Jakich zachowań kobiety nie lubią u mężczyzn? O czym pamiętać, aby nie zawieść oczekiwań kobiety? Wspólne mieszkanie oczami kobiet!

Czego kobiety nie lubią w mężczyznach!

Jakich zachowań kobiety nie lubią u mężczyzn? O czym pamiętać, aby nie zawieść oczekiwań kobiety? Wspólne mieszkanie oczami kobiet!

Poniższy tekst kieruję do Panów, aby zwrócić ich uwagę na pewne banalne, lecz niezwykle istotne czynności, którymi irytujemy swoje kobiety. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo w kobiecym rozumieniu są wręcz niedopuszczalne. Na co nasze Damy zwracają największą uwagę? Co robić, aby kobiety zwróciły na Ciebie uwagę? Oto kilka przykładów zachowań, których kobiety nie lubią w mężczyznach!

Obserwując otoczenie i wyciągając wnioski

Od najmłodszych lat, otaczam się głównie kobietami, więc naturalnie znam najbardziej irytujące zachowania, które drażnią płeć piękną. Ostatnie rozmowy coraz bardziej przekonują mnie w moich przekonaniach, że szczegóły mają ogromne znaczenie. Jeżeli interesują Cię wnioski, które nasuwają mi się podczas częstych dyskusji z koleżankami, sprawdź poniższe punkty, aby dowiedzieć się więcej. W tym momencie kobietom dziękuję za uwagę, ponieważ wolałbym, gdyby z poniższego tekstu wnioski wyciągnęli właśnie Panowie. Drogie Panie wybaczcie mi tę okrutną męską solidarność. Czego kobiety nie lubią w swoich partnerach? Na co zwracają uwagę oceniając potencjalnego faceta?

W jakich kobietach warto się zakochiwać?

Z moich obserwacji wynika, że faceci impulsywnie podejmują decyzję o związku. Są gotowi zaryzykowania budowania relacji z kobietą, wiedząc, jaka jest ich wybranka. Jeżeli chcemy już budować relację, nie róbmy tego spontanicznie, aby oszczędzić sobie nerwów w przyszłości. Proponuję spędzać razem czas, poznać zainteresowania, zaprzyjaźnić się, zwracać uwagę na to, jak dba o siebie, zachowuje się w towarzystwie oraz domu. Czy jest odpowiedzialna, zaradna, potrafi poradzić sobie w trudnych sytuacjach i jak radzi sobie ze swoimi emocjami. Żeby ułatwić Ci zadanie, sugerują jedno! Kobieta jest trudna do zrozumienia, więc nie staraj się więc jej rozumieć, a słuchać.

Dopiero gdy już wiemy o wybrance wszystko, a ona o Tobie, łatwiej jest wejść w związek. Z własnego doświadczenia wiem, że złapanie byka za rogi jest dużo prostsze, niż puszczenie i zostawienie go w tyle. Po tego rodzaju relacji problemów mi nie brakowało, a lekcję z tego wyciągnąłem na całe życie. Gdy już wzbudzisz zainteresowanie kobiety, warto zadbać o to, aby sprostać jej oczekiwaniom. Jakie oczekiwania mają kobiety? Ile oczekują od nas kobiety?

Jak zaspokoić oczekiwania kobiet?

Według mnie zagwozdką w zrozumieniu kobiet jest odczytanie ich sygnałów, a wysyłają ich całkiem sporo. Często nawet nie jesteśmy świadomi, że dostajemy bardzo skomplikowaną wiązkę danych, o tym, jak się zachowywać i czego nie robić. W których sytuacjach faceci popełniają moim zdaniem najwięcej błędów?

Nie domagaj się zbyt często uwagi i nie upominaj się stosunek. Próbuj wyczuć moment, dbaj o atmosferę oraz pilnuj się, aby nie domagać się seksu zbyt często. Podczas seksu nie myśl o swoich potrzebach, a staraj się sprawić, aby zaspokajać partnerkę. Dbaj o jej potrzeby, sprawdzaj co lubi najbardziej, a czego lepiej nie robić. Niczego nie przyśpieszaj, pamiętając o odpowiednią grę wstępną.

