Kto udzielił wywiadu do książki? O czym jest ,,Przygotuj się na Start"? Kto pomagał w jej realizacji? Bohaterzy z którymi spotkamy się w książce!

Bohaterzy z bardzo osobistej książki

Kto udzielił wywiadu do książki? O czym jest ,,Przygotuj się na Start”? Kto pomagał w jej realizacji? Bohaterzy z którymi spotkamy się w książce!

Moje życie nie kręciło się tylko wokół mnie. Dlatego w książce nie brakuje osób, które odegrały ogromną rolę. Osoby, dzięki którym wiele sobie uświadomiłem lub stały się przykładami niedopuszczalnych zachowań. Wrodzy, przyjaciele, rodzina. Goście, którzy pojawili się w książce i osoby wspierające ten projekt. Tym razem chciałbym opowiedzieć właśnie o nich. Oto bohaterzy, których poznasz czytając eBook ,,Przygotuj się na Start”!

Książka o dorastaniu i wyciąganiu wniosków

Wkrótce premiera mojej książki ,,Przygotuj się na Start”. Tak jak opowiadam o różnych sytuacjach w książce, tak samo wygląda wiele treści na moim blogu. Będzie dużo moim dzieciństwie, tym co działo się w szkole, rodzinie i na podwórku. Na blogu dzielę się różnymi przemyśleniami, związanymi z poruszanymi w niej tematami. Dokuczanie w szkole, kompleksy i poczucie braku własnej wartości czasem wystarczą. Mimo wszystko nie oznacza to, że jesteśmy beznadziejni.

Męscy bohaterzy książki

Nie skłamałbym, gdybym powiedział, że książka w dużej części, obala mity prawdziwego mężczyzny. Właściwie kojarzące nam się męskie zachowania, na początku lektury poddaję krytyce. Od dziecka nie podobało mi się, jak koledzy czy męska część rodziny usiłuje sprostać oczekiwaniom prawdziwego samca. Przeszkadzało mi to, więc tym bardziej uznałem, że chciałbym podkreślić to w swojej publikacji.

Mama – urodziła mnie, wychowała i wspierała, gdy zabrakło mojego najlepszego przyjaciela. Dała dużo ciepła i ofiarowała ogromną ilość wyrozumiałości. Cierpliwość i nauką, jaką mi przekazała, również dzielę się w książce.

Ojciec – nie będę ukrywać, że w moim życiu ogromną rolę odgrywa tata. Chociaż na początku nieco mu się obrywa, ilość wdzięczności, jaką Go darzę, wymaga ogromnego wyróżnienia.

Dziadek Mieczysław – dla Niego dedykuję książkę, ponieważ był moim guru i wsparciem. Jedyny przyjaciel w życiu, którego miejsca nikomu nie udało się zastąpić. Wiele mnie nauczył, a tymi lekcjami dzielę się również w książce.

Paulina – jakbym mógł o Niej nie napisać. Osoba dobrze Wam znana, ponieważ oprócz wsparcia przy książce, pięknej sesji zdjęciowej i pomocy przy wydaniu eBooka, dodała kilka słów od siebie.

Justyna – koleżanka z podwórka, która usłyszała ode mnie dużo nieprzyjemnych słów. Przykład osoby, której jestem wdzięczny za lojalność i wybaczenie, na które absolutnie nie zasłużyłem. Powody podaję oczywiście w książce.

Mateusz – gdyby powstał film, byłby najbardziej zapamiętaną postacią. Największe przypały i fakt, że uświadomił mnie o relacjach damsko-męskich. Ponadto był moim obrońcą przez kilka lat. Właściwie traktowałem Go, jak starszego brata.

Pan K. – właściwie Kamil i wieloletni przyjaciel. Dzięki Jego obecności w moim życiu wydarzyło się wiele fantastycznych chwil, jak przykładowo mój związek z Pauliną czy „niezapomniane” imprezy.

