Na kogo lepiej uważać i czy warto przyjaźnić się ze wszystkimi? Z kim warto żyć w zgodzie, a kogo lepiej trzymać się z daleka!

Czy warto przyjaźnić się ze wszystkimi?

Na kogo lepiej uważać i czy warto przyjaźnić się ze wszystkimi? Z kim warto żyć w zgodzie, a kogo lepiej trzymać się z daleka!

Nie raz słyszałem jak dzieciaki w twarz mówiły koledze ,,nie lubię cię bo głupi jesteś”. No jest i co z tego. Może dzisiaj w szkole matma nie szła mu najlepiej, ale czy to powód go nie lubić? Kolejne pytanie, czy jak nie umiesz wyliczyć kąta sprawia Cię debilem? Brnąc w to dalej, zapraszam do przeczytania. Czy musisz przyjaźnić się z każdym?

Dlaczego nie warto przyjaźnić się ze wszystkimi?

Ludzie bywają fałszywi, nie zawsze czujemy się w ich gronie dobrze. Są też osoby, które szczególnie działają nam na nerwy. Niektórzy wylewają na nas swoje kompleksy. Dlatego zrozumiałe jest, że nie każdy jest otwarty na znajomości z każdym. Bawią mnie osoby wywyższające się nad innymi. W szkole od wiek wieków poprawiało mi to humor. Przykładowo na zajęciach wychowania fizycznego pięciu chłopaków goniło za jedną piłką szczekając jak ratlerki, a w szatni mieli wyrzuty do tych co czekali na podanie pod bramką aby strzelić.

Nigdy się nie zdarzyło aby w klasie nie było takiej dziewczyny, która wszystko wie najlepiej, jest najmądrzejsza, a gdy dostaje szansę wykazania swoich umiejętności i inteligencji, to wykręca się stwierdzając „pytanie niezrozumiałe, na zajęciach mnie ostatnich nie było, chora jestem” albo „miesiączka się zbliża i myśleć nie mogę”. Tacy osobnicy szczególnie wyprowadzali mnie z równowagi. Dziś uważam, że człowiek nie musi być wykształcony ani znać zaawansowanych poradników o wychowaniu i życiu w towarzystwie, aby wiedzieć o podstawowych regułach podczas określonych sytuacji. Wystarczy aby wiedział, że przyjaciel zawsze pomoże ci wstać kiedy upadniesz. Prawdziwy przyjaciel nie pozwoli abyś upadł.

Jeśli ktoś nie chce się dzielić Ty też nie musisz

Nie trzeba być pięknym aby mieć coś do powiedzenia, wyrażenia swoich racji. Nikt nie chciałby zostać przekreślony za jakiś szczegół na swojej twarzy czy to jak wygląda? Ludzie lubią poniżać innych, aby się dowartościować. Niestety ludzie często tak postępują, więc tym bardziej nie musimy uśmiechać się do każdego, kto najchętniej plunąłby nam w twarz. Oczywiście nie jest to najlepsza cecha, ale też nie najgorsza. Jako ludzie wykazujemy się różnymi systemami obrony. Często wynikają z naszych doświadczeń.

Co jeśli ktoś wygaduje głupoty w towarzystwie? Cóż, dziś wiem, że ktoś musi się śmiać, żeby inny mógł rozśmieszać. Czasem nawet gdy ktoś wyjedzie z durnym tekstem, trudno. Może chciał spróbować i się nie udało? Być może chce zabłysnąć w towarzystwie, ale nie wie jak?

Nie masz obowiązku przyjaźnić się z każdym

Od każdego można dowiedzieć się czegoś nowego. Ponieważ każdy z nas jest inny, czasem bardziej zamknięty, mniej rozmowny lub zbyt skromny, również słucha jakiejś muzyki, interesuje się czymś nietypowym lub ma podobne problemy jak my. Czasem nieprzyjemne tematy mogą zbliżyć bardziej niż się nam to wydaje. Czy warto szukać przyjaciół? Trudność zdobywania przyjaźniNie jest efektem tego co potrafiszTego jaki jaki jesteś wobec innych.

W całym naszym życiu wciąż poznajemy nowych ludzi, tracimy tych starych, zdobywamy przyjaźnie i tracimy bliskich. Mimo wszystko każdy zasługuje na przyjaciela, który wie o nas wszystko z wzajemnością. Sekretach, wyzwaniach, zakrętach.   Każdy odrzucony przez grupkę skrywa coś co mogłoby okazać się dziką kartą do naszego świata. Wystarczy człowieka zrozumieć, zaakceptować i nie traktować jak podrzutka społecznego, ponieważ nigdy nie wiadomo kim kiedyś będzie i czy w ogóle nie wyjdzie tak, że będziemy musieli się spotkać. Kiedy nie warto utrzymywać kontaktu?    