Domyśl się, czego nie zrobiłeś

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

Być może wydaje się to śmieszne, ale u kobiet to najczęstszy sygnał, który otrzymujemy. Często ignorujemy ten sygnał, zostawiając partnerkę w spokoju, czekając, aż jej fochy miną. Często nie otrzymujemy odpowiedzi, gdy staramy się ustalić, o co chodzi. Jeżeli ją kochasz, kup coś słodkiego co bardzo lubi, usiądź obok, zacznij luźną rozmowę, próbując sprowadzić ją na właściwe tory. W momencie, gdy wzbudzisz zaufanie, bardzo prawdopodobne, że dowiesz się, czym zawiodłeś swoją ukochaną.

Weź za dłonie, spójrz szczerze w oczy i poproś o wyjaśnienie. Mów spokojnie i przede wszystkim słuchaj, staraj się zrozumieć. Nie odzywaj się, aż nie skończy mówić, ewentualnie pociesz i delikatnie wytłumacz, jak sytuacja wygląda z Twojej męskiej perspektywy, podkreślając ,,jestem facetem, nie wszystko rozumiem jak ty, ale się staram”.

Z jednej strony możesz uświadomić kobietę, że może się obrażać z byle powodu. Z drugiej strony prezentujesz się jako przyjaciel, do którego może przyjść z większością swoich problemów. Poczuje się też zrozumiana, a uwierz mi, że to bardzo istotne w oczach kobiety.

Są słowa, których kobiety nie znoszą

Chociaż niektóre kobiety są niezdecydowane, podświadomie wymagają od nas jasnych deklaracji i odpowiedzi. Zawsze używaj słów tak/nie, podoba się/nie podoba itd. Kobiety nie lubią gdy facet jest niezdecydowany.

Chcą stanowczych samców i koniec. Owszem podoba im się, gdy czasami jesteśmy takimi smutnymi misiami, których można przytulić i pocieszyć, ale bez przesady. Kobiety oczekują konkretnych mężczyzn, którzy wywiązują się z obietnic.

Kobiety nie lubią zwlekania z obietnicami

Skoro jesteśmy przy obietnicach, kobiety nie lubią niespełnionych obietnic. Jeśli nie masz pewności, czy sprostasz zadaniu lub dojdzie ono skutku, nie deklaruj się. Przykładowo remont kuchni, jest najgorszym planem na zbliżający się urlop. Gdy pojawi się taki pomysł w głowie kobiety, lepiej szybko uświadomić partnerkę, że mamy inne plany na wolne dni i nie podejmiemy się zadania, niż ślepo obiecywać i robić nadzieję.

Poza tym, jeżeli wszystko będziesz robił na zawołanie, doprowadzisz do momentu, gdy kobieta ciągle czegoś będzie chciała. Natomiast jeżeli deklarujesz się, że coś zrobisz, bądź chłop, dotrzymuj słowa. Wolisz, aby inny typ przyszedł do domu, dostał twoje pieniądze i jeszcze robił dobre wrażenie za Ciebie? Chyba naprawa zlewu nie jest wyczynem, któremu nie podołasz?

Dbanie o higienę osobistą i ubiór

Punkt, który wśród niektórych kobiet wzbudza skrajne emocje, ale nawet po aktualizacji tekstu uważam, że jest szalenie istotny. Są panie, którym najlepiej by pasowało, abyśmy się myli jak najczęściej (w rozumieniu codziennie). Tutaj facet jest facetem i moim zdaniem nie każdy będzie chciał każdego poranka i wieczora wchodzić pod prysznic i się kąpać.

Każdy ma prawo dbać o siebie w taki sposób, jaki potrzebuje. Jedni uważają, że zdrowiej myć się dwa razy w tygodniu, inni potrzebują codziennie, więc należy uszanować również takie podejście. Mimo wszystko niektórym paniom higiena mężczyzny skupia się do szorowania ciała każdego dnia. Z drugiej strony prysznic co dwa-trzy dni w tygodniu, jest rozsądnym minimum.

