fot. Patryk Tarachoń

Depresyjny początek roku? Nie zawsze musi być dobrze!

Jakie plany warto mieć na nowy rok? Co przeszkadza w dążeniu do swoich celów? Dlaczego poprzednie lata nie są najlepszym dowodem na spełnianie marzeń? Czego warto sobie życzyć w nowym roku!

Moim postanowieniem na 2017 było powiększenie domowej biblioteki o własne książki, więc czytałem. Ostatecznie prawie się na tym spaliłem, bo zwyczajnie nie miałem na to czasu, co doprowadzało mnie do frustracji.

Na początku nie było żadnych planów

Gdy zbliżał się 2018, nie miałem żadnych planów. Wszystko się zmieniło po Świętach Bożego Narodzenia, ponieważ dostałem od rodziców adapter i winylową płytę, ze składanką przebojów O.N.A, co zmotywowało mnie, do powiększenia kolekcji płyt rodziców.

Cieszę się z osiągniętych celów. Przeczytałem wybitne książki, które trafiły w mój gust, a także powiększyłem kolekcję płyt LP, jak również CD o kolejnych cenionych artystów. Pomimo tego wciąż mi czegoś brakuje.

Nowy rok przynosi nie tylko chwile radości

Boję się tego roku, naprawdę! Nie będę krył, że jestem nieszczęśliwy i wkurzony na sytuację. Wykonywane prace na etacie, odbierały mi cały wolny czas. Z jęzorem na brodzie, goniłem aby zdążyć ze wszystkim, co jest całym moim życiem i niezwykle mnie rozwija.

W 2018 roku stworzyłem nowy blog, brałem udział w sesjach zdjęciowych i uczestniczyłem w świetnych wydarzeniach. Z radością i dumą, chciałbym też pochwalić się stworzonymi materiałami do pobrania czy vlogami na YouTube. Cieszę się z tego, jak nie być z tego dumnym?

Poznałem tylu fantastycznych ludzi, większość jest też wśród Was. Mimo wszystko naprawdę się boję. Moje oczekiwania, plany i marzenia z roku na rok, stają się coraz bardziej odległe. Nie wiem dlaczego tak się dzieje… Być może nie jestem wstanie sprostać oczekiwaniom innych, a być może za bardzo skupiam się tylko na oczekiwaniach wobec siebie?

Nie mam zielonego pojęcia. Jestem typem człowieka, który jeśli nie osiągnie tego czego chce, nie będzie szczęśliwy, nawet gdy uświadomi sobie, że coś jest nieosiągalne.

Jak uporać się z wyzwaniami w nowym roku?

Zawsze pociesza mnie myśl o mojej partnerce. Jest wspaniałą, kochaną i cierpliwą dziewczyną. Jest także najlepszym przyjacielem. Dziękuję Bogu za taką przyjaciółkę, z którą mogę porozmawiać nawet w środku nocy. Zawsze może zadzwonić i nie dopuszczam do sytuacji, aby cokolwiek stanęło mi na przeszkodzie, aby zawsze i wszędzie wspierać najbliższych.

Jeśli dzwoni ktoś bliski, może się palić, a odbiorę. Ogromną radość daje mi to, że mogę prowadzić blog i jeszcze czuć  wsparcie najbliższych, a w tym Wasze . To mega otucha, gdy słowo które piszę, jest czytane, a nawet udostępniane dalej. Możliwość porozmawiania z Wami, pocieszenia czy doradzenia, jest mega ulgą, w chwilach zwątpienia. W dalszym ciągu, blogowanie jest dla mnie najważniejsze, utrzymujące się w kręgu tego co dla mnie najważniejsze (bliskich ludzi i pasji). 

Motywacja na nowy rok?

Nowy rok to kolejne wyzwania, ale jak wielu z Was, którzy piszą do mnie ze swoimi obawami, ja również nie jestem wstanie wyobrazić sobie, czy będę wstanie poradzić sobie ze wszystkim. Ostatnie cztery lata nie są dla mnie łatwe.

Osobiście ponoszę sukcesy, ale także klęski. Nie ukrywam, że nie jestem w 100% szczęśliwy i zadowolony z tego co działo się przez ostatnie lata. Doceniam rodzinę, przyjaciół, ukochaną oraz osiągnięcia. Nie jestem natomiast zadowolony z kilku innych elementów życia.

Jak na blog o uwierzeniu w siebie, motywacji i osiąganiu celów, wiem jak słabo to brzmi. Mimo wszystko wiedzcie jedno, jestem realistą. Dla mnie szklanka jest do połowy pełna, pod warunkiem, że znajduje się w niej woda zdatna do picia. Jeśli jest do kitu, nie kryję tego.

Pomimo wszystkiego nie zamierzam przestawać Was wspierać, pisać o kompleksach i tym co było dla mnie trudne do pokonania w przeciągu dotychczasowego życia. W dalszym ciągu zamierzam dzielić się swoimi przemyśleniami, wysyłać do Was listy za pośrednictwem newslettera i korespondować z Wami nawet przez kilka dni.  

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
czerwona filizanka
czerwona filizanka
14 stycznia 2019 03:10

Ja już kalendarze mam, najważniejsze sprawy są w nie jednym miejscu coby na pewno nie umknęły:)

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
20 stycznia 2019 12:15

Rozpisywanie wszystkiego w kalendarzu to świetna sprawa. Daje możliwość dopilnowania najważniejszych zadań.

Janusz Kamiński
Janusz Kamiński
9 stycznia 2019 15:53

W tym roku pogoda jest paskudna. 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
11 stycznia 2019 00:35

Pogoda pogodą, przynajmniej dla mnie, najgorsze są trudności, w realizacji celów.

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x