Jakimi cechami wyróżniają się przedsiębiorcy? Jak odnieść sukces w swoich planach? Sprawdź czy jesteś urodzonym przedsiębiorcą!

Czy jesteś urodzonym przedsiębiorcą?

Jakimi cechami wyróżniają się przedsiębiorcy? Jak odnieść sukces w swoich planach? Sprawdź czy jesteś urodzonym przedsiębiorcą!

Dziś sprawdzimy, czy masz cechy urodzonego przywódcy. Sprawdzimy, czy myślisz kategoriami osób, które wykazują się przedsiębiorczym punktem widzenia. Przy okazji możesz sprawdzić, nad czym warto pracować, aby wyrobić w sobie cechy przypisywane przedsiębiorcom. Jeśli masz swoje przemyślenia i wnioski na ten temat, podziel się nimi w komentarzu pod tym tekstem. Teraz przekonajmy się, czy jesteś urodzonym przedsiębiorcą!

Czy każdy ma cechy typowe dla przedsiębiorców?

Niestety nie każdy jest urodzonym przedsiębiorcą. Wśród swojego otoczenia dostrzegam wielu zdolnych ludzi, ale nie mających umiejętności ani podejścia, które ułatwiłyby im nabycie przedsiębiorczych cech. Niektórzy albo w siebie nie wierzą, albo są zbyt leniwi. Pozostałe osoby boją się ryzyka, konsekwencji lub porażki. Przyzwyczajeni do pomiatania przez szefów lub kierowników, uważają się za mniej wartościowych. Bywa też tak, że sytuacja w domu, rodzinie, pracy lub ogólnie życiu, nie umożliwiają nawet spróbować. Krótko mówiąc, często nie mają możliwości lub predyspozycji do tego, aby zostać przedsiębiorczymi.

Mimo to, przedsiębiorczości da się nauczyć. Nawet jeśli nie dostrzegasz w sobie przedsiębiorczych cech, możesz je wypracować tak samo, jak nawyki. Na początek warto zacząć od czegoś prostego, a mianowicie odpowiedniego podejścia. Zarówno w pasjach, marzeniach i celach, sukces zależy od nastawienia, zainteresowania dziedziną oraz chęci. W czasach Internetu, darmowej wiedzy i specjalistów dzielących się swoimi doświadczeniami, to wystarczy, aby osiągnąć swój cel i utrzymać się na wystarczającym poziomie. Natomiast trudniej jest osiągnąć sukces, bez poniższych cech, które wyróżniają przedsiębiorców.

Jakie cechy mają urodzeni przedsiębiorcy?

Ambicja – jeśli jesteś urodzonym przedsiębiorcą, nie brakuje Ci ambicji, determinacji oraz podejmowania ryzyka. Da się to zauważyć po konsekwencji, z jaką dążysz w wyznaczonych sobie celach. Pomimo porażek, krytyki rodziny, wyśmiewających przyjaciół, brniesz do celu pomimo niepowodzeń. Szybciej zmienisz otaczających Cię ludzi niż swoje plany.

Upartość – nie poddajesz się, odkładasz problemy na później, aby ostatecznie znaleźć rozwiązanie w odpowiednim momencie. Pamiętasz o niezrealizowanych projektach, do których wracasz lub wyciągasz z nich lekcje. Szukasz nieszablonowych rozwiązań, odrzucasz schematy oraz nie słuchasz ludzi z prostym myśleniem. Nie czujesz satysfakcji, gdy sukces przyszedł szybko i prostymi rozwiązaniami.

Obserwacja – dostrzegasz więcej niż przeciętni ludzie. Nie postrzegasz ludzi jako gorszych od siebie, ale wiesz, że jesteś w stanie osiągnąć więcej niż inni. Twoim celem nie jest zarobić na swoich pomysłach, ale sprawić, aby życie innych było łatwiejsze.

Nieufność – otaczasz się wąskim gronem znajomych. Doceniasz w otaczających Cię ludziach empatię, wyrozumiałość, szacunek i pozytywne podejście do życia. Przeszkadzają Ci osoby, które krytykują, na siłę doradzają lub czekają na Twoje potyczki. Szybciej skreślasz tych, którzy szkodzą, niż przynoszą pożytku.

Rozwój – chociaż oszczędzanie oraz analiza potrzeb są w czołówce Twoich zasad, nie boisz się inwestować w siebie. Kupujesz e-booki, dużo czytasz, poznając wiedzę ekspertów z Twojej dziedziny. Nie boisz się wziąć udziału w kursach oraz webinarach. Poznajesz punkt widzenia innych ludzi, ale wyciągasz własne wnioski.

Lider jako główny cel we współpracy z ludźmi, stawiasz na współpracę, słuchanie i uczenie swojego otoczenia. Chętnie dzielisz się wiedzą i kształcisz osoby, którym powierzasz zadania do wykonania. Nie odmawiasz porady, gdy ktoś mniej doświadczony prosi o wskazówki. Zamiast karać ludzi za ich błędy, tłumaczysz, gdzie popełnili błąd.

Ten tekst dostępny jest również w książce ,,Atlas Marzeń„, dzięki której ponad 100 osób ruszyło z miejsca i zaczęło spęłniać swoje marzenia. Kup teraz i zacznij realizować swoje marzenia.

Problemy przedsiębiorczych osób

Jest jeszcze jeden punkt, który może utwierdzić Cię w przekonaniu, że jesteś dobrym przedsiębiorcą. Mianowicie ludzie mogą uważać Cię za marzyciela. Dają Ci do zrozumienia, jak bardzo tracisz czas, gdy oni pracują, biorąc na siebie nowe kredyty. W głębi serducha wiesz, że kiedyś sukces zapuka do Twoich drzwi.

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, uważa za niepoważną osobę. Chcesz zakończyć takie relacje, licząc na poznanie nowych osób, myślących podobnie jak Ty. Jeśli właśnie tak czujesz, jest duża szansa na to, że idziesz w dobrym kierunku pomimo lat i niepowodzeń.

Wskazówka: wyciągaj, wnioski sprawdzaj, co przynosi słabsze efekty i staraj się to modyfikować lub zamieniać na to, co może zadziałać.

Które cechy Twoim zdaniem powinien mieć przedsiębiorca? 🙂 Dołącz do dyskusji pisząc odpowiedź w komentarzu.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
25 kwietnia 2022 16:33

świetny wpis! dodałabym jeszcze empatia i asertywność, bo trzeba umieć wyczuwać czego potrzebują inni, a jednocześnie w biznesie trzeba umieć stawiać granice i mówić Niem jeśli coś nam nie pasuje.

Blog Ozonee
29 maja 2022 13:35

Zdecydowanie uważam się za osobę, która nie nadaje się na przedsiębiorcę, ale ten artykuł dał mi do myślenia. Może jednak nie wszystko stracone 😉 trzeba tylko trochę ogarnąć stylówkę 😀

Aneta
3 maja 2022 21:07

No proszę — już miałam napisać że na pewno nie, a tu okazuje się, że znajduje się większa liczba pod pkt. mówiąca za tym, że jednak jestem 😊💪

Fredryk
Fredryk
22 kwietnia 2022 13:43

duży wpływ ma też szczęście i to na jakich ludzi się trafi. Super wpis i warty przeczytania

Shopping Cart
7
0
Would love your thoughts, please comment.x