Jak wyglądał proces powstawania jednego z większych projektów? Kto wspierał mnie w najbardziej pracowite wakacje? Dowiedz się więcej, jak to się zaczęło!

Jak wyglądał proces powstawania jednego z większych projektów? Kto wspierał mnie w najbardziej pracowite wakacje? Dowiedz się więcej, jak to się zaczęło!

Mamy za sobą bardzo pracowite wakacje, które niestety dobiegają końca. To był bardzo rozwojowy, stresujący i niesamowity czas! Od lat stosowałem zasadę polegającą na tym, że lipiec-sierpień absolutnie nic nie publikuję na blogu. W tym roku poza odejściem od tej zasady zrobiłem coś, czego się nie spodziewałem. Oto proces powstawania czegoś, co dało mi dużo pokory i jeszcze większego kopa do działania!

Do biegu, gotowi…?

Wakacje i najbardziej upalne dni lata 2019, wyglądały zupełnie inaczej od tych z poprzednich lat. Zaczęło się od czegoś, co miało trafić do szuflady i nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Dziś żyję jedynie tym projektem i nie potrafię zmrużyć oka, myśląc o czymś innym. Mowa o książce ,,Przygotuj się na Start”. Zaplanowałem przedsprzedaż trwającą od 24 do 31 sierpnia, trwającą do premiery e-booka. O całym procesie jej powstawania, chciałbym opowiedzieć Ci w poniższym tekście, który powoli zakończy proces promocji, przedstawiając w skrócie, o czym jest książka.

Proces powstawania książki ,,Przygotuj się na Start”

Książka ,,Przygotuj się na Start! Jak świat przygotowuje nas do życia”, wydana została w formie e-booka, co oznacza, że przeczytać ją można na komputerze, telefonie, tablecie i innych urządzeniach. Powstawała w mojej głowie od początku gimnazjum. Zdecydowałem się napisać ją dopiero kilka lat po skończeniu technikum. Nie chciałem jej wydawać ani nikomu pokazywać. ,,Przygotuj się na Start”, miało być takim pamiętnikiem, którego początek przeczytałem Paulinie Radziszewskiej, autorce WymiarowyBlog.pl – bloga o fotografii i książkach. Stwierdziła, że treść ma potencjał i warto dopracować książkę. Zabrałem się więc do pracy, która trwała do końca czerwca.

Pomysły pojawiały się zewsząd!

Proces powstawania książki, był bardzo emocjonujący, chociażby z pewnego pomysłu, który stał się dodatkową wartością książki. Gdy pojawiła się informacja o książce, ogłosiłem, że chciałbym zamieścić w niej historie osób, które czytają mojego bloga od lat. Wybrałem najlepsze teksty i zamieściłem je w książce. Zdjęcia do książki, również zrealizowała Paulina. Sesję zdjęciową podzieliliśmy na dwie części, aby sprecyzować, które zdjęcia bardziej pasują o historii nastolatka, borykającego się z brakiem akceptacji ze strony rówieśników czy uwagami bliskich. Okładkę i wnętrze książki opracowałem samodzielnie. Również cały proces promocji, wciąłem na siebie. Świadomy, że książka nie jest blogiem, których korektą zajmują się zwykle autorzy tekstów, wiedziałem jak istotna będzie profesjonalna korekta. Zleciłem ją Paulinie Waśniewskiej, czyli osobie, której ufam bezgranicznie i wiem, że poprawki mnie zadowolą. Nad całością prac, czuwała Anna Chomiak, autorka bloga NieidealnaAnna.pl, dzięki której wiem, że produkt stał się jeszcze lepszy niż mógłbym marzyć.

Gdy książka trafiła do korekty, skupiłem się na pisaniu dla Ciebie nowych treści na blogu. W ramach serii ,,Przygotuj się na Start”, pojawiło się kilkanaście świeżych treści, którymi nie planowałem się nigdy dzielić. Uznałem, że skoro w książce napisałem o tym, jak od najmłodszych lat musimy radzić sobie z opiniami na własny temat, dlaczego miałbym wstydzić się, opowiedzieć o swoich traumach na blogu? W sierpniu pojawiło się kilkanaście nowych tekstów, do których zapoznania się serdecznie Cię zapraszam.

  1. ,,Przygotuj się na Start”! – dowiedz się więcej!
  2. Bohaterzy z bardzo osobistej książki
  3. Historie poruszane w książce o dorastaniu i samoocenie!
  4. Pobicia w polskich szkołach, o których pisano w mediach!
  5. Uciekając z lekcji WF-u
  6. Napisałem książkę z myślą o przyjacielu, który odszedł
  7. Piosenka dla rodziców
  8. Wpływ poniżania na resztę życia
  9. Czym właściwie jest akceptacja siebie?

Co po premierze ,,Przygotuj się na Start”?

W ramach serii związanej z książką pojawią się kolejne artykuły i felietony, nawiązujące do jej treści. Książka ,,Przygotuj się na Start”, ma na celu zamknąć etap mojego życia, w którym usiłowałem zapomnieć o atakach i przykrościach w szkole, oraz różnym uwagom i komentarzom na swój temat. Mam plan na treści, które chciałbym publikować na blogu, ale to jeszcze tajemnica. W przedsprzedaży książka kosztuje 20,00 zł. W dniu premiery, cena wzrośnie do 34,99 zł. Nie zamierzam jej zmniejszać. W przypadku świąt czy innych okazji, kody rabatowe na pewno nie będą tak niskie, jak cena przedsprzedaży. Przedsprzedaż ruszyła z myślą o osobach, które czytają mój blog od lat, zapisują się do Zamkniętej Listy i dzielą się ze mną swoimi pomysłami, aby to, co robię, było coraz lepsze. Dlatego chcę im podziękować za wsparcie, poprzez tak dużą obniżkę.

Książkę można zakupić jedynie w moim sklepie. Wydaję ją samodzielnie, więc nie będzie dostępna w innych sklepach. Proces zakupu jest intuicyjny, ale jeśli czegoś nie wiesz, pisz śmiało, na pewno pomogę. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, również możesz do mnie pisać, a wszelkie informacje o polityce zakupów na blogu, znajdziesz na podstronie Regulaminu Sklepu oraz Polityce Prywatności.

Książka opowiada o sytuacjach, z którymi musimy sobie radzić od najmłodszych lat. Opowiada o trudnościach, w których nie pomogą nasi bliscy. Podaję przykłady z własnego życia oraz opierając się na historiach osób, które odwiedzają blog. Jeśli masz jakieś pytania, zapraszam do komentarzy poniżej. Na wszystkie wiadomości i komentarze z chęcią odpowiem.

Wesprzyj podając dalej
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.