Unsplash.com

Jak uporać się z trudnymi chwilami? Gdzie najlepiej zabrać negatywne emocje i w jaki sposób się ich pozbyć? Chwile dla których warto żyć i miejsca gdzie możesz się wyciszyć!

Siedzę sobie na kawałku koca. Za mną stoi rower, którym jechałem ostatnie dwie godziny. Przede mną zachód słońca odbijający się w strumieniu dookoła pól i lasów. Jestem sam. Gdzieś w tle wyje krowa, ale to mało istotne. Ptaki siedzące na drzewie, ćwierkają tuż nade mną. Ja siedzę sobie żując coś pod nosem. Czas się zatrzymał…

 

Dla takich chwil warto żyć

Gdy czytam wypowiedzi w Internecie lub dostaję od Was wiadomości, zastanawiam się nad tym, jak to możliwe? Zamknąć się w pokoju, bojąc się wyjść do ludzi? Dlaczego tak wiele osób się okalecza z błahego powodu. Daleko za miastem, gdzieś na wsiach są miejsca gdzie nikogo nie ma i po ciężkim dla mnie dniu, tygodniu czy w ogóle czasie, siadam wygodnie, wsłuchuje się w szelest liści, zastanawiając się co mogę ciekawego zrobić, abym sam był szczęśliwy…

 

W radość z małych chwil, krótkich momentów i muśnięć
Trudnych odebraniu komukolwiek jest potęga naszego szczęścia
– Patryk Tarachoń

 

Rozglądam się tylko czy nikt za mną nie jedzie, czy jestem bezpieczny i wszystko jest dobrze. Czuję wiatr, promienie słońca, obserwuje lasy które omijam. Nabieram dumy z powodu kilometrów za mną. Cieszę się jak dziecko uświadamiając sobie jak dużo zyskałem tego dnia, tak małymi, szczególnymi minutami, zbierających sekundy w godziny.

 

Wtedy robię coś… wyjątkowego

Pakuje się, wsiadam na rower i zostawiając zachód słońca w tle wracam, ponieważ narodził się w mojej głowie pomysł. Rekonstrukcja starego kredensu? Dlaczego nie?! Być może napisanie właśnie takiego tekstu? Rysowanie lub szkicowanie? To nie, ale przeczytanie książki jeszcze raz już tak!

 

>>> Podejmowanie życiowych decyzji

 

Wracam do domu i nawet gdy zdarza się ciężka atmosfera, uśmiecham się i życie wydaje się zupełnie inne. Dzwonię do partnerki, mówię, że Ją kocham i czekam na uśmiech w słuchawce. Dzień może się zakończyć gdy usłyszę upragniony – uśmiech.

 

Wystartuj przed siebie wierząc, że jest dobrze
Nawet jeżeli się nie uda, pozostaje pozytywne podejście
– Patryk Tarachoń

 

Nie myślę w tych chwilach

Zastanawiam się tylko nad tym co jeszcze mogę zrobić. Czy wskazówki zegara się nie zatrzymały przypadkiem, gdy słońce tak powoli zanurza się za horyzontem w ziemi. Gdy lato się kończy wracam wspomnieniami, oddaję się ulubionej muzyce. Pop, rock, trap? Dlaczego nie skoro ten rytm, melodie, bass, czasem teksty tak na mnie wpływają.

 

W jaki sposób Ty się odprężasz? Czy też pomagają Ci w tym takie chwile? Sprawdź co jeszcze dla Ciebie mam! 💬


>>> Czy można odzyskać stracone zaufanie [COACHING]

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk i jestem blogerem. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności. Często swoje wypowiedzi bazuję na doświadczeniach i spostrzeżeniach.