Unsplash.com

Czy powinniśmy się wstydzić noszenia okularów?

Jak reagować na zaczepki, gdy ktoś śmieje się z okularów? Jak dobrać odpowiednie oprawki i na co zwracać uwagę przy zakupie? Kiedy najlepiej zacząć nosić okulary na stałe!

Bez znaczenia na wiek, większość z nas wstydzi się noszenia okularów. Okulary wymagają przyzwyczajenia i pilnowania. Dla jednych przynoszą wstyd, innym dodają uroku. Należy pamiętać aby ich nie zgubić i czyścić gdy szkła się pobrudzą. Dla nieprzyzwyczajonych przez długi czas mogą przeszkadzać, a to jak w nich widzimy, może doprowadzać do złości. Dziś opowiem trochę jak u mnie wyszło z okularami, wymienię wady i zalety ich noszenia oraz podpowiem jak się do nich szybciej przyzwyczaić.

Jak to jest nosić okulary?

Noszenie okularów na początku było dla mnie dziwne. Czułem się niekomfortowo i nieco dziwacznie, ale z czasem się przyzwyczaiłem. Większą barierą było przyzwyczajenie oczu, ponieważ zacząłem widzieć wszystko, a nie tylko rozmazane, ponadto bolała mnie głowa i oczy. Czułem jakbym chwilami robił zeza, chociaż byłem poinformowany, że tak może być.

 

Dlaczego ludzie śmieją się z noszenia okularów

W moim przypadku zaśmiał się tylko jeden kolega z klasy, chociaż reszta go zignorowała. Wyszedł na głupka, a poza nim nikt nic na ten temat nie powiedział. Jedynie moja ciocia (starsza o kilka lat), uświadomiła, że też chodzi w okularach, z tą różnicą, że zdejmuje je tylko w niektórych momentach, i że lepiej byłoby gdybym nosił je cały czas.

 

Słyszałem wielokrotnie, że okulary mi nie pasują, pasują, wyglądam w nich lepiej, gorzej. Oprawki są świetne, kiepskie, itd. Co osoba to opinia, ja osobiście w swoich czuję się dobrze i to jest najważniejsze. Ta ocena jest najbardziej obiektywna.

 

Jak dobrać oprawki do okularów?

Pytacie mnie w wiadomościach ,,na co zwrócić uwagę przy doborze oprawek do szkieł”. Przede wszystkim wybierać z głową, kierować się tym w których czujemy się najlepiej i bardziej nam pasują.

Założyć również, że inwestycja jest na kilka lat, a przy dbaniu o nie nawet na kilkanaście, więc można zapłacić więcej, jeśli któreś bardziej się podobają. Dobrym patentem są te z magnesami, co mają w zestawie nakładki przeciwsłoneczne.

 

Okulary zmieniają nasz wizerunek, o czym warto pamiętać. Wpływają na optyczną zmianę kształtu głowy i skupieniu rozmówcy na naszych oczach.

Wybierając oprawki, zwróćmy uwagę na kształt naszej głowy, co ma znaczenie na wybór kształtu oprawek. Oprawki nie powinny być za duże lub za małe. Nie mogą zbyt rzucać się w oczy, a przy tym być wariackim wyborem (kształt trójkąta, koła, itd.). Oczywiście zależy to od naszego gustu i tego co nam podpowie osoba w salonie z oprawkami. Przy wyborze okularów, wpływ ma także to, jak usadzony jest nos.

 

Kolor oprawek i jego elementów może być różny. Przykładowo szkła mogą być osadzone w białych lub przezroczystych ramach, co będzie moim zdaniem wyglądało jak specjalistyczne okulary robotnicze, np. dla drwala. Czarne podkreślą nasze okulary na głowie.

 

O rodzaju oprawek nie będę się nawet rozpisywać, ponieważ jest tyle wzorów, że aż trudno je wszystkie wypisać. Ja wolę bardziej nowoczesne, które nie rzucają się w oczy, smukłe, zamieszczone na górnej ramie (bez dolnej) i bez zbędnych wzorów, w kolorze czarnym. Ktoś inny może lubić o grubszych ramkach w kolorze czerwonym, gdzie szkła są zamieszczone w ramkach u góry i dołu. To już kwestia gustu i jak wspomniałem tego co dla nas osobiście pasuje.

