Jak definiuje się pokolenie na rynku pracy? Co wpływa na przypisanie do danego pokolenia X, Y lub Z? Sprawdź, do którego pokolenia się zaliczasz!

Co na temat Twojego pokolenia myślą pracodawcy! + QUIZ

Jak definiuje się pokolenie na rynku pracy? Co wpływa na przypisanie do danego pokolenia X, Y lub Z? Sprawdź, do którego pokolenia się zaliczasz!

Na rynku pracy używa się różnych definicji, aby określić umiejętności i predyspozycje pracowników. Jedną z metod, jakie stosują pracodawcy, jest definiowane pracowników pod kątem pokolenia, w którym się urodzili. Niektórzy uważają tę metodę za krzywdzącą, ponieważ wychodzi się z założenia, że to wrzucanie wszystkich do jednego worka. Inni uważają, że to bardzo skuteczny sposób zwracania uwagi na kandydatów! Sprawdź, do którego pokolenia należysz!

Określenia pokoleń na rynku pracy

Wśród specjalistów na rynku pracy oraz przedsiębiorców, wymyśla się coraz to nowsze dodatkowe określenia, których używają między sobą. Chociaż dla wielu z nas te określenia tego typu wydają się zbędne i szufladkujące, powstają kolejne. Określeń cech, pokoleń czy zachowań pracowników jest coraz więcej. Każde z tych pokoleń niesie inną wartość dla pracodawcy. Zwróćmy uwagę na kilka pokoleń!

Pokolenie Baby boomers (1946-1964)

Są przykładowo pokoleniem, które obecnie powoli odchodzi na emeryturę. Są niezależni, zaangażowani i pozytywnie nastawieni w wykonywanej pracy. Bardzo rzadko zmieniają miejsce pracy, często pracują nawet na emeryturze. Są zorganizowani, otwarci na przekazywanie wiedzy młodszym pracownikom.

Pokolenie X (1984–1997)

Ich przeciwieństwem jest pokolenie X, które nie do końca wie, czego chcą od życia. Osoby z pokolenia X są zagubieni w codzienności, trendach i szukaniu pytań na temat tego, dlaczego w ogóle istnieją.

Pokolenie Y (1980-1999)

Pokolenie Y określa się jako pracowników, umiejących wykonywać wiele zadań jednocześnie. Są bardzo zaangażowani w swoje obowiązki, pod warunkiem, że uważają wykonywaną pracę za wartościową i interesującą. Najważniejsze są dla nich: elastyczne godziny pracy, dobrze płatną i umożliwiającą dalszy rozwój.

Pokolenie Z (urodzeni po 1990)

Inaczej nazywane pokoleniem C. Pokolenie Z, jest obeznana z technologią. Są ambitni i świadomi tego, że nie ma czegoś takiego jak stabilizacja. Najważniejsza jest dla nich praca rozwojowa.

Rozwiąż quiz

Dla tych, co uważają, że każdy ma inne predyspozycje i podejście do życia, zapraszam do rozwiązania quizu. Przygotowałem quiz według definicji i określeń, jakie panują wśród przedsiębiorców. Oczywiście nie bierz wyniku do siebie, należy traktować go z dystansem. Sprawdź dla zabawy, do którego pokolenia pasujesz najbardziej! Nie zapomnij podzielić się wynikiem quizu w komentarzu i swoich portalach społecznościowych.

0%

Jak radzisz sobie z technologią?

W jaki sposób podchodzisz do trudności?

Jaką metodę nauczania się preferujesz?

Jak zdobywasz nową wiedzę?

W jaki sposób rozwiązujesz problemy?

Jak wygląda Twój udział we współpracy grupowej?

Jak często potrzebujesz wiedzieć o zadowoleniu pracodawcy z Twojej pracy?

Jaki masz stosunek do zmian?

Jak reagujesz na zmiany?

Jak radzisz sobie z wykonywaniem kilku czynności jednocześnie?

Twój przedział wieku urodzenia:

Do którego pokolenia na rynku pracy pasujesz?
Pokolenie Baby boomers
Pokolenie X
Pokolenie Y
Pokolenie Z

Share your Results:

Źródła: SWPS.pl / BusinessInsider.com.pl / BusinessJournal.pl

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiki
Wiki
22 kwietnia 2023 08:08

Jedyne czego się boję po skończeniu szkoły to znaleźć pracę w miejscu w którym nie ma mobbingu i szaunuje się pracownika

Justyna
13 lutego 2020 18:24

Wyszło mi pokolenie Y, czyli w normie jak na rocznik 89 🙂

Ewa
Ewa
3 lutego 2020 18:24

Nie widze tu swojego rocznika czyli 1971

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x