Czy da się skrzywdzić mężczyznę? Jak zachowuje się zakochany facet? Co czują bardziej emocjonalni mężczyźni, gdy długo nie widzą swojej ukochanej!

„Baby don’t hurt me… Don’t hurt me… No more”!

Czy da się skrzywdzić mężczyznę? Jak zachowuje się zakochany facet? Co czują bardziej emocjonalni mężczyźni, gdy długo nie widzą swojej ukochanej!

Przygotowując ten tekst, przypomniał mi się znany nam wszystkim utwór Haddaway – ,,What is Love”. Zadałem sobie pytanie, czy mężczyźni tęsknią, za co się denerwują i kiedy czują prawdziwą bezradność z powodu kobiet? Czy da się być w związku na odległość? Kiedy kobieta nie jest w stanie skrzywdzić mężczyzny!

Dlaczego trudno skrzywdzić mężczyznę?

Oczywistym jest, że nie wszyscy mężczyźni traktują swój związek poważnie, angażując się lub interesując kobietą. Bazując na tym, jak osobiście czuję temat i obserwuję innych mężczyzn, uważam, że faceci również tęsknią, potrzebują bliskości, zrozumienia i docenienia gdy wykonają powierzone zadania dobrze. Przecież nie tylko kobieta zasługuje na słowo dziękuję, czy pochwałę gdy zrobi coś dobrze, prawda?

Od lat obserwuję relacje między kobietami, a mężczyznami, co bardzo mnie momentami zastanawia, a czasem nawet dodaje uśmiechu. Jakie mamy najczęściej wyobrażenie na temat mężczyzn? Wysoki, postawny facet, taki kawał mięsa z brodą? Owszem! Do tego z jakimś toporem, przegryzający źdźbło. Kiedyś mądry człowiek powiedział mi, że mężczyzna nie ma prawa używać takich słów, jak: nie wiem, nie rozumiem, zastanowię się. Mężczyzna powinien zawsze (bez wyjątków), mówić: tak, nie, znajdę odpowiedź, zrobi się!

Teraz wyobraź sobie, że taki postawny facet z założonymi rękoma, robi się smutny, gdy ukochana sprawi przykrość. Z jednej strony może wydać się żenujące, ale dla mnie taki widok jest prawdziwy i szczery. Mężczyznom również bywa czasem smutno, czego nie pokazują innym. Mężczyźni są twardzi w wielu zadaniach, ale przy kobietach czasem sobie nie radzimy. Zapraszam Cię również do przeczytania ,,Czy potrzeby mężczyzn jeszcze się liczą„.

Żadna kobieta nie wpłynie na mężczyznę

Fakt, kobietę czasem ciężko zrozumieć. Bywają kobiety, których podejście do życia i różnych spraw, rzeczywiście osłabiają. Chociaż bywa, że ręce opadają, serducho przejmuje kontrolę i nie wiemy dlaczego, ale nawet nie chcemy się gniewać gdy kobieta przyjdzie bezradna z jakąś sprawą. Myślę, że każdy z nas był świadkiem sytuacji, gdy mężczyźnie puszczają nerwy, a chwilę później on zabiera się do roboty, żeby naprawić to, co popsuła jego partnerka. Jeśli mężczyzna bardzo kocha i potrafi okazać skruchę, ma poczucie, że jego obowiązkiem jest się troszczyć i po prostu przeprosić, gdy go poniosło.

Pisałem o tym już w ,,Jakie zachowania denerwują mężczyzn najbardziej„.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Nie każdy facet dobrze znosi rozłąkę

Kiedyś zastanawiałem się, dlaczego dziewczyny tak przeżywają, że ich partner ma trening, umówione spotkanie z kolegami, czy inne zajęcia? Dziś wiem, jak jest mi trudno sobie poradzić, gdy jeszcze nie mieszka się razem, a partnerka nie ma czasu spotkać się przez kilka dni. Tym samym dziwię się parom, które żyją ze sobą na przeciwnych biegunach. Jedno za granicą, drugie zapracowane jeszcze gdzieś indziej. Widują się raz na kilka miesięcy i potrafią sobie z tym poradzić… Jestem pod wrażeniem! Moim zdaniem osoby, które zadają sobie pytanie – czy da się być w związku na odległość? – powinni wiedzieć, że zdecydowanie zależy to od ludzi. Gdy jedni są w stanie żyć w taki sposób, inni po prostu nie mogą wytrzymać bez bliskości drugiego człowieka nawet kilka dni.

