Unsplash.com

Sport na depresję wśród dzieci!

Jak zmotywować dziecko w depresji do ćwiczeń oraz zorganizować aktywnie wspólny czas z rodziną? Badanie potwierdzające działanie aktywności fizycznej nie tylko wśród najmłodszych, oraz kilka skutecznych sposobów i porad! Dzieci z depresją, które ćwiczą!

Nie od dziś wiadomo, że aktywny tryb życia wpływa korzystnie na organizm. I brzmi to jak wstęp na konferencji prowadzonych przez trenerów, ale na szczęście taka jest prawda. Jak więc zmotywować się do sportu i czy w ogóle może to w jakiś sposób pomóc dla naszych bliskich?

Problem depresji wśród młodych

Zanim przejdziemy do tematu. Chciałbym coś powiedzieć o poniższym filmie. Nasze pozytywne nastawienie i chęć aby cokolwiek zrobić nie wystarczą. Dzieci są podatne na sugestie. Ktoś powie, że jest grube, za chude, za brzydkie, za głupie i już może popaść w m.in. depresję czy kompleksy.

Bądź aktywnym człowiekiem, uśmiechaj się, dużo rozmawiaj. Jest cień szansy, że to pomoże młodemu człowiekowi. Udowadniaj, że jest silnym i ważnym człowiekiem. Pięknym wbrew temu co mówią inni. Szukaj pozytywnych argumentów. O tym dlaczego warto zabierać swoje dzieci z domu aby spędzać wspólnie czas, opisuję poniżej.

Znalazłem dla Ciebie krótki film, który jest niezwykle motywujący. Oto powód dla którego warto z dzieckiem spędzać czas aktywnie.

Koszmar dzieci z depresją” OnetNews

 

Jak to działa na samopoczucie?

Ćwiczenia nie są lekarstwem na depresję, lecz w znacznym stopniu przyczyniają się do lepszego samopoczucia. Łagodzi objawy i odciąga od nieprzyjemnych myśli. Jeżeli mamy dzieci, warto wspólnie ćwiczyć, biegać czy jeździć rowerem. Dzięki temu młody człowiek zauważy efekty ciężkiej pracy i uświadomi sobie ile ma już drogi za sobą.

Gdy choruję, nie potrafię usiedzieć w miejscu. Najszybciej wracam do zdrowia gdy wyjdę na rower lub robię inne czynności które mnie odprężają, a przy okazji nie pozwalają spędzać czasu w jednym miejscu. W ten sposób zwiększa się szansa na szybszy powrót do zdrowia.

 

Sport wśród dzieci

Naukowcy z Norwegian University of Science and Technology we współpracy z prawie 800 osobami w wieku sześciu lat, udowodnili iż dzieci żyjące aktywnie, z czasem pokonali szybciej objawy depresji.

 

Sport nie jest jedynie trendem wśród gwiazd na pokaz

W ten sposób uświadamiają jak jest ważna jest aktywność

– Patryk Tarachoń

Depresja jest efektem siedzącego trybu życia. Bycie aktywnym jest bardziej korzystne, dlatego należy skupić się na coraz częstszym zachęcaniu pociech do działania aktywnie. Według zespołu aktywność fizyczna może być ważna w leczeniu, natomiast korzyści szczególnie ważne dla dzieci z wysokim ryzykiem depresji.

Myślę, że lekarze, rodzice i politycy powinny ułatwiać aktywność fizyczną wśród dzieci – mówi Tonje Zahl główny autor badania. – Należy skoncentrować się na aktywności fizycznej nie tylko tu i teraz […] również dla zdrowia psychicznego i korzyści w dłuższej perspektywie.

Ogólnie organizm człowieka wymaga ruchu, ćwiczeń, zmęczenia. W przeciwnym razie od nadmiaru energii i ciągłego zmieniania miejsca przed ekranem, mogą pojawić się problemy z bezsennością, koszmarami, ciągłym zmęczeniem prowadzącym do wycieńczenia. Do tego dochodzą różne skrzywienia.

Dlaczego warto się przekonać

Według mnie każdy organizm potrzebuje ruchu najbardziej. Z czasem może być słabszy pod względem siły fizycznej, odporności zdrowotnej, lecz podejrzewam iż jest rewelacyjnym sposobem nawet na stres.

Uważam tak widząc po samym sobie. Gdy zacząłem jeździć dużo rowerem, często biegać po odwiedzinach u kumpla, wydłużać sobie drogę do domu jeżdżąc autobusem na inne osiedle czy zwyczajnie więcej poruszać się pieszo niż autobusami, zupełnie inaczej się czuję nie tylko fizycznie. Zwyczajnie mój umysł nie zaprząta miejsca na stres, rozładowywany przez więcej aktywności.

 

Jak się zmotywować do sportu z dzieckiem?

Zanim przekonasz się do ćwiczeń, a przy tym swoje dziecko, musisz znaleźć argumenty przekonujące Was aby spróbować. Często rodzice powtarzają abyśmy wstali od komputera czy telefonu i wyszli gdzieś.

 

Rodzic zawsze powinien być przy dziecku
Zawsze wymaga to sporego poświęcenia
– Patryk Tarachoń

Jeżeli jednak mamy przykład rodziców wracających do domu, siedzących w domu, trudno uwierzyć w działania sportu. Dlatego zanim zachęcisz kogoś, spróbuj sam, a wytłumaczenie, że w swoim wieku było się mistrzem w koszykówce, nie jest żadnym argumentem, bo co z tego, że teraz przyklejasz się do kanapy?


Wiek nie gra roli, każdy ma szansę być fit. Dlatego zamiast się wykręcać, znajdź kogoś z kim pokonasz swoje poprzeczki.

Możesz dzieciaki zabrać za miasto na rowery, rolki, spływ kajakowy, lub wybrać się z synem czy córką pobiegać, aby w między czasie porozmawiać jak np. facet z facetem. Tego rodzaju akcje nie tylko poprawiają więzy ojciec-syn, ale również potrafią wybudować wspólną pasję do biegania. Aby przekonać warto użyć argumentów typu ,,ja stary dam radę, a ty nie”?

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
22 stycznia 2017 08:29

Proponuję podawać link do badania lub artykułu. Pisanie naukowcy „bodajże ” z… nie daje wiarygodności. No i warto pamiętać że ruch w depresji i jej profilaktyce jest tylko jednym z elementów

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
22 stycznia 2017 21:55
Reply to  Anonimowy

Myślałem nad tym. Jednak wyszedłem z założenia, że napiszę ten artykuł na podstawie tłumaczenia z zagranicznego serwisu informacyjnego. Pierwszy raz zrealizowałem ten pomysł. Znalazłem źródło (czyli dane badania) umieszczając je w treści. Można szybko je wyszukać. Zamiast linku podałem grupę naukowców i miejsce badania. Uznałem to za rozsądne. Dzięki za uwagę, przy następnych tego typu postach wezmę pod uwagę Twój komentarz.

Anonimowy
Anonimowy
22 stycznia 2017 07:29

Proponuję podawać link do badania lub artykułu. Pisanie naukowcy "bodajże " z… nie daje wiarygodności. No i warto pamiętać że ruch w depresji i jej profilaktyce jest tylko jednym z elementów

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x