0
Czego dotyczy Wielkie Podsumowanie? Jakie treści znalazły się w cyklu? Sprawdź aktualne artykuły i odcinki podcastu!
Relacje międzyludzkie Zależne od Ciebie

Wielkie Podsumowanie! – Wnioski dotyczące poniżania i gnębienia w szkole [AKTUALIZACJA]

3 września 2021

Czego dotyczy Wielkie Podsumowanie? Jakie treści znalazły się w cyklu? Sprawdź aktualne artykuły i odcinki podcastu!

Wielkie Podsumowanie czas zacząć! Z okazji 11-lecia tworzenia w Internecie, postanowiłem przygotować Wielkie Podsumowanie! Cykl, w którym zbieram wszystkie dotychczasowe doświadczenia i wnioski, o których pisałem i opowiadałem przez ostatnie 11 lat! Jakie treści znajdą się w nowym cyklu wpisów? O czym będziemy rozmawiać? Dowiedz się więcej i sprawdź dostępne już treści!

Opierając wiedzę na doświadczeniach i naszych dyskusjach

W ostatnim czasie grono osób odwiedzających tę stronę internetową, blog, podcast oraz kupujących moje książki, znacznie się powiększyło. Rozpoczęcie kolejnego roku działalności w sieci, wiąże się z pewnymi podsumowaniami. Dlatego rozpoczynam cykl treści oraz nagrań, które w 2021 roku umożliwi nam jeszcze większe pole do dyskusji. Wielkie Podsumowanie umożliwia dostęp do namiastki tego, co można przeczytać w dotychczas opublikowanych przeze mnie książkach:

Każda z tych książek na inny sposób porusza kwestie wiary w siebie, asertywności i szukania swojej drogi w życiu. Dzielę się w nich swoimi wnioskami i doświadczeniami, dzięki którym odzyskałem swoją samoocenę, zacząłem spełniać marzenia i nie załamywać się niepowodzeniami. Ich celem jest nie tylko zmotywowanie, ale także pokazanie, że każdy z nas może się rozwijać, bez znaczenia co słyszał na swój temat.

Wszystkie wnioski i omawiane punkty w Wielkim Podsumowaniu, opieram na wnioskach wynikających z osobistych doświadczeń. Zweryfikowane zostały przez rodziców z rożnych części Polski, którzy wzięli udział w dyskusji, dzięki której stworzyliśmy e-book ,,Poradnik Dla Rodziców„.

Cykl: Wielkie Podsumowanie (Spis treści)

Nowy cykl zrealizowałem z okazji 11 lat odkąd tworzę w Internecie, o czym pisałem ,,Jak wytrwać w postanowieniach„. Wielkie Podsumowanie głównie dotyczy podcastu, w którym dostępne są nowe odcinki dotyczące poruszanych przeze mnie tematów. Uzupełniają one 3 sezon Nie będąc sobą. Wraz z 35 odcinkiem ,,Jak otoczenie wpływa na rozwój dziecka”, zaczynamy cykl. Cykl nazwany Wielkim Podsumowaniem, obejmuje również wpisy na blogu.

Podcast Nie będąc sobą (Spotify)

 • Jak otoczenie wpływa na rozwój dziecka? – Odcinek 35
 • Na jakie uwagi wobec dziecka nie pozwalać rodzinie? – Odcinek 36
 • Czy przemoc fizyczna pomaga w konfliktach? – 37
 • Jakie dzieci najczęściej stają się ofiarami przemocy? – Odcinek 38
 • Czy skarga do dyrekcji szkoły, jest dobrym pomysłem? – Odcinek 39
 • Zmuszanie rówieśnika do przepraszania dziecka – Odcinek 40
 • Umiejętności, które pomagają przetrwać w szkole [1/2] – Odcinek 41
 • Co powinno zrobić dziecko gnębione w szkole [2/2] – Odcinek 42
 • Uczenie dziecka dystansu do siebie – Odcinek 43
 • Lekcje, które szkoła ofiaruje dziecku – Odcinek 44
 • Z jakimi komentarzami spotyka się dziecko? – Odcinek 45
 • Jak wrażliwe dzieci radzą sobie z konkurencją? – Odcinek 46
 • W jaki sposób dzieci są traktowane w szkole? – Odcinek 47

Artykuły na blogu

Teksty poświęcone poniżaniu i gnębieniu w szkole, napisane pod wpływem emocji i potrzebie wygadania się. Szczere, bezpośrednie, napisane w taki sposób, aby podnieść na duchu tych, którzy przechodzą przez to, co dźwigałem na własnych barkach. W wyborze poniższych tekstów, pomogli mi czlonkwie Zamkniętej Listy, którzy kierowali się tekstami, będącymi ich zdaniem najbardziej wartościowe.

Treści będące spontanicznymi przemyśleniami oraz wnioskami z różnych sytuacji, które były efektem sytuacji, zmieniającymi moje postrzeganie siebie i innych.

Treści poświęcone akceptacji siebie i samodzielnych metod radzenia sobie ze swoimi trudnościami.

Najnowsze felietony, które pojawiły się lub zostały zaktualizowane w ostatnim czasie.

Zobacz film z życzeniami

Miłym gestem są filmy, które otrzymałem od osób, które poznałem podczas działania w blogosferze. Pisałem o tym w poście na Facebooku, ale nie znalazłem innych słów, dlatego się powtórzę – nie spodziewałem się tylu ciepłych słów. Dziękuje wszystkim, którzy przysłali życzenia od siebie z okazji mojego 11-lecia działalności w Internecie.

Blogowanie otworzyło przede mną wiele drzwi i umożliwiło poznanie wiele interesujących dziedzin. Jestem świadomy, jak wiele muszę się jeszcze nauczyć, ale cieszę się, że jestem w tym miejscu, o którym śniłem przed laty. W filmie pojawili się:

Dyskusja dotycząca poniżania i gnębienia w szkole

Poniżej tego artykułu, znajduje się sekcja komentarzy, w której dyskutujemy na temat treści, które pojawiły się w ramach cyklu Wielkie Podsumowanie! Zachęcam do brania udziału w dyskusji, co umożliwia nam poznanie się, a także wymianę poglądami.

Weź udział w dyskusji, pisząc poniżej komentarz lub odpowiadając na już opublikowane. 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x