Mężczyźni muszą radzić sobie sami

Z jednej strony wydaje mi się to całkowicie śmieszne, z drugiej wprawia mnie w zastanowienie… Kiedyś mogłem żyć bez towarzystwa ludzi, nie wychodzić do nich, tylko ewentualnie wybrać się na rower, spacer czy posłuchać muzyki. Brak ukochanej obok, było zbyteczne. Dziś, kiedy wiem, jak to jest być z kimś kogo się kocha, jestem bardziej świadomy, jak ten stan uzupełnia dwójkę ludzi. Tym bardziej zauważam, jak mężczyźni starają się być twardzi, nie pokazując po sobie, że tęsknią. Oczywiście są tacy, którym przychodzi to dużo łatwiej i wystarczy im kilka minut rozmowy przez telefon wieczorem. Chociaż zwykle mężczyźnie łatwiej poradzić sobie z rozłąką, bywają chwile irytacji, gdy nie możemy się przekonać, czy u ukochanej wszystko w porządku.

Moim zdaniem, prawdziwie kochający facet, tęskni, żeby porozmawiać, spędzić fajnie czas czy się powygłupiać. Nawet patrząc po swoich rodzicach, piękne jest to, jak po wielu latach małżeństwa potrafią trzymać się za dłonie, rozśmieszać czy wspólnie załatwiać różne sprawy. Podczas remontów najczęściej z bratem pomagaliśmy wtedy, gdy nas poprosili, właśnie z tego powodu. W większości czasu, razem spędzali czas odnawiając mieszkanie. W naszym domu remont nigdy nie był dla nich obowiązkiem, a dobrą zabawą.

Otrzymywałem już wiadomości i wielokrotnie słyszałem, że są sprawy w których mężczyźni po prostu muszą sobie radzić i nie mają prawa czegoś w ich kwestii nie wiedzieć. Ten stereotyp nie jest komentowany, chociaż uważam, że powinno się uświadamiać ludzi, że świat idzie do przodu i wiele się zmienia na wielu płaszczyznach. Przykładowo kiedyś nie oczekiwano od mężczyzn tak jak dzisiaj, aby podążali za modą, ewentualnie lepiej wyglądało gdy mężczyzna zwracał uwagę na elegancję. Marynarka, cylinder, buty i zegarek. Dzisiejsi nastoletni chłopacy są zalewani modnymi rurkami, kolczykami dla chłopaków i innymi trendami, których sami nie rozumieją. Oczekiwania wobec młodych mężczyzn również się zmieniają, o czym pisałem w ,,Farbowani chłopcy w rurkach – czego oczekują dziś dziewczyny„.

Podobnie w kwestiach znajomości zagadnień budowlanych, mechanicznych czy montażowych. Kiedyś mężczyzna potrafił od podstaw zbudować dom, położyć instalację elektryczną, kanalizacyjną i jeszcze rozłożyć samochód na części, a następnie złożyć bez zawahania. Uważam, że potrafili tak dużo, ponieważ mieszkali w domach jednorodzinnych, w czasach gdy wszystko było drogie lub niedostępne, więc trzeba było kombinować, a przede wszystkim znać się na wszystkim. Dzisiejsze czasy tego nie wymagają, chociażby ze względu na dostępność firm budowlano-remontowych, zakładów mechanicznych czy specjalistów od elektryki. Obecnie mężczyzna nie musi brudzić sobie rąk, ponieważ trudniejsze zadania może zlecić komuś innemu. Zatem widok mężczyzny, który nie ma pojęcia o malowaniu ścian, może być szokujący, ale moim zdaniem będzie coraz częściej zauważalny. To nie wina mężczyzn, że świat mniej wymaga i więcej oferuje. Od lat trafiam również na różne materiały i akcje społeczne, nawołujące do mówienia o swoich uczuciach, wymaganiu od mężczyzn większego zainteresowania. Dziś jeśli kobieta nie jest zadowolona ze swojej relacji z mężem, ma większą możliwość zażądania rozwodu.

Możemy tutaj wymieniać powody zmian w społeczeństwie, które wpływają zarówno na kobiety, jak i mężczyzn. Nic dziwnego, że dzisiejsi mężczyźni coraz częściej mają większą potrzebę bliskości. Rozumiem smutek tych bardziej uczuciowych, gdy kobieta puszcza ich dłoń wsiadając do odjeżdżającego autobusu. Zakłopotanie, gdy mówi, że nie będzie miała czasu się spotkać oraz żal, gdy mówi – kochanie, to już koniec. – Przy okazji czy znasz mój tekst ,,Dlaczego mężczyźni na takie kobiety patrzą inaczej„?

Niemożliwym jest skrzywdzić mężczyznę?

