Czego mężczyźni oczekują od kobiet? Które zachowania drażnią mężczyzn? Czego facet potrzebuje w związku? Relacje z partnerką oczami mężczyzn!

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego mężczyźni oczekują od kobiet? Które zachowania drażnią mężczyzn? Czego facet potrzebuje w związku? Relacje z partnerką oczami mężczyzn!

Związek wymaga ogromnego zaangażowania z obu stron. Niektóre kobiety rozumieją te słowa zbyt dosłownie, przez co, zamiast dbać o pozytywną atmosferę w relacji z partnerem, skutecznie ją psują. Sprawdźmy Czego mężczyźni oczekują od kobiet? Zobacz, co najbardziej drażni mężczyzn w relacji z kobietą!

Uczuciowe dziewczyny w związku

Najbardziej uciążliwymi partnerkami są zbyt wrażliwe i nadgorliwe kobiety. Taka, która potrzebuje ciągłej uwagi, obraża się za piwo z kumplem, czy spóźnienie z pracy. Trudno jest żyć z kimś, kto płacze z każdego powodu, jak nieodebrany telefon, zmęczenie czy odwołane spotkanie. Aby nie zniechęcać do siebie partnera, tego rodzaju panna powinna postawić się na jego miejscu, nie krzyczeć, porozmawiać na spokojnie i przede wszystkim zrozumieć. Ten typ kobiety bez przerwy chciałby rozmawiać i wyjaśniać wszystkie uczucia. Wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji, podczas których koleżanka wybuchała złością lub płaczem, ponieważ chłopak nie miał ochoty w danej chwili jej przytulić. Innym razem była wkurzona, że nie ma do niej dystansu i nie zażartował, gdy miała na to ochotę.

Pomimo tego, jak bardzo go kochała, on także ma w życiu inne sprawy, znajomych przyjaciół, więc nie miała podstaw uważać się za pępek świata. Są też takie kobiety, które nic nie robią i oczekują wsparcia, pieniędzy lub rzucają się, że ich partner niczego im nie daje. Przeczytaj również ,,Czego kobiety nie lubią w mężczyznach„.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Mężczyźni oczekują od kobiet spokoju

Gdy kobieta zbyt często się denerwuje, płacze i lamentuje, z czasem wzbudza ignorancję w oczach partnera. Nie jesteśmy na tyle cierpliwi i wyrozumiali, aby znosić takie zachowanie zbyt długo. Żyjemy chwilą i uznajemy zasadę ,,co ma być, to będzie„. Mężczyźni oczekują od kobiet, żeby krzyczeć za byle szczegół. Gdy zamieszkujemy sami, chcemy mieć spokój od komentarzy, których słuchaliśmy w młodości od opiekunów. Dlatego robienie awantur za walające się bokserki i niezmyty talerz, nie robi na nas wrażenia. Wystarczy, że w rodzinnym domu musieliśmy odkładać aktualnie sprawy, aby wszystko robić na zawołanie.

Jak prawidłowo postępować w związku?

Niektóre pary nieprawidłowo podchodzą do swojej relacji. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta, nie są swoją własnością. Tak samo, jak kobieta ma prawo wyjść z koleżankami, takie samo prawo ma wyjść mężczyzna z kumplami, bez obowiązku tłumaczenia się, dlaczego wolał spędzić czas z kimś innym. Mężczyźni oczekują od kobiet prawa do rozporządzania swoimi pieniędzmi. Jeśli partnerka zamawia sobie kosmetyki, facet ma prawo kupić sobie tyle narzędzi, płyt czy czegokolwiek innego, jeśli poczuje taką potrzebę. Mężczyźni oczekują od kobiet czuć w związku bezpiecznie i spokojnie, więc wypominanie i matkowanie, gdy ukochana osoba zrobi inaczej, niż sobie życzymy, jest nie na miejscu. Jeżeli w Twoim związku coś nie gra zastanów się, czy:

  • Krzyczysz, gdy zrobi coś źle? Mężczyzna nie musi znać się na wszystkim i sprostać każdemu pomysłowi, który przyjdzie Ci do głowy. Poza tym pamiętaj, że dla niego porażka jest trudna do przełknięcia, więc jeśli z czymś sobie nie poradził, potrzebuje wyrozumiałości. Gdy nie udaje Ci się coś ugotować, raczej nie słyszysz, że masz dwie lewe ręce?
  • Rozmawiasz z nim i jasno się wyrażasz? Niektóre kobiety robią problem z tego, że mężczyźni nie rozumieją tego, co one mają na myśli. Jeżeli chcesz skutecznie porozmawiać, usiądź z nim i wytłumacz, o co Ci chodzi. Mężczyźni nie mają zdolności czytania w myślach. Nie zrozumiemy podtekstów, dlatego bezpośredniość jest lepszym sposobem komunikowania się z mężczyzną.
  • Macie czas wyłącznie dla siebie lub znajomych? Każdy potrzebuje spędzić czas ze znajomymi lub zająć się czymś w samotności. Wielu z nas pragnie po całym tygodniu, mieć spokojny wieczór. Uszanuj to i nie zawracaj mu głowy, gdy ma szansę mieć chociaż jeden spokojny dzień.
  • Czy uświadamiasz go, jak bardzo jest ważny i dobry?Przyzwyczailiśmy się, że należy komplementować kobiety, ale kiedy ostatnio pozwoliłaś sobie na komplement w jego kierunku?
  • Czy negujesz jego decyzje? Nie wszystkie decyzje należy podejmować wspólnie. Nie rób awantur i nie narzucaj swojego zdania. Mężczyzna także ma prawo do własnego zdania i nie ma obowiązku zgadzać się na wszystko, co narzuci jego partnerka.