Konsekwencja w utrzymywaniu porządku

Kobiety nie lubią, gdy mężczyzna nie dba o siebie.Higiena skupia się również do odwiedzania fryzjera i pilnowania, aby zarost był taki, jaki kobieta lubi w Tobie najbardziej. Pamiętaj też o obcinaniu regularnie paznokci, dbaniu o buty i ubranie, na co kobiety również zwracają uwagę. Dla świętego spokoju odkładaj ciuchy na następny dzień w jedno miejsce, zmieniaj skarpety i bieliznę na świeże (nie na drugą stronę). Używaj też jakiegoś zapachu i dbaj o jamę ustną. To są szczegóły, ale istotne. Dbaj też o swój wygląd i ciuchy. Stare lepiej zanieś do garażu, a swoją Królową poproś o „szybkie” zakupy. Niech koleżanki wiedzą, że jej partner potrafi o siebie zadbać, ubrać się i ma styl.

W domu od razu po zjedzeniu zmywaj po sobie. Nie rzucaj rzeczy byle gdzie, tylko odnoś na miejsce. Tego typu nawyki nie tylko ułatwią Ci życie, ale też wpłyną na zdanie partnerki na Twój temat.

Kobiety nie lubią u panów eksponowania pewności siebie

Chociaż tak naprawdę bycie duszą towarzystwa ze wciąż aktualizowanymi żartami i nowinkami jest na plus, nie staraj się wychylać. Nie mów ciągle o sobie, pochwal innych, doceń kogoś, nawet jeżeli nie do końca widzisz, za co podziwiać. Ceni się mężczyzn z poczuciem humoru, dystansem do siebie i umiejących rozruszać towarzystwo do zabawy. Natomiast jeśli nie masz nic wartościowego do powiedzenia, po prostu zastanów się, zanim otworzysz usta. Poza tym milczący mężczyźni, o których mało się wie, są bardziej interesujący.

Chorowanie mężczyzn przeszło już do historii

Kobiety nie lubią gdy mężczyzna przeżywa zwykłą gorączkę. Za podnoszeniem się ciśnienia we krwi naszych Dam, odpowiada jeszcze kilka szczegółów, o których często nie mamy pojęcia. Jeśli chorujesz, odwróć się na drugi bok, nie narzekaj i wstań do szafki z lekami, zamiast prosić o nie domowników. Nie rób ze swojej choroby wydarzenia i nie użalaj się nad sobą. Przemęczysz się jakoś, ale dzięki temu na pewno nikt nie będzie na Ciebie narzekał.

Plotkowanie na temat sąsiadów, współpracowników, rodziny

Kobiety zwracają uwagę na to, o czym rozmawia ich partner. Lepiej rozmawiaj z kumplami na tematy, których kompletnie nie rozumie, niż plotkować. Poza tym szczęśliwe osoby nie mają powodów interesować się życiem innych ludzi. Oddzielaj też pracę od życia osobistego, ponieważ nie jest w smaku, opowiadanie o swojej pracy, ponieważ wśród przyjaciół ludzie woleliby oderwać się od tematu pracy i związanych z nią obowiązków.

Szanuj i nie uprzedmiotowiaj kobiet

Sposób, w jaki wypowiadasz się przy kumplach, szowinistyczne żarty i komentarze na temat innych kobiet, mówią o tym, jakim szacunkiem darzysz panie. Uświadom sobie, że nie wszystko jest śmieszne, a kobiety należy szanować, nawet jeśli wykazują się zachowaniami, których nie tolerujesz. Im bardziej będziesz szanował kobiety, tym mniej będziesz musiał się pilnować z tym, aby ukrywać swoje podejście do nich w towarzystwie, a tym bardziej na osobności.

Złota rada, która się sprawdza w związkach!