Chociaż wiele się zmienia w otaczającym świecie oraz podejściu panów do swoich partnerek, myślę, że od zarania dziejów, mężczyzn trudniej skrzywdzić emocjonalnie, co nie oznacza, że nie jest to możliwe. My po prostu inaczej sobie radzimy z rozstaniem, komentarzami na nasz temat i oczekiwaniami. Dusimy w sobie emocje, często sami ich nie rozumiejąc. Z niektórymi kobietami czujemy porażkę, jakby coś, co próbowaliśmy zdobyć, uciekło z naszych dłoni. Jakbyśmy przegrali walkę. Innym razem bardzo się angażujemy, nie pojmując, dlaczego nie jesteśmy doceniani. Niektórzy mężczyźni, bardzo potrzebują poczucia bycia kochanymi i ważnymi, w świecie, w którym coraz częściej zostajemy sami, ze swoimi problemami.

Po kilku dniach rozłąki, nie potrafimy nawet znaleźć miejsca. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że kobiecie łatwiej sprecyzować co czują, natomiast dla nas trudniej. Mówiąc po męsku, jeśli mężczyzna tęskni za kobietą, którą szczerze kocha, piwo inaczej smakuje, porno nie jest takie samo, a rozmowa z kumplem zwyczajnie mdła i nijaka.

Haddaway – What Is Love (Hopsteady Trap Remix)

Czy tylko ja zauważam, jak mężczyźni tłumią swoje uczucia? Znasz mężczyznę, który jest przywiązany do swojej partnerki i lubi z nią spędzać czas? Jak myślisz? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
2 października 2023 11:59

Myślę, że pierwszym i najważniejszym krokiem, który my wszyscy – kobiety i mężczyźni – musimy/powinniśmy postawić, jest uwolnienie się od stereotypów i od nieracjonalnych oczekiwań wobec nas. Przede wszystkim, wszyscy jesteśmy ludźmi, a jako ludzie mamy prawo do bardzo różnych emocji i uczuć. Tłumienie ich może się skończyć w najlepszym razie psychoterapią, w najgorszym… samobójstwem lub chorobą psychiczną. Mnie w podejściu niektórych mężczyzn irytuje to, że kobietę traktują jako „coś” do zdobycia. Nie jestem nagrodą w konkursie, jestem człowiekiem! I mam prawo wybrać tego, a nie innego człowieka jako partnera – co n i e oznacza, że tamten, który się starał o moje względy, poniósł porażkę 🙂 przecież może w przyszłości spotkać równie fajną dziewczynę jak ja, a może nawet lepszą ode mnie 🙂 Jest też coś, co mnie w postawie niektórych mężczyzn martwi: przekonanie, że muszą być kochani za coś. Że jak nie przybiją tego gwoździa, nie naprawią auta, nie zasłonią kobiet w potrzebie własnymi ciałami – to kobiety nie będą ich kochać ani szanować. Tak wielu mężczyznom po prostu nie przyjdzie na myśl, że „kochanie” za coś to naprawdę żadne kochanie. I że mogą być kochani po prostu dla nich samych. Za to, że są. Obca mi jest… Czytaj więcej »

Justyna
29 lutego 2020 09:46

Moim zdaniem prawdziwy mężczyzna musi być wrażliwy, posiada empatię, pomocny, każdy ma prawo do łez i smutku(gorszych dni).

Zuzanna
Zuzanna
15 lutego 2020 20:30

Mężczyźni tłumią uczucia bo od lat słyszą że mają obowiązek mieć się na baczności, nigdy nie schylić głowy i zawsze być konsekwentnymi.

ehdsad
ehdsad
14 lutego 2020 14:24

Dobry tekst. Niestety tylko w teorii od mężczyzn wymaga się mniej. Nadal jednak pokutuje, że powinniśmy wszystko umieć, wiedzieć, zawsze być zdecydowanymi i zero emocji, chłód. Oczywiście jedyne uczucia, które okazywać możemy to miłość do kobiety, ale bez przesady. Same wymogi.

Maria Czebulko
Maria Czebulko
14 lutego 2020 13:52

Dziś młodzi chłopcy są zalewani trendami, oczekiwaniami i masą nakazów i zakazów co mogą a czego nie. Nic dziwnego że tracą wiarę w swoją męskość i umiejętności które przez pokolenia przekazywali ojcowie synom. Pozdrawiam!

Maria
Maria
2 października 2023 12:04

Wiesz co, moim zdaniem przed dotknięciem warto zapytać o zgodę. Bo nawet jeśli to jest „Twoja kobieta”… a tak przy okazji: czy nie lepiej powiedzieć „partnerka” czy „ukochana”? to nie czasy niewolnictwa, a „kobieta” to nazwa płci, nie relacji… Tak więc, nawet jeśli jest to bliska Ci osoba, to nadal nie jest ona Twoją własnością. Możesz też przypadkowo dotknąć jej w sposób, którego nie lubi i nie akceptuje, a wtedy brak szans na porozumienie w danej chwili. Czy sygnałem dotyczącym potrzeb nie może być po prostu rozmowa, pytanie „czy chcesz”? trzeba od razu dotykać?

