Czy na Instagramie jest możliwość stworzenia grupy? Jak działa grupowy chat i w jaki sposób można go wykorzystać? Sprawdź do czego może przydać Ci się grupa w IG!

Czy na Instagramie jest możliwość stworzenia grupy? Jak działa grupowy chat i w jaki sposób można go wykorzystać? Sprawdź do czego może przydać Ci się grupa w IG!

Pytacie czy na Instagramie jest możliwość stworzenia grupy. Jeżeli chodzi o Facebook, tam możemy tworzyć grupy i nimi zarządzać. Mamy dostęp do szeregu opcji i możliwości konfiguracyjnych. Jej członkowie (w zależności od ustawień), mają możliwość publikacji własnych postów, linków, zdjęć, itd.

W jakim celu może przydać się grupa IG?

Jeżeli mamy swoją grupę wsparcia na blogu albo osoby chętnie wspierające wzajemnie działania, możemy utworzyć taką grupę, aby dzielić się spostrzeżeniami, trikami i innymi wartościowymi treściami, w celu wzajemnego rozwoju i pozyskiwania wiedzy na temat kanału jakim jest Instagram.

Ze znajomymi możemy wymieniać się w ten sposób tym co nas rozbawiło lub wzruszyło. Szczerze mówiąc nie muszą to być znajomi, ani nikt kogo osobiście znamy. Ważne aby osoby chętnie się angażowały i nie wstydziły działać w takim miejscu.

Obecnie załoga IG nie informuje o takiej opcji w popularnym portalu Instagram, a tym bardziej nie jest jeszcze taki pomysł dopracowany. Co mam na myśli? Na Instagramie obecnie nie mamy rozwiniętych grup, ale to nie powód aby się nie smucić. Mamy inne opcje, które możemy wykorzystać jako ich zamiennik!

Grupa w Instagram Direct?

Jeżeli przejdziemy do aplikacji w naszym urządzeniu, możemy potraktować chat, jako grupę. W niej wybieramy osoby, które będą członkami dyskusji, dzięki czemu będą mogli pisać tradycyjne wiadomości, dzielić się linkami do postów, podsyłać swoje relacje InstaStory, a także podsyłać publikacje profili zewnątrz chatu. Czyli czysto teoretycznie taka opcja jest, lecz niestety nie w takiej postaci, jaką byśmy oczekiwali.

Nikt poza członkami takiej dyskusji nie może wziąć udziału w rozmowie, ani jej zobaczyć. Czyli czysto teoretycznie, jeżeli nikt nikomu nie pochwali się ani nie da dostępu do telefonu, taki chat może być całkowicie prywatnym miejscem grupy osób.

Tworzenie grupy na Instagramie

Stworzenie takiej prowizorycznej grupy, jest banalnie proste. Gdy włączymy aplikację, przechodzimy do ikony z wiadomościami, czyli Instagram Direct. Następnie wybieramy ikonę z plusem w prawym górnym rogu ekranu (niebieska ramka).

W tym momencie wybieramy osoby, których chcielibyśmy dołączyć do grupy (zielona ramka). Możemy wyszukiwać w polu nad nazwami lub dodać ze wspomnianej listy (różowa ramka).

Gdy grupa zostanie już utworzona, odszukujemy ją na liście wiadomości i nazywamy ją (pomarańczowa ramka).

Czy na Instagramie można tworzyć grupy? Jak działa grupowy chat i w jaki sposób można go wykorzystać? Sprawdź do czego może przydać Ci się grupa w IG!

Tym sposobem stworzyliśmy grupowy chat. Nie jest to grupa znana nam z Facebooka, ale jako miejsce gdzie członkowie mogą się dzielić swoimi postami, przemyśleniami i linkami, staje się bardziej realna.

Jak wysłać jednorazowo post do grupy osób w IG?

Grupę możemy stworzyć najszybciej, przechodząc do któregoś posta, a następnie wybierając opcję udostępnienia go dalej (czerwona ramka). W środkowym oknie widzimy możliwość napisania wiadomości. Aby stworzyć nową grupę, wybieramy przycisk w fioletowej ramce.

Teraz możemy stworzyć nazwę grupy (granatowa ramka), co nie jest to konieczne, dlatego możemy przejść do następnego punktu, a mianowicie dodania osób, do której chcemy wysłać namiar na post. Aby to zrobić zaznaczamy osoby z listy, do których chcemy wysłać wiadomość.

Czy na Instagramie można tworzyć grupy? Jak działa grupowy chat i w jaki sposób można go wykorzystać? Sprawdź do czego może przydać Ci się grupa w IG!

Tym sposobem wyślemy jednorazowo, dowolny post grupie osób. U mnie wiadomość nie pojawiła się w Instagram Direct, natomiast dotarła do zaznaczonych osób w żółtej ramce. Czysto teoretycznie nazwa grupy w tym przypadku, działa jak tytuł wiadomości w poczcie e-mail.

Czy potrzebujesz grupy na Instagramie?

Tutaj możemy dyskutować, ale moim zdaniem, sprawa jest indywidualna. Opcja jest bezpłatna, a ludzie jeżeli nie będą chcieli brać udziału, albo zrezygnują usuwają się, albo będą odrzucać powiadomienia, aby ostatecznie usunąć się z naszej grupy.

Ostatecznie nic nie tracimy, a możemy dużo zyskać. W razie sukcesu takiej grupy, mamy szansę przyczynić się do zebrania fajnej i aktywnej społeczności, a jeżeli się nie powiedzie, trudno. Być może innym razem będą większe szanse.

Więcej na ten temat możesz przeczytać w eBooku.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk i jestem blogerem. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności. Często swoje wypowiedzi bazuję na doświadczeniach i spostrzeżeniach.