Dodatek do książki, z którym poznasz punkt widzenia dwóch osób doświadczających poniżania i gnębienia w szkole!

Bullying w Szkole. Poniżanie w szkole z perspektywy ucznia

Dodatek do książki, z którym poznasz punkt widzenia dwóch osób doświadczających poniżania i gnębienia w szkole!

Dorastając, tracimy wiele wspomnieć, a sytuacje stają się bardziej rozmyte. Niestety niektórych doświadczeń nie zapominamy pomimo wieku. Trudniej zapomnieć, gdy ma się świadomość, że problem nie znika, a kolejne pokolenia są narażone na te same zagrożenia i traumy, z którymi pozostają sami. Dostępny już jest dodatek „Bullying w Szkole. Poniżanie w szkole z perspektywy ucznia”, o którym chcemy powiedzieć Ci więcej.

Gdy 7 miesięcy temu poznałem Patrycję, byłem na etapie kończenia etapu w swoim życiu, z dzielenia się swoimi doświadczeniami z lat szkolnych. Wtedy pojawił się w naszych głowach pomysł, aby połączyć doświadczenia, wiedzę i spostrzeżenia, mogące pomóc naszym młodszym koleżankom i kolegom, a przy okazji zwrócić uwagę na problem gnębienia i poniżania w szkole (bullying wśród młodzieży).

Chociaż skończyliśmy szkoły już dawno, wiele sytuacji z naszymi oprawcami pozostało w naszych głowach. Skoro jako dorosłe osoby wciąż pamiętamy o bullyingu z lat szkolnych, wiemy, że nie jest to kwestia, którą zapomina się z wiekiem. Dlatego połączyliśmy siły i napisaliśmy dla Was e-book,  aby podzielić się tym, co każda młoda osoba, a także rodzice, opiekunowie i pedagodzy, powinni wiedzieć na temat poniżania i gnębienia rówieśniczego.

Ostatnie miesiące poświęciliśmy na wymienianiu się zdaniem, zbieraniem tematów i pomysłów, aby stworzyć dodatek do książkiPrzygotuj się na Start”, w której podzieliłem się swoimi doświadczeniami oraz sytuacjami, które wpłynęły na to kim jestem dzisiaj. W książce podzieliłem się najtrudniejszymi sytuacjami, z którymi musiałem sobie radzić jako uczeń, pozostawiony sam sobie.

Gdy poznałem Patrycję Sulewską i jej historię, wiedziałem, że warto byłoby połączyć siły. Okazało się, że niestety wiele sytuacji, które doświadczyłem, wciąż są świeże i pomimo upływu lat, wciąż dotykają młodych ludzi.

Poznaj nasze refleksje, kupując dodatek dostępny z książką „Przygotuj się na Start”, w której napisałem o akceptacji siebie oraz budowaniu samooceny pomimo gnębienia i poniżania przez rówieśników w szkole.

Kim są autorzy dodatku do książki?

Doświadczenia z bycia gnębionym i poniżanym w szkole, były zapalnikiem do dzielenia się tymi doświadczeniami w Internecie, aby osoby doświadczające podobnych lub tych samych sytuacji oraz zachowań ze strony rówieśników, mieli miejsce gdzie znajdą otuchę, sposoby radzenia sobie z bullyingiem oraz otrzymają nadzieję, że – kiedyś wszystko będzie dobrze.

Jestem Patryk Tarachoń, autor, bloger i podcaster. Od najmłodszych lat miałem wyobraźnię, którą krytykowali dorośli, a moje podejście gryzło się ze stereotypami powielanymi przez rówieśników. Zanim zacząłem dojrzewać, inni określali moją orientację seksualną, chociaż nie rozumiałem, o co chodzi, a przede wszystkim sam nie zastanawiałem się nad tymi kwestiami.

Patrycja Sulewska jest autorką projektu „Słowa jak Ciosy”, podczas którego spotkała ponad 1600 młodych osób, z którymi podczas warsztatów poruszała temat bullyingu w polskich szkołach. Chociaż projekt był realizowany tylko w Białymstoku, zmienił życia wielu młodych osób, które pojęły, co jest ważne i jak postrzegać siebie własnymi oczami, zamiast skupiać się na tym, co myślą o nas inni.

Posłuchaj o tym >>> „Słowa jak ciosy” podsumowanie projektu w VII LO w Białymstoku

Fragment nowego wydania

W dodatku do książkiPrzygotuj się na Start”, znajdziesz nie tylko nasze porady oraz podejście, które pomaga poradzić sobie z trudnym czasem w szkole, ale przede wszystkim zapoznasz się z historiami, które dotykają również innych młodych ludzi (i nie tylko), borykających się z problemem gnębienia i zaniżania samooceny.