 

Kiedy należy nosić okulary na stałe?

Pewnego razu zapytałem ojca, dlaczego ludzie daleko przed nami są rozmazani, chociaż zwykle widziałem ich wyraźnie? Wtedy rodzicom zapaliła się lampka i mama zabrała mnie do okulisty. Stwierdzono dużą wadę i przepisano mi okulary. Wybrałem oprawki, które chciałem aby były nowoczesne i nie były ‘’obciachowe”. Wyglądają tradycyjnie i wyglądam w nich tak jak się wyobrażałem.

Chociaż od dłuższego czasu podobał mi się pomysł z okularami, nie chciałem ich nosić na stałe. Zakładałem tylko do czytania, komputera i telewizora. Z czasem wada zaczęła się powiększać, więc nie miałem większego wyboru i zacząłem w nich chodzić na stałe. Raz ujmując okulary zakupiliśmy gdy byłem w drugiej klasie gimnazjum, a na stałe zacząłem nosić w pierwszej technikum.

 

Gdybym teraz miał okazję sobie powiedzieć kiedy jest najlepszy moment, to zacząłbym nosić je wszędzie cały czas. Ogólnie lekarz określi do czego nam są potrzebne i kiedy należy je nosić. Mamy różne wady i przeznaczenie szkieł, tak więc zależne jest od zaleceń specjalisty. Jeżeli okulary przepisze nam do noszenia na stałe, lepiej się do tego zastosować i wyjść z założenia, że trzeba i koniec kropka.

 

Czy powinniśmy się wstydzić okularów?

Absolutnie! Okulary kojarzą się z ludźmi inteligentnymi i obeznanym w świecie. Okulary mogą nas wyróżnić z tłumu, więc w przypadku gdy jesteśmy podobni pod kątem stylu, zachowania i ubioru, staniemy się wyjątkowi.

Możemy dobrać wersję z nakładką przeciwsłoneczną, co jest bardzo przydatne gdy nadchodzi lato, a słońce parzy w oczy.

 

Okulary mogą dodać nam uroku i nie jest tak, że są obciachowym dodatkiem. Dobrze dobrane mogą podkreślić nasze atuty, a przy tym zachęcać do rozmowy z nami. Gdy dobieramy oprawki warto też pamiętać, aby sugerować się własnymi odczuciami, a nie ludzi którzy nam pomagają w wyborze, ponieważ to my powinniśmy się w nich dobrze czuć.

 

Wyślij mi swoje zdjęcie gdy będziesz w okularach i pochwal się jak wyglądasz! 😊

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
g ga (Granivera)
g ga (Granivera)
13 grudnia 2018 18:24

Noszę okulary od 6tego roku życia. Bez nich jestem ślepa jak kret. Nie mam wyboru.
Niestety moja wad wzroku nie pozwala mi na zakup takich okularów jakie bym chciała. Musze kupować takie aby zamaskować szkła, 🙁 Pocienianie szkła na wiele nie pomaga.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
13 grudnia 2018 23:12

Nie możesz zdecydować się na wymarzone oprawki?

g ga (Granivera)
g ga (Granivera)
14 grudnia 2018 12:09

Niestety nie. Z tego względu,że szkła będą wystawać poza ramkę okularów co wygląda bardzo nie fajnie… Delikatnie mówiąc…

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
16 grudnia 2018 09:35

Rozumiem, ale wybór wśród oprawek nie jest mały. Ceny są w sumie bardzo duże.

czerwona filizanka
czerwona filizanka
6 grudnia 2018 04:16

Ja też tak myślę że osoba w okularach to bardziej oczytany intligent niż obiekt drwin. Uważam ze wiele jest rzeczy których ludzie wstydzić się powinni.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
6 grudnia 2018 22:32

Rzeczywiście są gorsze powody do wstydu. Okulary to akurat w ostatnich latach są nawet bardzo modne.

Kamyk
Kamyk
5 grudnia 2018 18:17

Ja noszę i uważam, że dodają one seksapilu.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
5 grudnia 2018 19:34
Reply to  Kamyk

Również zakładam okulary, inaczej nie widziałbym przystojniaka w lustrze. 😛

Shopping Cart
8
0
Would love your thoughts, please comment.x