Gdzie szukać spokoju w świecie? W jaki sposób poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach? Jak czuć się bezpiecznie w trudnych chwilach!

Czy możemy czuć się bezpieczni?

Gdzie szukać spokoju w świecie? W jaki sposób poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach? Jak czuć się bezpiecznie w trudnych chwilach!

Niepewność dotyczącą przyszłości, to całkowicie normalny objaw, zważywszy na fakt, że żyjemy w niespokojnych czasach. Strach związany z brakiem praw do decydowania o sobie, niepewność dotycząca przyszłości, to tylko kilka z powodów wpływających na nasze samopoczucie. Odbieranie najmłodszym dzieciństwa, brak możliwości rozwoju wśród rówieśników i najbliższych. Kiedy możemy czuć się bezpieczni? Weź udział w dyskusji pod poniższym tekstem!

Politycy mają obowiązek zapewnić spokój

Politycy nami manipulują, nakłaniają aby sąsiad donosił na sąsiada. Rodzina przeciwstawia się sama sobie, narzucając, kto ma jakie obowiązki, gdzie pracować oraz w jaki sposób postępować. Tak wyglądał 2021 rok, gdy czytałem w wiadomości prywatnej, że matka groziła pełnoletniej córce wydziedziczeniem i potępieniem własnych wnuków, jeśli nie zaszczepi się z powodu pandemii.

Mówi się, że 2020 rok był piekłem z powodu pożarów oraz wspomnianej epidemii. Za naszymi problemami z pracą, stanem psychicznym, a przede wszystkim obawami o kolejne miesiące stoją m.in. politycy. Ich zadaniem jest zadbać o nasze bezpieczeństwo, poczucie spokoju, stabilizacji oraz zarządzać krajem w taki sposób, aby żyło się nam lepiej. Niestety znów doprowadzą obywateli do ruiny, a później nas z tym zostawiają. Podczas pandemii wiele osób zaczęło się wspierać, ale niestety większość z nas popadła w depresję, zaczęli uważać na ludzi oraz tworzyć podziały z powodu poglądów dotyczących pandemii, a w tym szczepień.

Ludzie, dzięki którym możemy czuć się bezpieczni

W kryzysowych sytuacjach, dobrze jest sięgać po treści, które dadzą nam poczucie spokoju i spełnienia. Jeśli masz wokół siebie bliskich, którzy potrafią Cię wesprzeć bez pouczania, to niewątpliwie jesteś w gronie szczęśliwców. Dlatego za moim uśmiechem i dumą, kryje się wartość, którą chciałbym się z Tobą podzielić. W udostępnionych przeze mnie publikacjach, rzadko pojawiają się typowe treści z zakresu motywacji czy rozwoju osobistego. Ludzie wystarczająco doradzają i chcą zmieniać innych pod siebie, więc nie potrzeba kolejnego miejsca w sieci, które narzucałoby nam, jak żyć.

Wielokrotnie słyszymy, jak mamy się zachowywać, mówić i pracować. Tylko że nie musimy zmieniać się w imię cudzych oczekiwań. Często powtarzam, że bez względu na to czy kogoś irytujemy czy zawodzimy, to nie jest nasz problem. W przeciwnym razie musielibyśmy sprostać idealnym wyobrażeniom każdego na swojej drodze. Z takim podejściem, jest dużo łatwiej żyć i funkcjonować w świecie, który zawala się pod naszymi stopami.

Kiedy nie możemy czuć się bezpieczni?

Nie możemy być zbyt samolubni i narcystyczni, ale również nie możemy zapominać o samych sobie i swoim zdrowiu psychicznym. Zwłaszcza o naszych potrzebach spokoju, spełnienia, radości oraz odpoczynku. Dlatego moim drugim sposobem radzenia sobie w stresującym środowisku, jest przytakiwanie, uśmiechanie się, a głównie skupianie na swoich celach, które osobiście mnie dopełniają i uszczęśliwiają. Jeśli masz możliwość nawet nie analizować wniosków tych, którzy wciąż czegoś się od Ciebie się domagają, to jesteś na wygranej pozycji. Pamiętaj, jeśli ludzie nie potrafią pogodzić się z tym, że się od nich różnisz, to ich problem, a nie Twój.

Mam własną definicję motywacji i rozwoju osobistego. W świecie, w którym znaczna większość życzy sobie, abyśmy się do nich dostosowywali, wystarczy nam motywacyjnych porad i metod rozwojowych. Dlatego w swoich publikacjach przekonuję, że mamy prawo do bycia sobą, nawet jeśli innym wciąż to przeszkadza.

A Ty co o tym myślisz? 🙂 Dołącz do dyskusji w komentarzach poniżej i polub moją stronę w serwisie Facebook. 😉

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia
Sylwia
4 lutego 2022 20:22

Patrzac na inne regiony świata cieszę się że mieszkam w Polsce

Daniel
Daniel
24 lutego 2022 10:33

politycy mają wiele obowiązków ale myślą o ciepłym krześle

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x