Co zrobić, aby mieć większe szanse u kobiet? Jeżeli masz problem z oswojeniem tego, co napisałem lub nie zgadzasz się z moimi poradami, możesz spróbować czegoś jeszcze. Po pierwsze uważam, że dziewczyny lubią być adorowane, a przede wszystkim być w centrum naszego zainteresowania. Kobiety zwracają uwagę w jaki sposób mężczyzna traktuje swoich rodziców (zwłaszcza własną matkę). Kobieta ocenia wrażliwość mężczyzny po tym, jak obchodzi się z dziećmi i zwierzętami. Zwraca uwagę na zachowanie, pracowitość i podejście do rzeczy materialnych.

Chcesz zdobyć u niej punkty? Powiedz dla kolegi/kumpli, gdy będzie ona w pobliżu, że zamiast wyjścia w ten piątek z nimi, wolisz spędzić trochę czasu ze swoją królową. Czasami zerkaj na nią i się uśmiechaj podejrzanie, jakbyś miał na nią ochotę i całuj w szyję, gdy wracasz do domu. Jak poprawić relacje w związku? Traktuj ją nie tylko jako towarzysza życiowego, ale kogoś więcej niż przyjaciela. Traktuj ją w taki sposób, jakbyś zawdzięczał dla niej wszystko, co masz.

Rób wszystko, aby czuła się Twoim fundamentem, komu można zaufać i nawet powiedzieć o swoich kobiecych sprawach. Słuchaj, nawet jeżeli Ciebie to nudzi, szanuj każdą minutę, którą tylko dla Ciebie poświęca.

Chcesz przeczytać na ten temat więcej? Poznaj innych autorów i ich zdanie na ten temat. 💕

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
8 maja 2020 15:37

„faceci impulsywnie podejmują decyzję o związku” z moich kobiecych obserwacji wynika zupełnie na odwrót, myślę że faceci nie chcą się tak szybko wiązać z kimś jednym na stałe, ewentualnie są jeszcze tacy którzy jak zaliczą wpadkę to biorą na barki odpowiedzialność za rodzinę i wtedy dopiero podejmują decyzję o związku 😉

Anonimowy
Anonimowy
12 grudnia 2017 13:30

Piszesz że z kobietami masz większą styczność. W końcu jesteś facetem. Trwał powinno być.

Beata Herbata
25 sierpnia 2017 17:07

Trochę prawdy w tym jest 🙂 Zwłaszcza, że chcemy, żeby facet się domyślał haha i mamy żal jak tego nie robi. Albo z tym remontem i jutro, które nie nadchodzi nigdy haha też prawda… W ogóle te nasze związki wcale nie są takie łatwe, zwłaszcza po wielu latach bycia razem. Po inną perspektywę zapraszam na Herbatę do działu "facet" – odwrotna do Twojej 🙂

Jakub
9 maja 2020 14:57
Reply to  Beata Herbata

Nie rozumiem trochę. Od września jestem w związku i nie zdarzyła nam się póki co ani jedna kłótnia. Nawet sobie żartujemy, że już ten „pierwszy raz” moglibyśmy mieć za sobą a nie tak czekać jak na wybuch wojny. Ale na te okazje szampan i czekolada czekają w pogotowiu.

Agent Girl
Agent Girl
14 kwietnia 2017 19:02

Prysznic co dwa trzy dni ? Na poważnie ? Wielu facetów, których znam codziennie się myje, a wielu z nich nawet dwa razy dziennie jak nie więcej. Po za tym nie wyobrażam sobie, żeby rano nie wstać i nie wejść pod prysznic albo z wanny nie skorzystać. No dobra akurat tu powinieneś zmienić radę….:) Pozdrawiam

Anonimowy
Anonimowy
13 kwietnia 2017 20:02

Masz bardzo mądra koleżankę. To coś w rurkach to nawet nie faceci.

Anonimowy
Anonimowy
12 grudnia 2017 13:31
Reply to  Anonimowy

To twoj najlepszy tekst jaki czytalem.

Shopping Cart
17
0
Would love your thoughts, please comment.x