Jak działa hejt i w jaki sposób reagować na nienawiść w internecie? Po jakich komentarzach rozpoznać hejtera? Czym różni się hejtowanie od krytyki!

Czym jest hejt i w jaki sposób niszczy!

Jak działa hejt i w jaki sposób reagować na nienawiść w internecie? Po jakich komentarzach rozpoznać hejtera? Czym różni się hejtowanie od krytyki!

Świadomość o wyrażaniu swojego zdania publicznie, niektórzy zrozumieli opacznie. Do tego masa dziennikarzy, krytyków czy blogerów nakręciła do nienawiści. Od kilku lat internauci poczuli się jak te znane osobistości których zdanie jest interesujące.

Kogo opinie się liczą

W wydaniu celebrytów, doświadczonych osób, ich zdanie jest wartościowe. Są idolami, mają swoje audytorium, grono chętne ich wysłuchania. Według mnie hejterzy uznali pomiatanie wszystkich jako sposób podbudowujące swoje ego. Nie poprzedzają swojego zdania konkretnymi argumentami i nie porównują do sytuacji. Ogół pisanych przez nich komentarzy zwykle jest obraźliwy. Kogo opinie się liczą i jak prawidłowo komentować?

Hejterowi zależy aby pokazać swoją siłę, pewność siebie oraz jak bardzo jest nietykalny i mądry. Koniec końców wszyscy wiedzą, że to zwyczajny człowiek nie mająca żadnych ambicji czy sukcesów. Jeżeli nie tolerujesz homoseksualistów po prostu to napisz – Nic do nich nie mam, ale nie chciałbym aby moje dzieci gdy będą bawić się na placu zabaw, patrzyły na gejów. Chciałbym aby wychowywali się w innym świecie. Moim zdaniem to choroba, którą powinno się leczyć.

Kto stoi za ,,Nie hejtuję, bo czuję”?

O działaniach tej akcji dowiedziałem się słuchając radia. Tworzy je czwórka młodych ludzi, głoszącej o tym jaki jest hejt od źródła problemu. Cały pomysł narodził się w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Znaleźć ich możemy w takich serwisach jak: Facebook Instagram Snapchatna których swego czasu informowali o tym jak działa ich akcja.

Jaki jest hejter w życiu?

Wspomniana grupa mówi o cechach i tym jaki jest typowy hejter na co dzień. Starają się uświadomić, że grupa tych osób nie kojarzy się najlepiej. Pokazuje jak odbierane jest ich dziecinne i często prostackie zachowanie. Jakimi określeniami najczęściej byli określani?

Niedojrzali emocjonalnie – osoba dorosła potrafi się wysłowić w kulturalny sposób nawet gdy coś denerwuje. Jeżeli coś się nie podoba ignoruje to lub wyraża swoje zdanie w taki sposób aby nikogo nie obrazić.

Niewychowani – osoba która nie potrafi zachować się w towarzystwie, wśród ludzi.

Chamscy – obraża innych swoją postawą, gestami i słowami, wyrażająca się w sposób wulgarny. Zwykle człowiek wykształcony, ale ordynarny.

Zazdrośni – negatywne uczucie wywoływane gdy ktoś w pobliżu jest w czymś lepszy lub posiada coś czego pragnie.

Zakompleksieni – osoba widząca swoje wady w wyglądzie, zachowaniu, ale nie tylko. Uważająca, że jest gorszy od innych lub nic nie potrafi. Kompleksy mogą pojawić się przez ludzi którym się zazdrości.

Przykłady komentarzy hejterów

Wypisałem przykładowe komentarze pełne nienawiści.
– ,,Ty tępa szmato, co to za gó**o!”
– ,,Oni są je****mi gnidami”
– ,,Nienawidzę tego debila”
– ,,Nadziałbym tego p***ła na pal”
– ,,Precz tym gó**em 
– ,,Wygląda jak d**wka z taniego burdelu”
– ,, Śpiewa jak je**na świnia”
– ,,Można urodzić się z rakiem mózgu, a nie pe***stwem!”
– ,,Zabić tę su*ę zanim zniesie jaja”
– ,,To dziecko ma downa? Wygląda jak moje g**no”

Można wyrażać swoje opinie i nikomu nie można tego zabronić. Tylko należy robić to w sposób kulturalny i dojrzały bez obrażania kogokolwiek. To jak piszemy, w jakiej formie oraz z jakimi znakami, ma znaczenie. Jeżeli chcesz aby Twoje zdanie miało jakiekolwiek znaczenie, po prostu wypowiadaj się w sposób mądry, a nie głupi.

Może spróbuj tego?

Unsplash.com / Patryk Tarachoń

Jeśli nie radzisz sobie z kompleksami lub spotyka Cię poniżanie w szkole, odezwij się do mnie oraz wypełnij ćwiczenia, które dla Ciebie przygotowałem. 

Wiele lat temu, uporałem się ze swoimi wadami i komentarzami na swój temat. Pomimo wszystko postanowiłem o tym mówić i wspierać tych, którzy są poniżani lub wciąż nie potrafią uporać się ze swoimi defektami.

Z powyższymi ćwiczeniami, być może będzie Ci dużo łatwiej uporać się z tym co nie pozwala uwierzyć w siebie. Dołożę też wszelkich starań, aby pokazać Tobie, jak dużo znaczysz i dlaczego nie powinieneś mieć kompleksów. Zrobię wszystko, aby ułatwić Ci zrozumienie co się dzieje i jakie zachowania prowokują ludzi do poniżania Ciebie.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x