0
Czym jest body positive? Skąd biorą się przejawy nietolerancji w Polsce? Dlaczego mamy problem z ocenianiem ludzi? Jak zaakceptować siebie i innych!
Samoocena Twój Rozwój

Czas poznać czym jest body positive!

20 maja 2019

Czym jest body positive? Skąd biorą się przejawy nietolerancji w Polsce? Dlaczego mamy problem z ocenianiem ludzi? Jak zaakceptować siebie i innych!

Żyjemy w świecie, który zabrania nam być sobą. Próbujemy sprostać oczekiwaniom innych osób, próbującym nam wmówić, jak powinien wyglądać człowiek. Czas pojąć czym jest body positive!

Od dziecka usiłuję znosić komentarze na punkcie szczupłej sylwetki. Jednakże zauważam, że dużo bardziej dyskryminowani są ludzie ważący nieco więcej. Czas to zmienić!

Jest w tym Twoja wina!

Każdy z nas jest winny. Na pewno chociaż raz w życiu, zdarzyło Ci się skomentować czyjś wygląd lub spojrzeć na kogoś w oceniający sposób. Dlaczego nam przeszkadza, jak ktoś wygląda?

Przecież to nie jest nasza sprawa, a tym bardziej zmartwienie. Wielokrotnie słyszałem „pseudo znawców” próbujących mi uświadomić, że jeśli będę jadł zalecone przez nich przepisy, to stanę się grubszy. Tylko czy spytał mnie ktoś, czy ja tego chcę? Tak trudno pojąć, że taką mam przemianę materii? Podobnie osoby grubsze. Koniec z tym!

Jeśli uważasz inaczej, mam złą wiadomość. Nie masz racji, a Twoje zdanie się nie liczy i z kolejnymi latami zupełnie przestanie mieć znaczenie w tej kwestii. Koniec z pozwalaniem na przytyki, zwłaszcza od osób, którym do ideału również wiele brakuje.

Wyglądam tak i mów co chcesz. Twoje reakcje świadczą o chamstwie, jeśli nie potrafisz uszanować mojego wyglądu, czy kogokolwiek innego.

Będąc na to obojętnym, śmiejąc się z czyiś żartów na temat innych ludzi, a tym bardziej komentując lub nawet traktując kogoś, kto się różni, przyczyniasz się do rozpowszechniania przekonań, że jeśli ktoś jest inny, to na pewno gorszy. To nieprawda.

Bez znaczenia czy są osoby chude, czy grube. Obie grupy musiały nauczyć się dystansu i śmiać z siebie, tylko jest to nie w porządku. Dlaczego musimy śmiać się z samych siebie i obracać przykrości w żart? Dlatego, że ktoś jest zwyczajnie głupi i zawistny! Tak trudno uszanować drugiego człowieka?

Przekaz The Real Catwalk Polska

Naprzeciw ocenianiu i postrzeganiu budowy ciała, wyszła Zuzanna Zakrzewska, w ramach polskiej edycji pokazu The Real Catwalk. Autorka pomysłu jest finalistką programu ,,Supermodelka Plus Size” emitowanego przez Telewizję Polsat.

19 maja w Warszawie na Placu Zamkowym odbył się pokaz, na którym pojawiły się kobiety, promujące body positive. Akcję poparła również NieidealnnaAnna.

Jeżeli ktoś uważa, że pokazanie się grubej osoby publicznie jest promowaniem otyłości, myślę że ma ogromny problem ze sobą i trzeźwą oceną sytuacji. W polskiej edycji pokazu mody na Placu Zamkowym w Warszawie, w większości wzięły udział dziewczyny w rozmiarze XL. Ale to nie wynika z tego, że mamy ochotę namawiać ludzi do bycia grubymi!

– NieidealnaAnna

Więcej na temat akcji, przeczytasz w artykule, który przygotowała NieidealnaAnna ,,Dlaczego zdecydowałam się na udział w “The Real Catwalk Polska?

Czym jest body positive

W naszym kraju body positive jest nierozumianym zjawiskiem, które polega na traktowaniu z życzliwością drugiego człowieka, który usiłuje pokochać swoje ciało.

Niestety jest to bardzo trudne, ponieważ nie potrafimy zrozumieć, jak ktoś może lubić siebie. Po latach prób uświadamiania innym, że nie ma w tym nic złego, zaczynam dostrzegać, że niestety ilość nienawiści ludzi (w każdym wieku), się nie zmieni. Większość patrzy na innego wilkiem, a m.in. polski naród jest bardzo zazdrosny, zwłaszcza na punkcie wyglądu.

Jak widać można pokochać siebie i przestać dopatrywać się w innym wad. Niestety nie dla wszystkich jest to proste w zrozumieniu.

Dziewczyny z pokazu body positive

Dla mnie kobiety, które odważyły się pokazać w ramach akcji
The Real Catwalk Polska, są piękne i przede wszystkim mądre.

Nie są zawistne i zazdrosne, a akurat tego w naszym pięknym kraju nie brakuje. Czytając komentarze pod artykułami oraz informacjami prasowymi na temat pokazu The Real Catwalk Polska, robi mi się niedobrze na hate i zazdrość wylewaną przez anonimowych „bohaterów”.

Te kobiety są szczęśliwe, a nie obrzydliwe. Nauczcie się rozróżniać i wmawiać dzieciom czym jest tolerancja, aby chwilę później wypisywać obelgi w Internecie.

Znają swoją wartość i wiedzą, że przede wszystkim kulturalny człowiek nie zwraca innym uwagi ani tym bardziej nie komentuje czyjegoś wyglądu.

Zamiast wylewać nienawiść, może sami stańcie przed lustrem i zastanówcie się, za co moglibyście pokochać siebie. Wylewając złośliwości innym w sieci, tak naprawdę wypisujesz swoje wady, które zauważasz w tych osobach.

Źródła:

Dlaczego zdecydowałam się na udział w “The Real Catwalk (NieidealnaAnna)

Co to jest Body Positive i czemu o tym piszę (GrubszeSprawy.pl)

WThe Real Catwalk Polska. Pierwszy taki pokaz w Polsce (WP.pl)

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nieidealna Anna
Nieidealna Anna
21 maja 2019 21:59

Dziękuje Patryk za Twój głós i wsparcie 🙂 The Real Catwalk Polska był bardzo potrzebny. To co się obecnie dzieje w sieci i mediach przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Mam nadzieję, że to pierwszy krok w kierunku normlaności, wrażliwości i emaptii – bo tego nam Polakom najbardziej potrzeba 🙂

Marta Sobczyk-Ziębińska
Marta Sobczyk-Ziębińska
21 maja 2019 17:38

Szkoda, że mało kto równie krytycznie nie patrzy sam na siebie 🙂 łatwo oceniać innych, czy równie łatwo siebie? Fajnie, że dziewczyny miały odwagę pokazać się i nie myśleć co powiedzą inni.

Magdalena - Weekendownik
Magdalena - Weekendownik
20 maja 2019 01:42

Spojrzałam raz jeszcze, widzę zadowolone kobiety 🙂 Super! Pozdrawiam, podziwiam za odwagę, i nie chodzi mi tylko o spacer w bieliźnie, chodzi mi o to, że w ogóle się angażują 🙂

Magdalena - Weekendownik
Magdalena - Weekendownik
20 maja 2019 01:38

Bardzo podoba mi się ta akcja, i fajnie, że napisałeś o tym, bo pewnie jeszcze cały czas zastanawiałabym się o co w niej chodzi. Widzę naturalne i zdrowe osoby, które dobrze czują się 'ze sobą’.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x