Czy da się skrzywdzić mężczyznę? Jak zachowuje się zakochany facet? Co czują bardziej emocjonalni mężczyźni, gdy długo nie widzą swojej ukochanej!

Czy da się skrzywdzić mężczyznę? Jak zachowuje się zakochany facet? Co czują bardziej emocjonalni mężczyźni, gdy długo nie widzą swojej ukochanej!

Przygotowując ten tekst, przypomniał mi się znany nam wszystkim utwór Haddaway – ,,What is Love”. Zadałem sobie pytanie, czy mężczyźni tęsknią, za co się denerwują i kiedy czują prawdziwą bezradność z powodu kobiet? Czy da się być w związku na odległość? Kiedy kobieta nie jest w stanie skrzywdzić mężczyzny!

Oczywistym jest, że nie wszyscy mężczyźni traktują swój związek poważnie, angażując się lub interesując kobietą. Bazując na tym, jak osobiście czuję temat i obserwuję innych mężczyzn, uważam, że faceci również tęsknią, potrzebują bliskości, zrozumienia i docenienia gdy wykonają powierzone zadania dobrze. Przecież nie tylko kobieta zasługuje na słowo dziękuję, czy pochwałę gdy zrobi coś dobrze, prawda?

Dlaczego trudno skrzywdzić mężczyznę?

Od lat obserwuję relacje między kobietami, a mężczyznami, co bardzo mnie momentami zastanawia, a czasem nawet dodaje uśmiechu. Jakie mamy najczęściej wyobrażenie na temat mężczyzn? Wysoki, postawny facet, taki kawał mięsa z brodą? Owszem! Do tego z jakimś toporem, przegryzający źdźbło. Kiedyś mądry człowiek powiedział mi, że mężczyzna nie ma prawa używać takich słów, jak: nie wiem, nie rozumiem, zastanowię się. Mężczyzna powinien zawsze (bez wyjątków), mówić: tak, nie, znajdę odpowiedź, zrobi się!

Teraz wyobraź sobie, że taki postawny facet z założonymi rękoma, robi się smutny, gdy ukochana sprawi przykrość. Z jednej strony może wydać się żenujące, ale dla mnie taki widok jest prawdziwy i szczery. Mężczyznom również bywa czasem smutno, czego nie pokazują innym. Mężczyźni są twardzi w wielu zadaniach, ale przy kobietach czasem sobie nie radzimy. Zapraszam Cię również do przeczytania ,,Czy potrzeby mężczyzn jeszcze się liczą„.

Żadna kobieta nie wpłynie na mężczyznę

Fakt, kobietę czasem ciężko zrozumieć. Bywają kobiety, których podejście do życia i różnych spraw, rzeczywiście osłabiają. Chociaż bywa, że ręce opadają, serducho przejmuje kontrolę i nie wiemy dlaczego, ale nawet nie chcemy się gniewać gdy kobieta przyjdzie bezradna z jakąś sprawą. Myślę, że każdy z nas był świadkiem sytuacji, gdy mężczyźnie puszczają nerwy, a chwilę później on zabiera się do roboty, żeby naprawić to, co popsuła jego partnerka. Jeśli mężczyzna bardzo kocha i potrafi okazać skruchę, ma poczucie, że jego obowiązkiem jest się troszczyć i po prostu przeprosić, gdy go poniosło.

Pisałem o tym już w ,,Jakie zachowania denerwują mężczyzn najbardziej„.

Nie każdy facet dobrze znosi rozłąkę

Kiedyś zastanawiałem się, dlaczego dziewczyny tak przeżywają, że ich partner ma trening, umówione spotkanie z kolegami, czy inne zajęcia? Dziś wiem, jak jest mi trudno sobie poradzić, gdy jeszcze nie mieszka się razem, a partnerka nie ma czasu spotkać się przez kilka dni. Tym samym dziwię się parom, które żyją ze sobą na przeciwnych biegunach. Jedno za granicą, drugie zapracowane jeszcze gdzieś indziej. Widują się raz na kilka miesięcy i potrafią sobie z tym poradzić… Jestem pod wrażeniem! Moim zdaniem osoby, które zadają sobie pytanie – czy da się być w związku na odległość? – powinni wiedzieć, że zdecydowanie zależy to od ludzi. Gdy jedni są w stanie żyć w taki sposób, inni po prostu nie mogą wytrzymać bez bliskości drugiego człowieka nawet kilka dni.

Mężczyźni muszą radzić sobie sami

Z jednej strony wydaje mi się to całkowicie śmieszne, z drugiej wprawia mnie w zastanowienie… Kiedyś mogłem żyć bez towarzystwa ludzi, nie wychodzić do nich, tylko ewentualnie wybrać się na rower, spacer czy posłuchać muzyki. Brak ukochanej obok, było zbyteczne. Dziś, kiedy wiem, jak to jest być z kimś kogo się kocha, jestem bardziej świadomy, jak ten stan uzupełnia dwójkę ludzi. Tym bardziej zauważam, jak mężczyźni starają się być twardzi, nie pokazując po sobie, że tęsknią. Oczywiście są tacy, którym przychodzi to dużo łatwiej i wystarczy im kilka minut rozmowy przez telefon wieczorem. Chociaż zwykle mężczyźnie łatwiej poradzić sobie z rozłąką, bywają chwile irytacji, gdy nie możemy się przekonać, czy u ukochanej wszystko w porządku.

