Co rozumiemy przez określenie szczęścia? Kim jest szczęśliwy człowiek? Odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest szczęście!

Czym jest szczęście? – gościnnie w Jak Żyć Lepiej!

Co rozumiemy przez określenie szczęścia? Kim jest szczęśliwy człowiek? Odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest szczęście!

Każdy z nas może mieć inną definicję szczęścia. Tę myśl potwierdza Wojciech Górek (autor podcastu Jak Żyć Lepiej). Do jednego z odcinków zaprosił gościnnie ludzi z różnych branż. Miałem okazję wziąć udział w tym odcinku. Zostałem zapytany o to, czym jest dla mnie szczęście? Posłuchaj poniżej wypowiedzi gości podcastu! W komentarzu napisz własną definicję szczęścia.

Gościnny udział w podcaście Jak Żyć Lepiej

20 września 2021 pojawił się 13 odcinek podcastu Jak Żyć Lepiej? Pojawiło się w nim grono osób, którym autor podcastu (Wojciech Górek), zadał pytanie – czym jest szczęście? W 23-minutowym odcinku osoby na różnych etapach życia oraz z różnych branż, odpowiadali na to pytanie. Wśród grona gości znalazłem się również ja, a swoją odpowiedzią dzielę się w skrócie poniżej.

Czym jest szczęście według moich przekonań?

Moim zdaniem, gdy człowiek wyzbędzie się uprzedzeń do innych oraz przestanie się przejmować zdaniem innych, będzie mógł poczuć się szczęśliwy. Gdy szczęśliwa osoba przestanie się przejmować zdaniem innych, będzie cieszyć się tańcem w deszczu i okazywać zachwyt zachodem słońca. Szczęśliwy człowiek zna swoją wartość i wyciąga wnioski z niepowodzeń. Docenia dobre momenty i nimi się motywuje, zamiast dowartościowywać ludźmi z najbliższego otoczenia.

Szczęśliwy człowiek nie potrzebuje krytykować innych, gdy nadarza się okazja. Gdy taka osoba z czymś się nie zgadza potrafi to zakomunikować. W sytuacji, gdy czuje, że robi coś wbrew swoich wartości, potrafi odmówić. Ewentualnie doradzi, ale w zgodzie z swoimi przekonaniami, nie obrażając przy tym potrzebującej osoby. Tym samym nie pozostawiając samotnie osoby oczekującej pomocy. Szczęśliwi ludzie wspierają innych bez narzucania swojego zdania czy sprawiania przykrości. Zwracają uwagę w taki sposób, aby nie urazić drugiej strony.

13 odcinek podcastu Jak Żyć Lepiej

Powyżej możesz przeczytać wyłącznie fragment mojej wypowiedzi. Wierzę, że mamy podobną definicję szczęścia, chociaż zależy to także od doświadczeń i wielu innych czynników, które dotyczą każdego osobno. Poniżej możesz odsłuchać moją pełną wypowiedź w 13-stym odcinku podcastu Jak Żyć Lepiej, a także innych gości, którzy wzięli udział w nagraniu.

Wojciech Górek zrealizował odcinek w charakterze sondy, więc to dla mnie zupełnie nowy rodzaj wystąpienia gościnnego. Odcinek dostępny jest na wszelkich platformach streamingowych (tj. Nie będąc sobą). Możesz odsłuchać Jak Żyć Lepiej w: Spotify, Apple Podcast, Amazon Music lub Stitcher. Serdecznie zachęcam do posłuchania.

Ciekawy jestem, jak wypadłem Twoim zdaniem w gościnnym odcinku Jak Żyć Lepiej? 🙂 Napisz w dyskusji, co myślisz o moim wystąpieniu oraz odpowiedz na pytanie: czym jest dla Ciebie szczęście?

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
27 grudnia 2023 14:50

Krótkie wystąpienie ale mądrze powiedziałeś

Xomiqa
Xomiqa
17 października 2021 12:09

Czytam Twój blog od niedawna i jestem zaskoczona że jest osoba która w tak szczery i prawdziwy sposób dzieli się swoimi doświadczeniami. Podziwiam to i będę na dłużej

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x