Unsplash.com

Czy opłaca się napisać do wroga?

Czy warto napisać do osoby która nas prześladuje? Jak poradzić sobie z poniżaniem i wyzwiskami? Sprawdźmy czy opłaca się napisać do wroga!

Chociaż wydaje się to dobrym pomysłem, nie zawsze takim jest. Napisanie prywatnie do wroga, zwykle kończy się gorszym efektem, niż zakładamy. Gdy jesteśmy poniżani, gnębieni i wyśmiewani w szkolnej klasie czy na korytarzu, szukamy różnych rozwiązań. Atak w formie bójki lub słowny to również duże ryzyko. Co więc można zrobić, żeby poradzić sobie z poniżaniem?

Po drodze na zajęcia, w dalszym ciągu była wyzywana i obrażana. Dziwne okulary, okropny strój, buty kupione w sklepie ze szmatami i matka dziwka. Slogany nie kończyły się, a śmiech doprowadzał do złości, przekuwanej w bezsilność i płacz.

Poznaj historię pewnej wiadomości!

Znam historię pewnej osoby, która była poniżana w szkole. Wyzwiska nie miały końca, praktycznie nikt nie zwracał się do nastolatki po imieniu, tylko w formie wyzwiska. Jedna z najbardziej przykrych, postanowiła pozwolić sobie na za dużo. Poniżanie i ataki słowne doprowadzały dziewczynę do myśli samobójczych, aż znalazła inne rozwiązanie.

Zalogowała się do Facebooka, aby napisać wiadomość. Grzecznie się przywitała, dokładnie opisując, co czuje i jak jest dla niej okropnie. Następnie poprosiła o wyrozumiałość i trochę empatii. Tego wieczoru poszła spać przerażona i zapłakana. Rano zwymiotowała całe śniadanie, po czym w nerwach poszła do szkoły.

Po kilkunastu minutach dziewczyna, była już w szkolnej szatni. Weszła na piętro, gdzie pokierowała się do sali. Po drodze jakaś suka opluła ją dla zabawy, więc po wytarciu obcej śliny chusteczką, weszła do środka. Byli w niej wszyscy, oprócz nauczycielki, która prawdopodobnie wróciła się do pokoju nauczycielskiego, ponieważ zabrała dziennik nie tej klasy.

Jedna wiadomość aby wróg miał podstawę nas poniżać

Po wejściu jej do sali wszyscy wybuchli śmiechem. Grupa dziewczyn na końcu sali, wciąż czytała wiadomości, kpiąc w nieskończoność z koleżanki. Dziewczyna usiadła i prawie się rozpłakała. Nie zrobiła tego, ponieważ wiedziała, jak bardzo może to pogorszyć problem. Nie reagowała rzucanymi w nią przedmiotami (gumki do ścierania, ołówki, linijki, a nawet cyrkiel).

Po kilku lekcjach na swoje szczęście nadeszła miesiączka, więc ból brzucha spowodowany stresem, mogła sobie wytłumaczyć i uznać za dobry powód, aby wrócić do domu, spokojnie bez towarzystwa wrednych znajomych z klasy. Czuła się już tak źle, że postanowiła przeczekać przerwę gdzieś w koncie z ulubioną książką i muzyką, do których uciekała.

Po dzwonku poszła do szatni. Wychodząc ze szkoły, minęła tablicę ogłoszeń, na której najwredniejsza koleżanka, przyczepiła pinezką screen wiadomości, z zamazanym imieniem i nazwiskiem swojej, ale nie dziewczyny. Zerwała ją z tablicy, po czym wyrzuciła do kosza. Wiadomość była naklejana ponownie przez tydzień, a żaden pedagog nie zareagował. Nikt się nie zainteresował.

Skuteczny sposób na rozwiązywanie konfliktów!

Czy wysłanie wiadomości do wroga to zły pomysł?

Zapewne zastanawiasz się, czy znam tę dziewczynę. Znam ją i teraz jest dumną i mądrą osobą, która jest lubiana i bardzo ambitna. Nie okazuje urazy i nie rozpamiętuje jej, natomiast niemiło wraca do tamtych dni. Również jak dla mnie, tak dla Niej lata szkolne były koszmarem. Opisała mi tę historię, aby uświadomić, że nie byłem sam.

Czy warto napisać do osoby która nas prześladuje? Trudno powiedzieć czy wysłanie wiadomości do wroga jest dobrym, czy złym pomysłem. Wiem na pewno, że bez znaczenia na decyzję, jeśli ktoś ma zamiar nas krzywdzić, to i tak znajdzie ku temu powód. Nie musimy nawet się starać. Naszej bohaterce moczono w toalecie plecak i niszczono ulubione książki. Okradano piórnik z kredek i rozrzucano po szatni wiadomość, którą wysłała koleżance. Najlepsze jest to, że kiedyś nawet ze sobą rozmawiały i nawet się prawdopodobnie lubiły.

Odezwij się! Chętnie z Tobą porozmawiam!

Czy jest sposób na ludzi, którzy nas gnębią?

Co mogę zrobić, jeżeli ktoś mnie nęka, prześladuje lub atakuje? Po wielu latach poniżania w szkole drwin i wyzwisk, mam swoje teorie i sposoby, które dzisiaj bym wypróbował. Z tego też powodu, napisałem ćwiczenia, które zupełnie za darmo udostępnię Ci do wypełnienia. Jeśli pomogą, to bardzo się cieszę, jeśli nie, na pewno dla Ciebie nie zaszkodzą. Koniec końców i tak jestem z Ciebie dumny, że tyle jesteś w stanie znieść.

Może spróbuj tego?

Unsplash.com / Patryk Tarachoń

Jeśli nie radzisz sobie z kompleksami lub spotyka Cię poniżanie w szkole, odezwij się do mnie oraz wypełnij ćwiczenia, które dla Ciebie przygotowałem. 

Wiele lat temu, uporałem się ze swoimi wadami i komentarzami na swój temat. Pomimo wszystko postanowiłem o tym mówić i wspierać tych, którzy są poniżani lub wciąż nie potrafią uporać się ze swoimi defektami.

Z powyższymi ćwiczeniami, być może będzie Ci dużo łatwiej uporać się z tym co nie pozwala uwierzyć w siebie. Dołożę też wszelkich starań, aby pokazać Tobie, jak dużo znaczysz i dlaczego nie powinieneś mieć kompleksów. Zrobię wszystko, aby ułatwić Ci zrozumienie co się dzieje i jakie zachowania prowokują ludzi do poniżania Ciebie.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
XAWERY MICHALOWSKI
XAWERY MICHALOWSKI
12 grudnia 2019 00:51

Kiedyś odpisalem i sie zaprzyjaznilismy wiec roznie to bywa :/

Shopping Cart
2
0
Would love your thoughts, please comment.x