Co powinno znaleźć się w kolekcji melomana? Jak dbać o kolekcję nagrań muzycznych? Polecane akcesoria dla kolekcjonerów muzyki!

Akcesoria dla kolekcjonerów muzyki

Co powinno znaleźć się w kolekcji melomana? Jak dbać o kolekcję nagrań muzycznych? Polecane akcesoria dla kolekcjonerów muzyki!

Płyty winylowe są ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu. W zależności od muzyki, jaką lubimy słuchać, możemy radzić sobie z emocjami, pracować lub spędzać czas z przyjaciółmi. Chociaż dzisiejszy artykuł kieruję z myślą do melomanów oraz audiofili, liczę, że moja zajawka do kolekcjonowania muzyki, umilą czas również Tobie. Jakie akcesoria dla kolekcjonerów muzyki powinny znaleźć, się znaleźć pomiędzy płytami? Przekonajmy się!

Myjka do winyli

Chociaż ten gadżet rzadko wyciągam z regału, to muszę przyznać, że bardzo skuteczny. Odpowiedni płyn zapewnia idealną czystość płyt. Trzeba niestety uważać na label, który musi zostać idealnie zakręcony. Po wyjęciu płyty z płynu dobrze jest odczekać chwilę, aż większość spłynie do specjalnej podstawki. Wtedy można zdjąć zatrzask utrzymujący płytę podczas obracania.

Szczotka do ścierania kurzu z płyt winylowych

Na początku byłem zafascynowany tym pomysłem, wygodną rączką i delikatnym włosiem. Moja radość minęła w momencie, gdy okazało się, że plastikowa część odruchowo rysuje płyty. Zatem gadżet zbiera większość kurzu. Na płycie ściąga kurz praktycznie idealnie, ale przy ściąganiu jej z płyty duża część się zatrzymuje w ścieżkach płyt winylowych. Tak czy inaczej, warto mieć taką szczotkę, zwłaszcza gdy na płytach pozostają kotki, czyli białe kulki kurzu.

Zapas koszulek na płyty

Gdy kupuję nowe płyty, wkładam je do foliowych koszulek. Dobrze jest mieć w zapasie, ponieważ nie wszystkie sklepy oferują bonusowo koszulkę na płytę. Czasem stare płyty mają w środku kopertę w opłakanym stanie, więc warto mieć pod ręką również koperty na płytę.

W kwestii kopert kolekcjonerzy dyskutują, czy lepsze są papierowe, czy foliowe. Kwestia gustu i wyboru, ale w prawdzie można pójść na kompromis. Przecież są koperty, które w środku są foliowe, a zewnątrz papierowe.

Regał na kolekcję nagrań

Na sam koniec zostawiłem regał na kolekcję płyt, kaset oraz taśm. Osobiście wolę zamykane regały, ze względu na mniejszą ilość kurzu i wystawienie kolekcji na światło dzienne lub inne niesprzyjające warunki. Niemniej jednak regał prezentujący kolekcję, to coś, co robi wrażenie nie tylko na gościach, innych kolekcjonerach, ale przede wszystkim cieszy oko kolekcjonera. Może kolekcję umieścić za zasuwanymi drzwiami, otwieranymi tylko na okazję ich słuchania lub przeglądania?

Sprawdzone akcesoria dla kolekcjonerów muzyki

Posiadanie kolekcji płyt, kaset, taśm czy innych nośników z nagraniami, to nie tylko pasja, ale także odpowiedzialność. Kolekcjonerzy często dbają o swoją kolekcję, dokładnie i ostrożnie nakładając nośniki na odtwarzacze. Do tego wielu z nas fascynuje się posiadanymi albumami ulubionych artystów lub tymi, którzy zostali uznani za legendy.

Akcesoria dla kolekcjonerów muzyki są dostępne w różnych konfiguracjach oraz celach. Zatem dobrze jest mądrze dobierać gadżety i narzędzia do konserwacji swojej kolekcji, aby ich używanie nie przyniosło odwrotnego skutku. Dbasz o swoją kolekcję? Masz albumy, którymi chcesz się pochwalić?

Może uważasz, że brakuje jakiegoś gadżetu? Chcesz podyskutować o muzyce? 🙂 Dołącz do dyskusji poniżej!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Franciszek
Franciszek
24 lutego 2023 13:18

Każda pasja kosztuje ale czy bym robił specjalnie regał? Zwykła szafka z Ikei wystarczy

Weronika Pulkowska
Weronika Pulkowska
24 lutego 2023 12:11

Mam kilka płyt ale nigdy nie podchodziłam tak do płyt i ich słuchania. Zwykły gramofon i kilka płyt w tym moja ukochana Billie Elish <3

Janusz
Janusz
24 lutego 2023 09:04

Dodałbym zapas igiel do wymiany

Romuald Geits
Romuald Geits
1 maja 2023 07:56

Dużo ciekawych rzeczy

vinylfanpoland
vinylfanpoland
7 maja 2023 14:20

Dodałbym jeszcze kilka gadżetów ale jak na początek to bardzo dużo

Zbigniew
Zbigniew
19 kwietnia 2023 12:51

Teraz płyty są coraz droższe jak wszystko zresztą. Nie wiem kiedyś bardziej mnie to kręciło

Vinylfan
Vinylfan
28 lutego 2023 09:31

kolekcjonuje plyty od 20 lat i dzieci sie ze mnie smiali do momentu jak moda na to wrocila. Dzis cora mi przynosi plyty i sama chce sluchac na moich sprzetach

tola
tola
27 lutego 2023 17:02

Ufam wszystkim pomysłom, które przedstawiłeś w swoim poście. Są naprawdę przekonujące i na pewno zadziałają. Niemniej posty są zbyt krótkie dla początkujących. Czy możesz je trochę wydłużyć od następnego razu? Dziękuję za post.

Szasza
Szasza
27 lutego 2023 14:57

Też bym chciała mieć jakiś kącik z moimi książeczkami i płytami. To moje małe marzenie <3 <3

Bartosz R
Bartosz R
27 lutego 2023 08:18

Jedyne czego potrzebuję do miejsca a zrobię kącik muzyczny

Clara
Clara
24 lutego 2023 15:09

fajne

Darek M.
Darek M.
24 lutego 2023 07:49

BOŻE! Jak mi sie marzy coś takiego 🙂

Shopping Cart
24
0
Would love your thoughts, please comment.x