ blogi tworzy kreatywna i wspaniała społeczność. Blogowanie jest stylem życia i czymś co nas definiuje.

Życzę sobie i Wam aby blogi wciąż się rozwijały oraz miały coraz większe możliwości. Teraz opowiem o tym, co jeszcze dało mi blogowanie i dlaczego tak wielu ludzi, odnajduje siebie w tej dziedzinie?

Determinacja jest potrzebna dopiero z czasem

Gdy zaczynałem, nie spodziewałem się, że ten spontaniczny krok, stanie się moją największą pasją. Dokładnie 9 lat temu założyłem pierwszego bloga. Byłem jeszcze uczniem i pragnąłem robić coś swojego, co będzie tylko moje. Zależało mi na miejscu, w którym nikt mi nie będzie mógł zamknąć ust, wciskać swoich racji. Ewentualnie skrytykować z szacunkiem i w bardzo kulturalny sposób. Chciałem się w czymś realizować, a po tylu latach, jestem w miejscu, o którym nawet nie śniłem. Ta myśl daje mi poczucie, że jeśli jesteśmy zdeterminowani, możemy wszystko!

Jedyne co nie zgadza się w tym opisie, to fakt że na jedną rzecz nie mam wpływu. Mianowicie nie zawsze mam rację. Wielokrotnie dostawałem komentarze w których wyjaśniano mi w których miejscach najbardziej się mylę i podawano trafne argumenty. Okazało się więc, że blog jest również miejscem, w którym uczę się poznawania świata i prostuje swoje mylne myślenie. Najlepsze jest to, że uwagę zwracają mi osoby, które czytają mnie od lat, a dokładnie od momentu, w którym jeszcze kompletnie nie potrafiłem postawić pierwszych kroków w blogowaniu.

Miejsca w które trafiamy dzięki marzeniom

Dziś obchodzę blogowe urodziny. Dokładnie 9 lat działam w blogosferze i jestem z tego powodu bardzo dumny. Cieszę się z udziału w wydarzeniach dla blogerów tj. Blogowigilia czy Gala Twórców 2019. Jestem dumny ze zorganizowanej akcji Metamorfoza Bloga. Tak samo jak w malowaniu, fotografowaniu czy oddaniu się jakiejś dyscyplinie sportowej – również blogowanie mocno rozwija autora. Oczywiście do niczego nie dochodzimy sami, ale rozwijać się możemy własnie dzięki innym ludziom. Gdy działałem na Blogspot.com, było mi przykro. Nie ukrywam, że zazdrościłem blogerom, którzy mieli bardziej profesjonalne strony. W jakimś stopniu moja odwaga i upartość w dążeniu do celów przyczyniła się do otwarcia takiej strony, o jakiej marzyłem.

Oczywiście na początku możemy działać na próbę. Wtedy determinacja nie jest tak potrzebna. Badamy grunt i sprawdzamy czy dana dziedzina nam odpowiada. Gdy jednak się wkręcimy, to właśnie determinacja daje nam szansę, aby cokolwiek osiągnąć. Dzięki realizacji marzeń, możemy trafić w miejsca, wydarzenia i przeżyć przygody, o których nawet nie śnimy.

Dążenie do celów bez determinacji

Zanim opowiem Ci więcej o samym dążeniu do celów, chciałbym wyjaśnić na przykładzie, że realizacja marzeń jest przeważnie możliwa. W moim przypadku zaczęło się niewinnie od nagrywania filmów w grach komputerowych. Dla swojego mini-serialu w 2010 roku stworzyłem blog, a gdy zbliżałem się do opublikowania ostatniego odcinka, założyłem kolejne dwa blogi. Na pierwszym dzieliłem się tym co robię, a drugi poświęciłem filmom, kręconym metodą machinima przez inne osoby. Gdy filmów pojawiało się coraz mniej i tematyka przestała cieszyć się popularnością, zamknąłem TSPTV. Rok 2010 był dla mnie bardzo twórczy. Po kilku latach swój prywatny blog przerobiłem na miejsce w sieci, które przyniosło mi dużo radości.

Determinacja w ryzykownych decyzjach

Dzięki obecnemu blogowi poznałem wspaniałych ludzi. Tym samym udowodniłem, że w dużym stopniu zależy od nas samych, jakie będziemy mieli życie. Blog nazywał się ,,Przygotuj się na Start” i zamknąłem go, gdy przechodziłem pod wykupioną domenę i hosting. Więcej pisałem o tym w artykule ,,Jak przeprowadziłem rebranding bloga„. Nawiązując do tego bloga, napisałem książkę, ale o tym za chwilę. W 2018 roku byłem kilkukrotnie pytany o powód, dla którego działam na darmowej platformie dla blogerów. Gdy ruszałem z nowym blogiem, bardzo się stresowałem. Ostatecznie moja nowa odsłona została przyjęta z dużym optymizmem. Każdy ze swoich blogów, zakładałem i przygotowywałem do publikacji z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, ale tak naprawdę każde otwarcie miało miejsce we wrześniu. Wtedy wszyscy wracają z wakacji, kończy się lato i coraz więcej osób zasiada wtedy do komputera. Natomiast ci co wrócą jesienią, mają co nadrabiać na stronie.

