Unsplash.com

Wiesz kim chcesz być dla innych?

Czy powinniśmy się zmieniać dla innych? Jak chęć upodobania się innym wpływa na Ciebie? Powinniśmy siebie się wstydzić czy eksponować swoją odmienność? O byciu sobą i życiu z własnymi zasadami!

Staramy się zmieniać na siłę, wierząc, że ktoś w końcu doceni nas, będzie podziwiał i szanował. Ilu ja znam pozerów Czy to w szkole przed kolegami, czy w pracy, a nawet wśród znajomych. Ile osób starało się popisywać, naśladować, kreować na kogoś, kim nie jest… W skrócie ujmując, jak stać się kimś wyjątkowym! Poznaj siebie lepiej, zanim znów przysłowie okaże się ważniejsze! Jak odnaleźć siebie w dużym świecie i w jaki sposób postępować wobec innych aby nam też było dobrze!

Kim tak naprawdę nie jesteś

Kreowanie siebie na kogoś, kim się nie jest nie działa na dłuższą metę. Takie udawanie i przedstawianie swojej osoby jest sztuczne, ludzie to widzą, a przy okazji sam się z tym męczysz. Tak nie powinno być, zwłaszcza że tak naprawdę nic na ludziach nie robi wrażenia. Human is human.

Od zawsze byłem otwarty na innych. Każdy mógł ze mną porozmawiać i zwierzyć się ze swoich sekretów. Nie odtrącałem za to ani nie wyśmiewałem publicznie. Chociaż to może być kłamstwo. Udając przed kolegami z podwórka, nie raz kogoś gnoiłem dla uciechy reszty. Teraz tych ludzi nie ma i w ogóle nie mamy ze sobą kontaktu. Nie było jednym słowem — warto.

Przed ludźmi wartościowymi, nie musisz nikogo udawać
Wtedy udajesz sam przed sobą, chociaż tego nie wiesz

– Patryk Tarachoń

Chłopcem na pokaz pozostawałem na długo, chociaż w środku wciąż byłem niespokojnym duchem, chcącym robić dużo i umieć więcej. Na zewnątrz wykształcił mi się wizerunek, który przykleił się bardzo mocno. I ani udawanie twardego, pyskatego chłopaka, ani bycie sobą nie pomagało. Wyzwiska wymyślają ci, co nie mają swojego życia, nie czują się ważni i chcą się komuś przypodobać.

Do dziś nie znoszę towarzystwa chłopaków, a jeżeli któryś chce ze mną mieć jakikolwiek kontakt, musi naprawdę się wyróżniać, czyli być zwyczajnie w porządku.

Wracając do tematu. Co byśmy nie robili, ludzie będą nas oceniać czy to dla podniesienia swojego ego, czy dla potrzeby dowartościowania się. Tak jest i tego nie zmienimy. Dlatego właśnie nie warto się starać być kimś, kim się nie jest.

Kim tak naprawdę jednak jesteś

O sobie mogę powiedzieć, że jestem dość tolerancyjnym, wyrozumiałym chociaż czasem wybuchowym facetem. Tak jest, że nie zastanawiam się co mówię, więc jak kogoś urażę to trudno. Ponadto, jeżeli mam coś do powiedzenia, musi być po mojej myśli i koniec.

Mądrzy ludzie nie muszą się popisywać przed nikim
Są zwyczajnie na poziomie bez żadnych sztuczek

– Patryk Tarachoń

Z jednej strony rozpieszczenie z dzieciństwa, z drugiej życie pokazało mi, iż nikt nie jest ważniejszy ode mnie. Dlaczego też właśnie tak pisałem w tekście ,,Wpływ gnębienia i poniżania na człowieka”.

Zadaj sobie to proste pytanie!

Nie wstydź się swoich cech. Wcale nie musisz się zmieniać dla innych, zmieniać się powinniśmy dla samych siebie. Bo zmienisz się dla kilku osób, jedna z nich i tak Cię oleje, a reszta i tak znajdzie inny powód, aby się
przyczepić.

Osoby, z którymi żyję na co dzień albo przyzwyczajają się do tego, jestem, jaki jestem, albo się męczą z tym lub odchodzą. Czasem ja z nimi nie potrafię wytrzymać, więc najczęściej ja odchodzę. Bo niby dlaczego mam przebywać gdzieś, gdzie nie czuję się dobrze?

Czy wiesz kim jesteś?

Raz ujmując jesteś kimś wartościowym. Nie musisz wcale być kimś kochanym, docenianym ani lubianym. To, że ktoś jest nieznośny, nieodpowiedzialny czy rani ludzi, nie wzięło się z rękawa. Pewna osoba, która przetoczyła się przez moje życie, tak mnie zraniła,
że do dziś pluję gdy przypomnę. Jestem jednak przekonany co do jednego.

Nie musisz się starać wyróżnić, przyjdzie taki czas
Gdy znajdą się ludzie, przed którymi będziesz sobą

– Patryk Tarachoń

Gdyby nie było potrzeby dorównywać innym, starać się wyróżnić, a następnie uporać się z krytyką, byłby ten człowiek zupełnie inny i nie zmarnowałby mojego czasu. Chęć zmiany dla kogoś jest najgorsze. Zmieniać się należy dla siebie. Bo najlepiej powinniśmy się czuć z samymi sobą.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
27 listopada 2017 21:54

Czy powinniśmy się zmieniać pod innych?

Agnieszka
17 listopada 2017 13:07

Ponoć jesteśmy sumą 5 najbliższych osób z którymi widzimy się codziennie. Hmmm fajnie u mnie wypada. Z wiekiem przychodzi taki dzień, gdy to co myślą o nas inni, a już tym bardziej obcy ludzie, przestaje mieć znaczenie…
pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

Michał blogger
Michał blogger
14 listopada 2017 18:39

Tez wielokrotnie zastanawiam się czy powinienem o sobie myśleć jak najlepiej. Dzięki tobie już to rozumiem.

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x