Spis treści

  • Wstęp
  • To trzeba wiedzieć
  • Projekt “Słowa Jak Ciosy”
  • – szkoła przekraczająca granice
  • Co się dzieje, po wyjściu do szkoły?
  • Jak sprawić, aby młode osoby zaufały?
  • Doświadczenia, które pozostają
  • Pytania, które warto sobie zadać
  • Jak Ci się podobało?
  • Kontakt

Zarówno książka „Przygotuj się na Start”, jak i dodatek „Bullying w Szkole. Poniżanie w szkole z perspektywy ucznia”, są wydana w postaci e-booka. Dzięki temu, masz oba produkty w jednej cenie, na swojej poczcie lub telefonie. Pisząc tę publikację, wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, zwłaszcza, że musieliśmy otworzyć nasze stare rany, przy okazji nie zapominając, że należy patrzeć na obie strony medalu.

Zapoznaj się z fragmentem, napisanym przez Patrycję.

Po serii komentarzy ze strony koleżanek i kolegów, którzy grupowo podkreślają przy każdej możliwej okazji, że nasze życie jest bezwartościowe, trudno uwierzyć rodzicom lub babci we własną wartość. Młoda osoba zakopuje się w kołdrę, tracąc wiarę w dzień, który odmieni wszystko. Najlepsza przyjaciółka bądź przyjaciel zostaje z niczym, gdy próbuje rozbawić. Osoba doświadczająca bullyingu podświadomie zaczyna odrzucać wszystko, co dobre, ciepłe i pozytywne, instynktownie będąc w gotowości do ataku lub ucieczki. Niestety, gdy wracając ze szkoły lecą kolejne kamienie z drugiej strony ulicy, ciężko jest atakować, widząc grupkę, gdy obok najlepszy przyjaciel wstydzi się iść ramie w ramię.

Z wiekiem jako dorosła osoba idziemy do terapeuty, bojąc się tego, które rany zostaną ponownie otwarte. Wtedy oprawcy sprzed lat żyją swoim życiem, wierząc, że tworzą lepszy świat już dla własnych dzieci. Tymczasem my jako dorośli ludzie musimy przepracować traumy, których zawistni ludzie już nie pamiętają.

Fragment – „Bullying w Szkole. Poniżanie w szkole z perspektywy ucznia
Poniżanie i gnębienie rówieśnicze | #Bullying w Szkole – jak pomóc!

Gdzie można przeczytać książkę?

Aby otrzymać książkę „Bullying w Szkole. Poniżanie w szkole z perspektywy ucznia” i poznać nasze refleksje, wystarczy kupić Przygotuj się na Start – książkę, w której podzieliłem się tym, co mnie spotykało w czasach szkolnych. Dowiesz się, kto mnie wspierał i jak radziłem sobie z zaniżaną samooceną i do czego doprowadziły ataki rówieśników.

Dzięki mojemu podejściu wypracowałem akceptację siebie oraz zbudowałem samoocenę, czego efekty mam nadzieję, że widać w treściach publikowanych na blogu oraz książkach.

🫂 Dziękuję Patrycji za poswiecony czas, współpracę i otworzenie ran, które nie są latwe. Z kolei Was doceniam za zaufanie i wierzę, że efekt naszej pracy, pomoże wielu młodym osobom oraz odpowiedzialnych za nich dorosłych, poradzić w tak trudnych doświadczeniach.

2 książki w cenie 1!

Czy uważasz ten temat za ważny?

Daj znać w sekcji komentarzy poniżej, gdzie dyskutujemy na ten temat.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
20 października 2023 15:30

Polecam dodatek, przeczytany. Uświadamiający problem, dla każdego, z miejscami gdzie można szukać pomocy.
Kochani, dbajcie o swoje dzieci!
A jeśli jesteś uczniem, wiedz, że są sposoby by sobie z gnębieniem radzić i że takie rzeczy są karalne. A życie nie warte jest cierpienia. Szukaj pomocy.

Michalwoniec
Michalwoniec
20 października 2023 14:33

Mogę dać to do przeczytania córce?

Jolanta
Jolanta
20 października 2023 07:04

Uważam że temat jest ważny. Moja siostrzenica ma indywidualne nauczanie bo dziewczyny z klasy ja wyzywały do takiego stopnia że dziewczyna zaczęła się ciąć.ludzie dowiedzcie się co wasze dzieci robią w szkole dla innych

Anitta
Anitta
20 października 2023 06:58

Jeśli mam kupiony ebook to muszę kupować go jeszcze raz żeby mieć ten dodatek?

Aleksandra Kania
Aleksandra Kania
27 grudnia 2023 23:24

Moja córka tego doświadcza i nie potrafię jej pomóc

Beata
Beata
20 października 2023 15:44

Kupione dziękuję mam nadzieję że pomoże

Emil WolkoD
20 października 2023 12:24

Wyszło super i już czytam. Dobry pomysł że w książce dzielisz się swoimi doświadczeniami i innych osób 👍

Shopping Cart
14
0
Would love your thoughts, please comment.x