Karol Urwanowicz
Karol Urwanowicz
14 lutego 2020 13:50

Dobrze że zwracasz uwagę na zmiany które wpływają na mężczyzn i fakt, że też należy nam się szacunek, zrozumienie i pochwała od czasu do czasu. Zapomnij o kobiecie to tragedia narodowa ale jak kobieta nie pochwali mężczyzny to nic się nie stanie tak?

Olek
Olek
14 lutego 2020 13:48

Jestem sam i dobrze mi z tym

Zbigniew Moszecki
Zbigniew Moszecki
14 lutego 2020 13:47

Po śmierci żony pożałowałem tego że nie angażowałem się bardziej. Każdą chwilę którą mogliśmy spędzić razem wolałem poświęcić na samochód który i tak ostatecznie zezłomował mój syn. Dziś jestem sam i jedyne co mogę wspominać to obiad między pracą a majsterkowaniem przy aucie.

Tomasz Popławski
Tomasz Popławski
14 lutego 2020 13:43

Z żoną chociaż raz na tydzień wychodzimy gdzieś razem. Pomimo 21 lat małżeństwa wciąż trzeba dbać o związek.

Jola
Jola
14 lutego 2020 13:40

Mój narzeczony dba o mnie ale rozumie też jeśli nie możemy się dłużej spotkać. Gdy nie widzimy się w ciągu miesiąca to przyjeżdża do mnie aby sprawdzić czy wszystko w porządku

dsadasd
dsadasd
14 lutego 2020 14:26
Reply to  Jola

Czyli robi wszystko dla ciebie, a ty co dla niego?

Emil Gregoruk
Emil Gregoruk
14 lutego 2020 13:23

Na udany związek muszą pracować obie strony. Mężczyzna i kobieta muszą dbać o siebie, troszczyć się i rozumieć. Szacunek myślę że jest podstawą udanego związku

Tomek Borszewa
Tomek Borszewa
14 lutego 2020 13:10

Bylem kiedys z dziewczyna ktora poinformowala mnie ze wyjezdza za praca za granice i na tym sie skonczylo. Dzwonilem, pisalem, usunela mnie z fejsa i nawet jej kolezanki przestaly ze mna gadac.

Xawery
Xawery
14 lutego 2020 13:07

gdy nie ma przy mnie dziewczyny nie ubolewam nad tym. Wystarczająco dużo widzimy się w weekendy.

Jan Wesołowski
Jan Wesołowski
14 lutego 2020 13:05

Patrzac po sobie moge powiedziec tylko tyle ze z zona nie widzielismy sie codziennie. Dzis mamy dzieci, kazde z nas swoje obowiazki i nie spedzamy w tygodniu wiele czasu razem. Ja zajmuje sie swoja dzialalnosia ona swoja. Dzis sa walentynki wiec wychodzimy pierwszy raz od miesiecy na wspolny obiad.

klara992
klara992
14 lutego 2020 12:58

Mężczyźni nie okazują swoich uczuć ale widać kiedy jest im przykro. Moja koleżanka bardzo źle traktuje swojego partnera i czasem zastanawiam się czemu jeszcze jej nie obił gęby za zniesławienia przy ludziach

dsadsa
dsadsa
14 lutego 2020 14:27
Reply to  klara992

Bo jesteście uprzywilejowane. Jakby jej przywalił to by miał ciężko, jak wszyscy mężczyźni, tylko jego wina i walka z toksyczną męskością…. a toksycznych kobiet ile?

Danuta
Danuta
16 lutego 2020 11:59
Reply to  dsadsa

Niektóre kobiety zasługują dostać bo myślą że mają prawo pomiatać mężczyznami bez żadnych konsekwencji. Można rządzić, wyzywać, bić mężczyzn ale mężczyzna nie ma prawa oddać gdy poczuje się zniesławiony

Maria
Maria
2 października 2023 12:06
Reply to  Danuta

Na przemoc – w jakiejkolwiek formie – nie zasługuje nikt. I nikt nie ma prawa jej stosować.

Maria
Maria
2 października 2023 12:06
Reply to  klara992

Może dlatego, że rozumie, że bić nie wolno? Człowiek przy zdrowych zmysłach przynajmniej stara się nie posuwać się do przemocy.

Shopping Cart
38
0
Would love your thoughts, please comment.x