Jeśli myślisz, że to wszystko obyłoby się bez zapału, jesteś w błędzie. Determinacja jest tym, co mają wszyscy wielcy ludzie. Daleko mi do nich, ale dzięki temu nikt mi nie może powiedzieć, że się nie starałem. Ta jedna rzecz wyróżnia osoby takie jak Ty i ja, jeśli oczywiście jesteś zdeterminowaną osobą.

Ciężko byłoby wydać książki bez determinacji!

Niedługo po wspomnianym rebraningu wydałem swojego pierwszego e-Booka ,,Social Media & Blogowanie„, a kilka miesięcy później otworzyłem na blogu Sklep. Moim ostatnim osiągnięciem w tej kwestii, było wydanie kolejnego e-Booka, którego tytuł nosi tak samo, jak dawny blog ,,Przygotuj się na Start„!

Blogowanie to także ciągły rozwój. Nie ma momentu, w którym dociera się na sam szczyt. Blog uczy ogromnej tolerancji, wrażliwości i samokrytyki. Tu nie ma miejsca na skromność. Wciąż trzeba zapewniać wartościową treść, poszukiwać tematy i zaskakiwać. Do wyzwań można dopisać hejt, ciągłą krytykę i nienawiść. Odkąd prowadzę blogowy Sklep, doszły nowe wyzwania. Mimo wszystko jest mi łatwiej, dzięki Zamkniętej Liście, którą stworzyłem z myślą o takich osobach jak Ty, na które można liczyć. Tylko osoby z dystansem, otwartymi na rozmowę i umiejących uszanować innych, znajdzie się w niej miejsce.

Osoby bez których, nie pomogłaby nawet determinacja

Co dało mi blogowanie i dlaczego było warto w to brnąć? Przede wszystkim poznałem świetnych ludzi. Gadam o tej determinacji, ale tak naprawdę nie byłbym wstanie osiągnąć tak wiele, gdyby nie spore grono osób. Determinacja jest ważna, ale nie zaszedłbym tak daleko, gdyby nie oni. Postanowiłem więc sprawdzić, kto na moich pierwszych blogach udzielał się najczęściej. Okazuje się, że te osoby wciąż mnie nie opuściły! Kiedyś działałem na Blogspocie, który oferuje możliwość zaobserwowania blogów. Wśród osób, które zaobserwowały mój blog i dają o sobie znać w portalach społecznościowych, znalazło się kilkanaście osób, które wymieniam poniżej. Jestem w szoku, jak wielkie mam szczęście, otaczać się tymi osobami.

