Unsplash.com / Ddycja: Patryk Tarachoń

Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu i zachowania? Dlaczego nienawidzę siebie? W jaki sposób zaakceptować swoje wady? Z jakich powodów ludzie mnie poniżają i gnębią? Kiedy polubię siebie? Poradnik z ćwiczeniami na kompleksy!

Napisałem dla Ciebie ćwiczenia, które nie powinny zająć Ci dłużej niż 15 minut. Możesz pobrać je pobrać już teraz i rozwiązywać po swojemu. Ich celem jest pokazanie, skąd wzięła się u Ciebie nieprawidłowa samokrytyka, jak również uświadomić co należy zrobić, aby polubić siebie.

Każdy z nas ma jakieś kompleksy i dla każdego z nas są ważne. Przejmujemy się swoim wyglądem, niedoskonałościami, a nawet tym, czego inni nie dostrzegają. To problem każdego z nas, ponieważ w głębi serca chcielibyśmy lubić siebie najbardziej ze wszystkich!

Dlaczego napisałem ćwiczenia?

Wiele lat temu, uporałem się ze swoimi wadami i komentarzami na swój temat. Pomimo wszystko postanowiłem o tym mówić i wspierać tych, którzy są poniżani lub wciąż nie potrafią uporać się ze swoimi defektami. Kompleksy na punkcie naszego wyglądu czy sposobu bycia, są dla nas istotne i zawsze będą.

Każdy chce podobać się innym i być lubianym, a przede wszystkim szanowanym. Po latach walki z własnymi wadami i ludzkimi złośliwościami postanowiłem przygotować dla Ciebie poniższe ćwiczenia wzmacniające poczucie własnej wartości.

Co znajdziesz w ćwiczeniach?

Ćwiczenia podzielone są na 6 etapów. Pod każdym znajdują się zadania z podpowiedziami i miejscem na Twoje odpowiedzi. Przy każdym etapie znajdziesz wyjaśnienia i przykłady, dzięki którym łatwiej zrozumiesz w jaki sposób wypełnić zadanie.

Do ćwiczeń możesz wracać wielokrotnie, zmieniając odpowiedzi. Najważniejsze aby pomogły właśnie dla Ciebie!

Skąd biorą się Twoje kompleksy

W pierwszej części ćwiczeń, zrozumiesz z jakich powodów biorą się kompleksy i jakie czynniki na nie wpływają. Jest ich kilka, ale jestem, żeby pomóc Ci je znaleźć. Poznanie ich, umożliwi Ci dalszy proces!

 
 

Wiesz, kto odpowiada za Twoją samoocenę?

Kompleksy biorą się z porównywania do innych i tego, jak nas traktuje otoczenie. Dlatego przejdziemy do poznania osoby lub grupy ludzi, dzięki czemu zrozumiesz coś bardzo ważnego.

Poznaj siebie!

W kolejnym etapie poznasz kogoś, kto jest najważniejszy w Twoim życiu. Poznasz siebie, osobę posiadającą wady, jak i zalety. Wypunktowanie tych drugich, umożliwi Ci oswojenie się z tym, co czeka Cię dalej! Czas na prysznic, który zmyje wszelkie niedoskonałości!

 

 

Pamiętasz zwrotny moment?

Była taka chwila, gdy Twoje kompleksy i powody, aby się ukrywać, powoli narastały. Znajdziemy ten czas i eliminujemy z Twojego życia raz na zawsze!

Uporamy się z błędami

Każdy z nas ma w sobie pewne błędy, które pogarszają sprawę. Ciągła wiara w swoje niedoskonałości, próba walczenia z nimi na siłę. Wystarczy pojąć jedną ważną zasadę i szybko wypracować umiejętność, która pozwoli stać się szczęśliwszym i bardziej akceptowanym! To naprawdę działa!

 

 

Ostatnie zadanie!

Na koniec przygotowałem dla Ciebie zadanie, które wcale nie musi być takie trudne. Po nim zrozumiesz, że nie jesteś gorszym człowiekiem od innych! Jak wspierać poczucie własnej wartości? Każdy z nas ma swoje wady, ale Ty już wiesz co robić!

Spróbuj tego!

Unsplash.com / Patryk Tarachoń

Jeśli nie radzisz sobie z kompleksami lub spotyka Cię poniżanie w szkole, lub pracy, odezwij się do mnie!

Wypełnij ćwiczenia teraz!

Z powyższymi ćwiczeniami, być może będzie Ci dużo łatwiej uporać się z tym, co nie pozwala uwierzyć w siebie. Dołożę też wszelkich starań, aby pokazać Ci, jak dużo znaczysz i dlaczego nie powinieneś mieć kompleksów. Zrobię wszystko, aby ułatwić Ci zrozumienie tego, co się dzieje i jakie zachowania prowokują ludzi do poniżania Ciebie.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk i jestem blogerem. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności. Często swoje wypowiedzi bazuję na doświadczeniach i spostrzeżeniach.