W jaki sposób naprawić relację z dziewczyną? Czy można odbudować miłość po trudnych chwilach? Jak wpłynąć na poprawienie relacji w związku!

5 sposobów na poprawienie relacji w związku

W jaki sposób naprawić relację z dziewczyną? Czy można odbudować miłość po trudnych chwilach? Jak wpłynąć na poprawienie relacji w związku!

Po kilku latach w związku z tą samą partnerką, czasem ogień się powoli wypala i zaczyna wkradać się nuda. Zaczynacie zauważać swoje wady i coraz częściej wzajemnie sobie przeszkadzać. Żeby temu zaradzić, wystarczy tylko kilka sprawdzonych metod, które potrafią uchronić związek przed niepotrzebnymi trudnościami. Sprawdź 5 sprawdzonych sposobów na podsycenie związku!

Za często winy w ukochanej osobie

Większość z nas z czasem różne trudności w związku tłumaczy sobie różnymi wymówkami. Jednym razem ukochana osoba pierwsza przestała się starać, innym razem zawiodła jeszcze inaczej. Nie zakładaj, że nie warto się starać, ponieważ i tak nie zauważy. Ten schemat zdarza się zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Jeśli nawet druga osoba nie angażuje się w związek, nie spełnia naszych oczekiwań i częściej jest powodem smutku niż radości, odgrywanie się w ten sam sposób na pewno nie poprawi sytuacji.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Przestańmy myśleć stereotypowo

Niejednokrotnie słyszeliśmy, że mężczyźnie nie wypada skakać nad kobietą, bo później będzie robiła z nim, co tylko zechce. Podobnie byłem świadkiem, gdy kobiety wypowiadały się, że nie zamierzają niczego kupować mężczyźnie, bo to on jest od dawania prezentów. Takie myślenie nie wpłynie na poprawienie relacji w związku.

Wśród mężczyzn krąży przekonanie, że starający się facet przestał myśleć o własnych potrzebach, kobieta zawróciła mu w głowie. Określenie „pantoflarz” jest bardzo krzywdzące, więc należy odróżniać, kiedy facet jest na każde zawołanie swojej kobiety, a kiedy po prostu chce się o nią troszczyć i okazywać zainteresowanie. Oczywiście nie można też popaść w skrajności.

Dobrze jest myśleć o ukochanej osobie jako kimś, kogo chcielibyśmy uszczęśliwiać, zaskakiwać i być, gdy będzie smutno. Dla niektórych może brzmi to dziwnie, ale prawda jest taka, że związek polega też na wzajemnym wsparciu, gdy jedno ma gorszy czas. Ze zmianą nastawienia i odsunięciu wszelkich przekonań, co kto powinien w związku, łatwiej będzie wykazać się inicjatywą. Wymienione poniżej wskazówki traktuj jako inspirację, a przy tym zawsze się upewniaj, że udało się zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby ukochana osoba nie miała żadnych planów lub samo sobie nie sprawiło takich prezentów.

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

Sposoby na poprawienie relacji w związku

Poniżej przedstawię Ci kilka wskazówek, które mam nadzieję, że wpłyną pozytywnie na poprawienie relacji w związku i przyniosą dużo radości jednej i drugiej osobie.

1. Kup prezent bez okazji

Jesteśmy przyzwyczajeni do dawania prezentów podczas okazji tj. walentynki, święta, rocznice itd. A gdyby tak zorganizować romantyczny nastrój i podarować coś bez okazji? Przykładowo kupić jakiś droższy drobiazg i wręczyć podczas romantycznego spaceru? Na taki prezent ucieszy się zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

2. Zamów stolik na romantyczną kolację

W przypadku kobiety zamawiającej stolik mężczyzna może odebrać taki gest za sygnał ostrzegawczy. Najczęściej mężczyźni obawiają się ważnych rozmów, które mogą dotyczyć dalszych planów, ciąży lub zakończenia relacji. W przypadku kobiet odbiór takiej niespodzianki może budzić zaciekawienie, co mogło się stać, że partner zamówił stolik. Oba przypadki są zabawne, zwłaszcza gdy nie ma specjalnej okazji, a chodzi wyłącznie o chęci zorganizowania wspólnego wieczoru.

3. Przygotuj śniadanie do łóżka

Ważne jest wiedzieć, co lubi partnerka lub partner. Czasem wystarczy sobie przypomnieć, na co w ostatnim czasie druga osoba miała ochotę. Zwłaszcza gdy jedzenie w łóżku jest zabronione w domu, taka odmiana jest miłym rozpoczęciem dnia. Poza tym uśmiech najczęściej przyczynia się do poprawienia relacji w związku.

4. Zorganizuj „niby” spontaniczny wyjazd

Zwykła przejażdżka rowerem na obrzeża miasta albo spacer do lasu? Na miejscu możesz zorganizować piknik, wspólne picie wina oglądając zachód słońca przy strumyku. Jeśli masz możliwość wynajęcia domku w ośrodku wypoczynkowym, zrób taką niespodziankę, zabierając ukochaną osobę spontanicznie np. nad jezioro.

5. Wyręcz w trudnościach

Być może jest coś, w czym jesteś w stanie pomóc, ale dla drugiej połówki sprawia trudność, stresuje i może zabrać dużo czasu. Przykładowo dla swojej ukochanej pomogłem w obróbce zdjęć. Posprzątanie, zrobienie zakupów lub zajęcie się innymi obowiązkami może dla Was dać wieczorem więcej czasu. Wybierzcie jakiś zabawny film na wolny wieczór i obejrzyjcie go razem. Nieprzymuszony udział w obowiązkach domowych, jest dodatkowym punktem u partnerki, tym samym z pewnością wpłynie na poprawienie relacji w związku.

Daj ponieść się wyobraźni

Przede wszystkim słuchaj, mów co czujesz, rozum i szanuj. Jeśli nie będziesz oparciem dla ukochanej osoby, żadne czekoladki, prezenty czy niespodzianki nie przyniosą rezultatu. Natomiast warto też pamiętać o miłych gestach. Po samym sobie widzę, że czasem ograniczeniem bywa tylko wyobraźnia. Bywa też na odwrót, ponieważ, w głowie mam kilkadziesiąt pomysłów, natomiast bywa ciężej z oszczędnościami na ich realizację, możliwościami lub czasem. Najfajniejsze w tym wszystkim jest sprostanie wyzwaniom, niż ich wymyślenie.

Zobaczmy, ile masz w sobie kreatywności! Jeśli coś przyjdzie Ci do głowy, podziel się w komentarzu.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x