O czym powinien pamiętać partner?

Kobiety mogą trafić na typ faceta, który nie ma szacunku do swoich ukochanych, traktować je jako sposób zaspokajania potrzeb lub nie interesować się jej uczuciami. Wtedy najlepszy przyjaciel jest lepszym towarzyszem w życiu, niż partner, który nic od siebie nie daje. Dlatego teraz pytanie do męskiej części. Zastanów się nad tym czy:

  • Jesteś czuły i opanowany? Niektóre damy potrzebują złego i agresywnego faceta, ale czułość i spokój, gdy czegoś nie rozumieją, jest jedną z najważniejszych potrzeb. One potrzebują uświadamiania, jak bardzo są kochane.
  • Okazujesz zainteresowanie? Nic tak nie uspokoi Twojej partnerki, jak świadomość, że chcesz wiedzieć co u niej i jak jest dla Ciebie seksowna, podniecająca, a do tego piękna…
  • Mówisz dla niej komplementy i rozmawiasz? Rozmawianie to coś, czego Bóg dał im za dużo, ale niestety tak jest i trzeba się z tym pogodzić. Nawet jeżeli kochasz, to będziesz chciał sam z siebie zagadać. Pamiętaj też o komplementach, reakcje są powodem speszenia, a nie złości.
  • Doceniasz wszelkie starania? Jeżeli nie będziesz chwalił co jakiś czas swojej luby, to będzie szukała kolejnych powodów do zaskoczenia, dlatego przesolona zupa, źle dobrane rolety do kuchni i szafa do przedpokoju są tylko drobiazgami, na których OCZYWIŚCIE się bardzo dobrze zna.
  • Zapisałeś w kalendarzu to, co chciałaby, abyś zapamiętał? Tak, niestety ten, który pamięta o rocznicach, urodzinach, imieninach, Dniu Kobiet, Walentynkach itd. ma mniej do cierpienia.

Jak razem żyć w spokojnej relacji?

Gdy para się rozumie, jest o wiele łatwiej, ale nie zawsze tak jest. Wspólny podział obowiązków, wspólne przygotowanie posiłków, rozmowy po wspólnych posiłkach, kilka dni w tygodniu na odpoczynek od siebie bez zbędnych wiadomości lub połączeń oraz zaufanie, są podstawą na harmonię między zakochanymi. Zakochani zawsze się stęsknią za sobą i zrozumieją potrzeby ukochanej osoby.

Jeżeli któraś z osób nic od siebie nie daje tylko czerpie lub ignoruje, mając gdzieś uczucia kogoś, kogo kocha, zasługuje na miano singla. Nikt nie jest idealny, lecz jest kilka zachowań w związku, które muszą być okazywane, aby obie osoby były szczęśliwe. Jeżeli jesteś w stanie odmówić wszystkiego dla kogoś, kogo kochasz, musisz też pamiętać, że druga osoba powinna potrafić się poświęcić również dla Ciebie. Czasem jednak trzeba wziąć na luz i spokojnie porozmawiać, wspólnie zastanowić się nad ewentualnymi zmianami, wysłuchać tego, co drugiej osobie nie pasuje i zrobić wszystko, aby uszczęśliwiać się wzajemnie.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
19 maja 2020 22:29

Gdyby wszyscy ludzie przeczytali ten post i zaczęli się do niego stosować, świat byłby o wieeele lepszy, przysięgam. Dobra robota 😉

Justyna
16 maja 2020 10:12

W związku trzeba jasno i bezpośrednio mówić czego oczekujemy, o naszych potrzebach, bo partner nie zawsze jest jasnowidzem aby czytał nam w myślach 🙂

Anonimowy
Anonimowy
17 marca 2016 13:23

Gdy nie ma milosci to i zadne sposoby nie pomoga. 🙂

Kasia938
Kasia938
23 lutego 2016 20:07

Ja z chłopakiem dużo rozmawiam bo jest fajnie. Rozmowa to podstawa. 🙂

Anonimowy
Anonimowy
20 lutego 2016 22:31

wreszcie wpis z sfery uczuciowej. Kocham za takie wpisy! 😉

Sylwia
20 lutego 2016 21:57

Bardzo fajnie napisane, przydatne porady, które faktycznie skłaniają do głębszej refleksji
Zapraszam
http://freedomysoul.blogspot.com

Rox Mummy Model
19 lutego 2016 17:55

No i racja, ale co z tego jesli niektórym do rozumu nie przemówisz nawet pismem obrazkowym o węzełkach nie wspomnę

Shopping Cart
14
0
Would love your thoughts, please comment.x