Jakie wyzwania odbierają radość ludziom? O jakim życiu marzymy i czego od siebie oczekujemy? Czy szczęśliwe życie dodałoby Ci więcej możliwości i pasji!

Co dałoby Ci szczęśliwe życie?

Jakie wyzwania odbierają radość ludziom? O jakim życiu marzymy i czego od siebie oczekujemy? Czy szczęśliwe życie dodałoby Ci więcej możliwości i pasji!

Szczęście jest definiowane w różny sposób. Każdego z nas uszczęśliwia co innego. Pytanie tylko, jak wykorzystalibyśmy szczęście, gdybyśmy dostali taką szansę? Jak Twoim zdaniem wyglądałoby nasze szczęśliwe życie, gdyby wszystko układało się po naszej myśli?

Szczęśliwe życie bywa niemożliwe

Szczęście jest uczuciem, które każdy z nas powinien mieć w sobie, aby przyćmić wyzwania i trudności. Niełatwo im sprostać, ponieważ życie wciąż rozczarowuje, a my pozostajemy przepełnieni pustką. Szczęśliwe życie dawałoby wiele satysfakcji i spokoju, dzięki któremu nawet życiowe tragedie, byłoby łatwiej pokonać. Czy zastanawiasz się czasem, jakie byłoby Twoje szczęśliwe życie, gdyby chociaż w małym stopniu, spełniało Twoje oczekiwania? Gdybyśmy mieli pracę marzeń, zajmowali się czymś, co kochamy, w czym jesteśmy dobrzy? Pracowali na swoim i nie musieli czuć zależności osób z góry? Byli w szczęśliwym związku, które pomimo sprzeczek irytuje, gdy nie ma ukochanej osoby, chociażby przez 5 minut? Jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy mogli wrócić do pięknego domu, które samo w sobie nas cieszy? Gdyby Twoje życie było takie, o jakim zamarzysz, a ta iluzja stała się rzeczywistością, jakie byłoby Twoje życie?

Podejście do życia nie jest grzechem

Każdy z nas ma inne priorytety i marzenia. Większość z nas w jakimś stopniu dąży do jak najbardziej idealnego życia. Nie chcę oszukiwać i wmawiać, że powinniśmy cieszyć się z tego, co już mamy. Człowiek jest zwierzakiem patrzy naprzód i nie zadowala się tylko tym, co już go otacza. Jesteśmy ciekawi świata i możliwości. Nawet jeśli jesteśmy w pełni szczęśliwi, zawsze będziemy szukać nowych urozmaiceń. Gdy spełnimy wszystkie swoje marzenia, zaczynamy poszukiwać nowych. Takie podejście jest jak najbardziej normalne. Podobno szczęśliwy naród, to taki który dużo ofiaruje w zamian. Gdybym był szczęśliwy i spełniony, na pewno zabierałbym partnerkę raz w tygodniu do restauracji, na basen, do teatru, filharmonii czy opery. Inwestowałbym w sztukę, a także kupował więcej winylowych płyt. Chętnie obdarowywałbym Ją błyskotkami, jak również wynagradzał czas za wychowanie, który poświęcili mi rodzice.

Szczęśliwe życie nie zawsze jest możliwe

W życiu ciężko jest spełnić obraz takiego życia, ponieważ nie mamy za wiele możliwości. Wszyscy żyjemy jak ptaki w klatkach, które chciałyby latać, ale nie potrafią się wydostać. Gdy pracujemy na etacie, nie mamy czasu na nic innego. Dom staje się noclegownią, w której musimy skupić się tylko na łataniu życiowych dziur. Pracując we własnej działalności, mamy tak wiele zmartwień, że nie myślimy o niczym innym. Plus jest taki, że sami ustalamy sobie grafik, aby się ze wszystkim uporać, a część prac możemy oddelegować. Rozmawiając z młodymi ludźmi, którzy narzekają na szkolne obowiązki, powtarzam, że są w najkorzystniejszym momencie swojego życia.