Moim zdaniem, prawdziwie kochający facet, tęskni, żeby porozmawiać, spędzić fajnie czas czy się powygłupiać. Nawet patrząc po swoich rodzicach, piękne jest to, jak po wielu latach małżeństwa potrafią trzymać się za dłonie, rozśmieszać czy wspólnie załatwiać różne sprawy. Podczas remontów najczęściej z bratem pomagaliśmy wtedy, gdy nas poprosili, właśnie z tego powodu. W większości czasu, razem spędzali czas odnawiając mieszkanie. W naszym domu remont nigdy nie był dla nich obowiązkiem, a dobrą zabawą.

Otrzymywałem już wiadomości i wielokrotnie słyszałem, że są sprawy w których mężczyźni po prostu muszą sobie radzić i nie mają prawa czegoś w ich kwestii nie wiedzieć. Ten stereotyp nie jest komentowany, chociaż uważam, że powinno się uświadamiać ludzi, że świat idzie do przodu i wiele się zmienia na wielu płaszczyznach. Przykładowo kiedyś nie oczekiwano od mężczyzn tak jak dzisiaj, aby podążali za modą, ewentualnie lepiej wyglądało gdy mężczyzna zwracał uwagę na elegancję. Marynarka, cylinder, buty i zegarek. Dzisiejsi nastoletni chłopacy są zalewani modnymi rurkami, kolczykami dla chłopaków i innymi trendami, których sami nie rozumieją. Oczekiwania wobec młodych mężczyzn również się zmieniają, o czym pisałem w ,,Farbowani chłopcy w rurkach – czego oczekują dziś dziewczyny„.

Podobnie w kwestiach znajomości zagadnień budowlanych, mechanicznych czy montażowych. Kiedyś mężczyzna potrafił od podstaw zbudować dom, położyć instalację elektryczną, kanalizacyjną i jeszcze rozłożyć samochód na części, a następnie złożyć bez zawahania. Uważam, że potrafili tak dużo, ponieważ mieszkali w domach jednorodzinnych, w czasach gdy wszystko było drogie lub niedostępne, więc trzeba było kombinować, a przede wszystkim znać się na wszystkim. Dzisiejsze czasy tego nie wymagają, chociażby ze względu na dostępność firm budowlano-remontowych, zakładów mechanicznych czy specjalistów od elektryki. Obecnie mężczyzna nie musi brudzić sobie rąk, ponieważ trudniejsze zadania może zlecić komuś innemu. Zatem widok mężczyzny, który nie ma pojęcia o malowaniu ścian, może być szokujący, ale moim zdaniem będzie coraz częściej zauważalny. To nie wina mężczyzn, że świat mniej wymaga i więcej oferuje. Od lat trafiam również na różne materiały i akcje społeczne, nawołujące do mówienia o swoich uczuciach, wymaganiu od mężczyzn większego zainteresowania. Dziś jeśli kobieta nie jest zadowolona ze swojej relacji z mężem, ma większą możliwość zażądania rozwodu.

Możemy tutaj wymieniać powody zmian w społeczeństwie, które wpływają zarówno na kobiety, jak i mężczyzn. Nic dziwnego, że dzisiejsi mężczyźni coraz częściej mają większą potrzebę bliskości. Rozumiem smutek tych bardziej uczuciowych, gdy kobieta puszcza ich dłoń wsiadając do odjeżdżającego autobusu. Zakłopotanie, gdy mówi, że nie będzie miała czasu się spotkać oraz żal, gdy mówi – kochanie, to już koniec. – Przy okazji czy znasz mój tekst ,,Dlaczego mężczyźni na takie kobiety patrzą inaczej„?

Niemożliwym jest skrzywdzić mężczyznę?

Chociaż wiele się zmienia w otaczającym świecie oraz podejściu panów do swoich partnerek, myślę, że od zarania dziejów, mężczyzn trudniej skrzywdzić emocjonalnie, co nie oznacza, że nie jest to możliwe. My po prostu inaczej sobie radzimy z rozstaniem, komentarzami na nasz temat i oczekiwaniami. Dusimy w sobie emocje, często sami ich nie rozumiejąc. Z niektórymi kobietami czujemy porażkę, jakby coś, co próbowaliśmy zdobyć, uciekło z naszych dłoni. Jakbyśmy przegrali walkę. Innym razem bardzo się angażujemy, nie pojmując, dlaczego nie jesteśmy doceniani. Niektórzy mężczyźni, bardzo potrzebują poczucia bycia kochanymi i ważnymi, w świecie, w którym coraz częściej zostajemy sami, ze swoimi problemami.

Po kilku dniach rozłąki, nie potrafimy nawet znaleźć miejsca. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że kobiecie łatwiej sprecyzować co czują, natomiast dla nas trudniej. Mówiąc po męsku, jeśli mężczyzna tęskni za kobietą, którą szczerze kocha, piwo inaczej smakuje, porno nie jest takie samo, a rozmowa z kumplem zwyczajnie mdła i nijaka.

Haddaway – What Is Love (Hopsteady Trap Remix)

Czy tylko ja zauważam, jak mężczyźni tłumią swoje uczucia? Znasz mężczyznę, który jest przywiązany do swojej partnerki i lubi z nią spędzać czas? Jak myślisz? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.