Żyjemy w czasach gdy prawda jest droższa od brylantów. Może nie ma gustu, strojem mówi o swoim życiowym bałaganie, ale od takiego kogoś również można się dużo nauczyć. Jak zdobywać nowych znajomych?

Czasem warto odejść

Wiele lat temu obserwowałem kumpla, który miał przyjaciela. Trzymał on z najbardziej niebezpiecznymi typami z osiedla. Byli oni niezrównoważeni wobec swoich kolegów, jak i koleżanek. Nie mieli szacunku do własnej rodziny pogarszając tym samym swoją sytuację. Kumpel przez wiele lat znosił zaczepki i wspierał swojego przyjaciela. Czasem mi mówił, jak źle czuje się źle ze swoją bandą i mu mocno współczułem.

Gdy spotkałem go po kilku latach, okazało się, że skończył z tą przyjaźnią bo przestały go bawić groźby, zaczepki ludzi i coraz bardziej kłopotliwe sytuacje. Po zerwaniu kontaktu chłop zaczął mieć problemy z prawem, władował się w ogromne problemy i pomimo iż z nich udało się mu wyjść, ominęło to mojego kumpla który w ostatnim momencie podjął właściwą decyzję.   Podobnie jest gdy nie jesteśmy docenieni ani akceptowani przez rówieśników, kolegów z pracy czy szkoły. Czasem to dobrze, bo pytanie czy chcemy być w grupie w której nie będziemy czuli się dobrze? Chyba, że zależy nam być traktowani jak gorsi. Co kryją tajemniczy ludzie?    

Masz prawo przyjaźnić się z wybranymi osobami

W moim otoczeniu wciąż zauważałem osoby spędzające czas w samotności. Czuli się krytykowani, nielubiani lub za mało interesujący, aby ktokolwiek chciał poświęcać im swój czas. Nikogo dookoła nie miały i czuły się traktowane jak odludek. Gdy skończyłem gimnazjum tknęło mnie aby ich poznać. Najbardziej przykre jest to, że klasy lub grupy z którymi trzymałem w podstawówce, gimnazjum sporadycznie się kontaktują, a ci najbardziej skryci w sobie, potrafią zrobić  niespodziewaną niespodziankę w najgorszy dzień i odezwać się zupełnie znienacka. Poprawić humor, zagadać lub opowiedzieć coś czego najlepszy przyjaciel by się nie dowiedział. Właśnie to klasyfikuje te osoby bardzo wysoko. Wyżej niż szychy z towarzystwa starającego się pokazać jak wyżej mają swoje szyje. Niezwykła jest ich empatia, cierpliwość i zaufanie.

Czym jest przyjaźń?

Co właściwie oznacza określenie przyjaciół? Dla mnie przyjaźń polega na otaczaniu się tymi, których szanuję, bo wiem, że oni szanują mnie. Możemy na siebie liczyć, a będąc we wspólnym gronie nikogo udawać.

Jak rozumiesz to pojęcie i czym dla Ciebie jest? Czujesz się swobodnie wśród swoich znajomych? Możesz ich nazwać przyjaciółmi?

 

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Agata Fęckowiak
Agata Fęckowiak
30 października 2020 22:24

Przeglądałam Facebooka i widziałam Twój post na jakiejś stronie dla blogerów. Pomyślałam „znowu jakiś krótki tekst, bez ładu i składu, z mnóstwem zdjęć nie do tematu, ale zajrzę z ciekawości”. Miło się zaskoczyłam. Świetnie napisane. Właściwie, nigdy nie myślałam o tym w ten sposób. Miło poznać inny, właściwy punkt widzenia. Na pewno będę zaglądać częściej.

Adyn
Adyn
28 października 2020 07:31

Calkiem niezly blog, dobrze sie czytalo !

Jowita Darłowska
Jowita Darłowska
16 października 2020 13:42

Nigdy nie rozumiałam tych plastików i pozerów w szkole. Zawsze te same żarty ten sam sposób bycia i zachowanie na pokaz. Super post!

Eliza
Eliza
23 października 2020 15:20

Co do szkoły. To akurat znam parę osób, które słabiej radzą sobie np. z matmy i świetnie się z nimi dogaduję (akurat tłumaczę im często jak coś rozwiązać na lekcji lub poza nią). Są wspaniałymi osobami i nawzajem sobie często pomagamy. Nie wyobrażam sobie traktować ich jak śmieci tylko dlatego, że nie są geniuszami z niektórych przedmiotów.

Świetnie piszesz 🙂

Shopping Cart
8
0
Would love your thoughts, please comment.x