 • Bartek – jeśli chodzi o Bartka, jest jedną z nielicznych osób, które słyszały, jak śpiewam. Wielokrotnie spotkaliśmy się w Warszawie i wspieramy po dziś dzień. Prowadzi blog Rozbria.pl o historii. Miejsce w Internecie, w którym warto zaszyć się na dłuższą chwilę.
 • Anna – ilość wsparcia, jaką dostałem od autorki bloga NieidealnaAnna.pl przy realizowaniu książki ,,Przygotuj się na Start„, nie równa się żadnej walucie. Dzięki wsparciu Ani przekroczyłem kolejną granicę, która była ogromnym wyzwaniem.
 • Joanna – od lat doradza mi i wspiera w różnych działaniach. Gdy mam trudności, natychmiast udziela porad. Prowadzi blog Bogielczyk.com i szkolenia dla przedsiębiorców. Gdy przechodziłem na własny adres, właśnie Joanna pomogła mi przy RODO i polityce prywatności, tłumacząc przepisy prawne w tworzeniu stron internetowych.
 • Dorota – prowadzi blog WBlaskuMarzen.pl o kosmetykach, zdrowiu i urodzie. Po dziś dzień pozostawia komentarze oraz wspiera moje działania w portalach społecznościowych. Gdy upewniłem się, byłem w szoku, że od 9 lat jest przy mnie! Dziękuję!
 • Anna – autorka Pociecha2.blogspot.com. Wielokrotnie mogłem liczyć na Anię w portalu Twitter i na blogu. Bloguje od 2014 roku i udowadnia, że blog może być również ciekawym miejscem z opowiadaniami.
 • Karol – pisze blog SprzedajeBoLubie.pl i był jedną z pierwszych osób, które zapoczątkowały napisanie e-Booka ,,Social Media & Blogowanie„. Dzięki trafnym pytaniom odnośnie do prowadzenia bloga, powstała moja książka na ten temat.
 • Aleksandra – założycielka SzmaragdowePioro.wordpress.com z recenzjami książek i wciągającymi opowiadaniami, których jest autorką. Bardzo aktywna nie tylko na moim blogu. Również jest najbardziej aktywną członkinią grupy dla blogerów.
 • Mateusz – prowadzi blog Blomatt.pl, na którym opowiada o portalach społecznościowych i urządzeniach mobilnych. Świetne miejsce dla każdego technicznego fana.
 • Natalia – tworzy swoje miejsce w sieci pod adresem NaciakaQ.blogspot.com o modzie. Interesuje się również tańcem. Na moim blogu zostawiała komentarze i często się wzajemnie odwiedzaliśmy.
 • Zbigniew – nie tylko wspiera mnie na blogu, ale również w Zamkniętej Liście, o której powiem więcej za chwilę. Prowadzi blog KrainaSlowa.blogspot.com
 • Justyna – blog JasminenGirl.pl prowadzony przez bardzo pozytywną i sympatyczną dziewczynę. Od lat wspiera mnie na Twitterze i poza nim. Jej blog jest miejscem, gdzie absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Tomek – prowadzi blog MarketerInternetowy.pl i od lat ramię w ramię idziemy przez blogosferę. Wielokrotnie rozmawialiśmy i dodawaliśmy sobie wzajemnie otuchy.
 • Beata dzieli się swoimi przemyśleniami nie tylko na blogu, ale również w Instagramie. Niewielu potrafi jak Beata opowiadać o tym, jak pięknie wygląda natura, czy jak podli bywają ludzie. Blog Beaty znajdziesz pod adresem BeataHerbata.pl
 • Karolina – autorka bloga z recenzjami książek LamliwyPaznokiec.blogspot.com na którym wielokrotnie szukałem książek dla znajomych i siebie. Była jedną z pierwszych osób, które postawiły na moje e-Booki i pozostałe produkty. Nie sposób wyrazić wdzięczności za takie zaufanie.
 • Paulina – jest świetnym fotografem i osobą, która wspiera mnie życiowo. Również warto zobaczyć Jej profil w Instagramie. Współprowadzę z Pauliną (autorką NeoWymiar.pl) pracownię florystyczną SunrisePlants.pl, na której można zamówić roślinne kompozycje w szkle. Dzięki zdjęciom, które wykonała Paulina, ta strona nie wyglądałaby tak dobrze.

Dużo pracy, determinacji i przyjaźni

Z niektórymi z tych osób, korespondujemy, wymieniamy się polubieniami lub wspieramy na inne sposoby. Jako bloger, trzeba zwracać uwagę nie tylko na osoby, które nam grożą i próbują hejtować, ale także na tych, którzy wpierają od lat. Dlatego w Zamkniętej Liście, jest tak różnorodnie. Co jakiś czas usuwam osoby, które nie otworzyły kilka wiadomości, aby nie robić im spamu. Merytorycznie wyrażają swoje zdanie i dodają mi dużo wsparcia, poprzez swoją wyrozumiałość i udzielanie uwag odnośnie błędów, które popełniam od lat. Darek mailowo dzieli się swoimi wzlotami i upadkami, dodając mi otuchy. Monika dużo uświadomiła mi na temat niepełnosprawności.

Jak widzisz, dzięki Tobie dużo osiągnąłem. Spełniam swoje marzenia i wciąż się uczę. Nie bez powodu opowiadam, jak bardzo determinacja jest istotna w dążeniu do celów. W spełnianiu marzeń pomaga również wyciąganie wniosków ze swoich błędów. Blogowanie to także nauka na czyiś błędach. Blogowanie nie tylko pomogło mi uporać się ze swoimi wadami, ale również wiele nauczyło.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] o tym napisałem w ubiegłorocznym wpisie ,,Determinacja – jedyna cecha, której potrzebujesz„, z okazji […]

Paulina Radziszewska
12 września 2019 19:07

Życzę Patryku za wymienienie mnie w tekście. Cieszę się, że mogę z Tobą współpracować.

Majko Soczko
Majko Soczko
3 września 2019 21:11

Widać jak dużo pracy trzeba włożyć w tak dużą stronę. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

Adam
Adam
3 września 2019 20:48

Gratuluję i życzę 100 lat ciągle sukcesów i sporadycznych upadków 🙂

Shopping Cart
7
0
Would love your thoughts, please comment.x