W życiu taki luz będzie ich czekać dopiero na emeryturze, z tą różnicą, że wtedy mogą już nie mieć energii ani zdrowia na swój wolny czas. Uważam, że młodzi ludzie powinni czerpać ze swojego życia, cieszyć się chwilami i sprawdzać swoje siły w różnych dziedzinach i dyscyplinach, aby realizować swoje marzenia. Gdy nie wyjdzie im z własną firmą, będą skazani na etat.

Idealne życie według każdego z nas

W moim odczuciu szczęśliwe życie następuje w momencie, gdy pracujemy w firmie, którą sami rozwinęliśmy, jest należy do nas. Dobrze prosperuje, a dla nas daje satysfakcję, jak również wyzwania, które nas rozwijają. Szczęśliwe życie polega na wracaniu do ciepłego domu, przy którym w ogrodzie bawią się dzieci, a żona leżąc w hamaku czyta książkę. Ten dom odwiedza najbliższa rodzina i przyjaciele. Nawet jeśli życie przepełniają najprzeróżniejsze wyzwania, jesteśmy już na tyle dojrzali i doświadczeni, że z całą pewnością poradzimy sobie z różnymi przeciwnościami. Można się do takiego życia zbliżać, gdy mamy w sobie wystarczająco dużo determinacji.

Życie większości z nas jest dalekie od ideału. Wszyscy mamy jakieś rozterki, wyzwania i problemy, którym musimy stawić czoło. Powinniśmy się cieszyć z chwil, małych zwycięstw, zdrowia i otaczającego świata i możliwości. Tylko nie oczekujmy, że każdy będzie to doceniać, bo może kogoś sytuacja (nawet jeśli jest zadowalająca dla innych), nie będzie spełniać oczekiwań danej osoby? Zastanawiając się nad efektami szczęśliwego życia, jestem pełny podziwu ludziom, którzy potrafią czerpać radość z chwil, gdy obok nich jest tyle nieszczęść i problemów. Nie potrafię być szczęśliwy, gdy wiem, że tę namiastkę radości przytłacza jakiś problem.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
10 maja 2023 06:12

Byłabym szczęśliwa gdyby wróciło moje zdrowie. Chciałabym być już po rehabilitacji i terapii którą zgotował mi były mąż. Mściwy **** nie odpuścił nawet gdy dostał dom

Paulina Radziszewska
12 września 2019 19:06

Chyba większość z nas tak ma, że byłby najszczęśliwszy gdyby robił co kocha i widział tego rezultaty.

Majko Soczko
Majko Soczko
12 września 2019 00:55

Też byłabym bardziej uśmiechnięta i zadowolona z życia gdyby wszystko się odpowiednio układało.

Andrzej
10 września 2019 12:45

Szczęście zależy tylko i wyłącznie od nas samych, bez względu na to jakiej sytuacji się znajdujemy i co akurat robimy. Chcesz być szczęśliwy, to sobie to szczęście po prostu narysujesz. Nie chcesz, to zawsze znajdziesz jakiś powód. Kilka moich ulubionych cytatów motywacyjnych o szczęściu: Bez względu na to, co się dzieje, wybierz bycie szczęśliwym. Nie skupiaj się na tym, co jest nie tak. Znajdź coś pozytywnego w swoim życiu. – Joel Osteen Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne; ale często tak długo patrzymy na zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które zostały otwarte – Helen Keller Jeśli chcesz mieć szczęśliwe życie, skup się na swoich celach a nie na tym, czego oczekują od Ciebie ludzie – Albert Einstein Ludzie są dokładnie tak szczęśliwi, jak myślą, że są – Abraham Lincoln Nikt oprócz Ciebie nie jest odpowiedzialny za Twoje szczęście. O naszym szczęściu nie decyduje to, co nam się przydarza, ale to, jak na to reagujemy – Andrew Matthews Pamiętaj o tym, że energia podąża za twoimi myślami. Jeśli pozwalasz sobie na smutek, potęgujesz go i zapraszasz nieszczęście. Jeśli pielęgnujesz pozytywne myślenie, to szczęście jest przy tobie Przestań czekać na piątek, wakacje, na kogoś, kto zakocha się… Czytaj więcej »

Shopping Cart
8
0
Would love your thoughts, please comment.x