Piotrek – kolega z podstawówki, który jako pierwszy spotkał się z nękaniem. Dzięki niemu uświadomiłem sobie, że jestem gotowy podjąć walkę z dokuczaniem i opowiadaniem o kompleksach. Podejrzewam, że dzięki Piotrkowi powstał najmocniejszy fragment tekstu do książki.

Tomek – poznaliśmy się jeszcze w przedszkolu, a później trafiliśmy do tej samej klasy w podstawówce. Jeszcze w gimnazjum nieźle utrzymywaliśmy kontakty.

Michał – dokuczałem mu z zazdrości o kolegę z klasy, z którym znałem się dłużej i wspólnie dorastaliśmy w podstawówce.

Krzysiek – podobnie mu dokuczałem, co nie było konieczne, bo wystarczająco dużo ran zadali mu inni ludzie.

Dawid – przykład chłopaka z podstawówki, który nie tylko dokuczał, ale potrafił nieskutecznie wyrządzać krzywdę, na bardzo obrzydliwym poziomie.

Gabriel – chłopak z gimnazjum, któremu nie udało mi się dokuczyć, a stał się w moich treściach przykładem osoby, której nie wolno dawać sobie podskakiwać.

W moim życiu nie brakowało kobiet. Otaczałem się nimi od najmłodszych lat. Koleżanki, przyjaciółki, niedoszłe partnerki. O związkach wiele nie znajdziemy. Jedynie krótki fragment o tym, dlaczego jestem wdzięczny Paulinie za to, że pojawiła się w moim życiu. Dzięki koleżankom czułem się zrozumiany. Kobiety moim zdaniem są inteligentniejsze, bardziej empatyczne i mądre niż mężczyźni. Dlatego nigdy nie stawiałem na przyjaciół płci męskiej. Nic więc dziwnego, że w książce jest sporo tekstu właśnie o kobietach.

Bohaterzy, którzy podzielili się swoimi historiami

Wymienieni do tej pory bohaterzy książki, zostali przeze mnie opisani. Część imion została zamieniona na nieprawdziwe, pozostali są jedynie wzmianką mającą na celu przedstawić sytuację. Na kartkach książki, pojawiły się również osoby, które postanowiły podzielić się swoimi historiami. Nie zdradzam ich danych, a jedynie prawdziwe imiona. Myślę, że te historie mogą dużo uświadomić. Oto osoby, których historie znalazły się na łamach książki!

Ania – opisała świetną historię z morałem, która opowiada o strachu przed szkolnym agresorem. Niewątpliwie warto przeczytać ten fragment, ze względu na silne emocje i zakończenie, które bardzo mocno nawiązuje do fabuły całej książki.

Karolina – jako pierwsza napisała swoją historię. Najgłośniejsza ze wszystkich, z racji na mocny apel. Karolina nie zgadza się na pewne zachowania, które podkreśliła drukowanymi literami. Warto zapoznać się z treścią tego, co napisała.

Ewelina – bohaterka, która zachorowała na depresję i borderline. Opowiedziała o swojej relacji z chłopakiem i miłości, która dogłębnie Ją zraniła. W kilkunastu zdaniach zawarła mocny przekaz emocjonalny, który trudno wymazać z pamięci.

Sylwia – smutna historia, która opowiada o tym, jak wielkim wsparciem w naszym życiu, są nie tylko przyjaciele, ale w dużej mierze rodzina. Właśnie na najbliższych należy liczyć i dać możliwość sobie pomóc.

Paulina – ta historia bardzo pokazuje, jak szybko można skrzywdzić przyjaciela. Udowadnia, że zawsze znajdą się osoby, które zrobią wszystko, aby rozdzielić czyjąś przyjaźń. Niezwykle emocjonalna i smutna sytuacja, uświadamia, jak bardzo ważna jest przyjaźń i lojalność wobec kogoś, kto jest przy nas pomimo trudności.

