Unsplash.com

Ile może sobie pozwolić Kobieta w ciąży

Czy Kobieta powinna odpoczywać w ciąży i jakie czynności powinien wtedy wykonywać za nią mężczyzna? Jaka aktywność jest dopuszczalna podczas ciąży i czy ktoś zawsze powinien być obok przyszłej mamy?

Ciąża jest czasem radości i trudno to podważyć. Chociaż wiele wyzwań czeka każdą parę czy samotnego rodzica, dzieci rzeczywiście są ważne w życiu każdego z nas.
Kilka dni temu dostałem pytanie: czy Kobieta w ciąży może jeździć rowerem? Postanowiłem rozbudować to pytanie i odpowiedzieć na nie z mojego męskiego punktu widzenia. Oto czynności, których nie powinna wykonywać kobieta w ciąży!

 

Spożywanie jedzenia i napojów

Osobiście nie chciałbym, aby moja partnerka stosowała żadne używki i nie dbała o siebie. Zwłaszcza gdyby była w ciąży! Marzę o tym, abym mógł zadbać o zdrową żywność i jak najlepsze płyny dla Damy noszącej pod sercem nasze dziecko.

Spotykam się jednak z przypadkami oraz historiami, gdy czysto teoretycznie płeć piękna pali czy jeszcze gorzej pije będąc w tym magicznym czasie. Jestem świadomy trudności sprostaniu zasadom i stresowi związanemu z ogromną zmianą w życiu…

Jednak taka Kobieta ma w brzuszku małe stworzenie i to, jaki prowadzi tryb życia, ma ogromny wpływ na rozwój malucha już w tym etapie życia.

 

Z miłości można skończyć z wszystkim
Nie każdy jednak potrafi kochać

– Patryk Tarachoń

 

Nie pozwoliłbym zapalić, a tym bardziej wypić. Poza tym to też nie moja liga i dziewczyna, która tak postępuje, w życiu nie stanęłaby przy moim boku. Ponadto jako facet nie pozwoliłbym, aby się przemęczała czy musiała wykonywać cięższe obowiązki, które nie są poza moim zasięgiem.

 

Aktywność i spędzanie wolnego czasu

Przechodząc, do odpowiedzi na pytanie. Czy Kobieta może jeździć rowerem w ciąży? Nie odpowiem na to pytanie z punktu widzenia zawodowego lekarza czy kogoś, kto ma żadne doświadczenie. Po prostu odpowiadam jako facet, który ma swoje zdanie na ten temat. Dziewczyna w ciąży nie zawsze wytrzyma spędzanie czasu jak należy, bo w przeciwnym razie zwariuje.

 

Zabranianie i nakazy są czym innym niż troska
Bo o Kobietę w ciąży się troszczy

– Patryk Tarachoń

 

Dlatego, jeżeliby nalegała na jazdę rowerem, wynająłbym tandem, abym mógł utrzymywać równowagę w razie czego, oraz kontrolę w razie wywrócenia się. Ponadto, gdyby ukochana się zmęczyła mógłbym cały wysiłek wziąć na siebie, a ona wtedy mogłaby jeździć i przy okazji odpocząć. Rower ewentualnie jest w zasięgu na siłowni albo taki zakupiony do domu do ćwiczeń, ale nie gdzie obok jeżdżą niewyrozumiali kierowcy lub nie daj Boże trafi się pirat drogowy. Nie wiadomo czy nie poczuje się gorzej i wywracając się na brzuch. Nie chciałbym mieć na sumieniu, iż brakowało mnie, gdy tak naprawdę mogłem być przy niej.

 

Mężczyzna potrafi wziąć na siebie bardzo dużo
Jeżeli jest facetem i kocha najbardziej na świecie

– Patryk Tarachoń

 

Jako mężczyzna nie pozwoliłbym, aby sama wychodziła na rower czy uprawiała inne sporty. W tym czasie jestem za nią odpowiedzialny, więc nawet koleżanki, z którymi wychodziłaby miałbym na oku. Mogłaby wychodzić na spacery, ale już na basen czy do galerii handlowej nalegałbym, aby wybrała się z koleżanką, przyjaciółką czy kumplem lub przyjacielem.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
5 grudnia 2017 12:31

Ciekawy punkt widzenia. Szczegóły a ważne.

Sandra W.
Sandra W.
4 grudnia 2017 20:46

Kolejny tekst z przeslaniem. Czekam na następny i widze ze parenting sie przyja. ;]

Anonimowy
Anonimowy
4 grudnia 2017 15:07

Śledzę twój blog i myślę że byłbyś świetnym ojcem.

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x