Kasia – najmocniejsza historia ze wszystkich. Byłem w mocnym szoku, gdy przeczytałem brudnopis. Byłem wstrząśnięty nie tylko ze względu na tonację, w jakiej została spisana sytuacja, ale dlatego, że trudno mi uwierzyć, że grupa dziewczyn może zrobić takie świństwo innej dziewczyny z klasy.

Bartek – krótka, ale mądrze przedstawiona sytuacja, gdy sami sobie bywamy winni przykrych uwag i poniżania ze strony rówieśników. Książka warta uwagi i zastanowienia się nad samym sobą.

Goście, którzy pojawili się w książce

Zależało mi, aby ,,Przygotuj się na Start”, nie było napisane tylko przeze mnie. Zależało mi na przykładach również z innych źródeł. Początek książki opowiada o tym, jak dzieciństwo wpływa na nasze życie. Druga część książki opowiada o spełnianiu marzeń i realizacji życiowych celów. Zależy mi na uświadomieniu, że bez względu na nasze życiowe potknięcia, jesteśmy w stanie się podnieść i realizować jako artyści czy przedsiębiorcy. Do tego celu zaprosiłem kilka osób.

Maciej Dziemiańczuk – znany jako Dziemian. Wokalista, muzyk, artysta. Na swoim kanale w YouTubie wciąż gromadzi grono fantastycznych osób, które słuchają Jego muzyki. Udzielił mi wyczerpującego wywiadu, na temat realizacji marzenia, jakim jest śpiewanie oraz komponowanie muzyki.

Kondrad Kitaszewski – zajmuje się nie tylko marketingiem i sprzedażą w social-mediach. Jest również autorem autor JakSprzedawacwLinkedIn.pl, na którym dzieli się swoim doświadczeniem. W książce udziela wywiadu o tym, jak realizować swoje marzenia od strony prawnej.

Ola Gościniak – autorka bloga JestemInteraktywna.pl oraz książki ,,Bądź Online”. W swoich kursach uczy jak krok po kroku założyć stronę internetową. Grupa Interaktywnych wciąż rośnie. W wywiadzie wyjaśnia, jak można wykorzystać stronę internetową do realizacji marzeń.

Anna Chomiak – osoba, której szczególnie jestem wdzięczny przy pracy nad eBookiem. Nie tylko napisała świetny felieton o dorastaniu, ale również pomagała mi w praktycznych kwestiach, przy wydaniu powyższej książki. Jest autorką bloga NieidealnaAnna.pl i książki Nieidealnik.

W tej książce, przede wszystkim dużo znajdziesz na swój temat. Między wierszami napotkasz siebie sprzed lat, czyli kogoś, kto wciąż Cię pamięta i przypomina o tym, jakie postępy robisz z kolejnymi latami.

Dlaczego warto przeczytać ,,Przygotuj się na Start”?

Książka powstała z myślą o osobach, które od najmłodszych lat spotykały się z docinkami na swój temat. Poniżanie i obrażanie w szkole, strach przed wyjściem z domu, nienawiść do samych siebie, wynikający z braku akceptacji. Opisałem w nich swoje wnioski i przykłady z życia, aby uświadomić, że bycie ofiarą nie świadczą o naszej beznadziejności. Na końcu opowiadam o tym, jak spełniać marzenia. Zależy mi na pokazaniu, że nawet ktoś, kto był nielubiany w szkole, może dużo osiągnąć i zostać kimś wyjątkowym. To nie brednie, takie jest życie, a ja chcę o tym opowiedzieć.

Jeśli jeszcze nie masz eBooka, możesz przeczytać darmowy rozdział. do którego dostaniesz dostęp po zapisie do Zamkniętej Listy. Możesz go zakupić przechodząc do Sklepu.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
10 sierpnia 2019 10:32

Niesamowita rzecz, ile osób ma wpływ na nasze życie. Często nie ma ich już obok, a odcisnęli piętno, które zostaje na zawsze. Daje do myślenia 🙂 i chętnie zajrzę do książki! Pozdrawiam!

Shopping Cart
2
0
Would love your thoughts, please comment.x